Skocz do zawartości
Prospero

NanoReefTank 152L

Rekomendowane odpowiedzi

Fotografia ma zasadniczą wadę... jest płaska. Wbrew pozorom półek nie brakuje co zapewne będzie widać jak zaczną przybywać korale.

on_the_top_2.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafił do baniaczka nowy mieszkaniec a o to jak się prezentuje godzinę po wodowaniu. . :cat:

Euphyllia_1.jpg

Euphyllia_2.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbaj no tam o nią :) papu daj, lubi artemie i małym kawałeczkiem stynki też nie pogardzi :)

fajnie świeci u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach to mała jest. Teraz to się dopiero puszy jak paw :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam twój wątek i nie mogę doszukać się wysypu zielonych glonów. Czy ja coś ominąłem, czy jesteś tym szczęściarzem, że ciebie to ominęło? Zalewałem baniak 5 dni przed tobą i od kilku tygodni nie widzę skały tylko zieloną łąkę :smiling:


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy jestem szczęściarzem i czy to co mam/miałem można nazwać wysypem glonów. Coś tam było później znikło potem znowu przyszło i właśnie odchodzi ale żeby aż tak wszystko mi glutami zaszło to faktycznie może to fart może nie. Bałem się tego wysypu i starałem się zdobyć troszkę żywej wody ale... nie udało się.

Postanowiłem, że zacznę szczepić morszczyznę tak samo jak robię to ze słodkim z tą różnicą, że w morskim takie namnażanie bakterii trwa znacznie dłużej zacząłem od "przedawkowania" potrzebnych bakterii. Efekt? Brązowy nalot często mylony z okrzemkami ale ten nalot to właśnie bakterie, które jak zjedzą nadmiar to przestaną być widoczne. Trzeba też pamiętać bo nie każdy o tym wie czy właśnie pamięta, że mocne światło zabija pożyteczne bakterie, które są tak potrzebne na starcie więc warto ograniczyć światło na samym początku. Podstawa także to dobrze natleniona woda!

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem sobie test i wyszło jak wyszło :blushing: wcześniej Ca ani Mg nie mierzyłem a tu taka wtopa.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moje ręce wpadła mała Hanka dzięki uprzejmości kol. Bartola więc jak tylko miałem chwilkę czasu postanowiłem sprawdzić jak się ma jej wynik to testu PO4 Zooleka i... pokazała 0.00 :) czyli Zoolek się nie mylił. Wniosek? Zoolek tańszy :clap:

W baniaczku oczywiście ciągle jakieś zmiany, przeprowadzki, eksmisje i jak tylko będę miał chwilkę i uda się cyknąć ładną fotkę to się zaraz nią pochwalę.

EDIT:

Bo zapomniałem, otóż wczoraj napuściłem do wiadra wody RO/DI celem przygotowania solanki do podmiany a dziś moim oczom ukazała się... biała woda. Nalot ala taki gipsowy/wapniowy. Ciekawe co się takiego zadziało, że wytrącił się osad? Jakieś pomysły?

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zoolekiem uważaj, bo Hanka może zacząć pokazywać wartości niezerowe, a zoolek dalej będzie wskazywał zero.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w gotowości jest m. Hanka :thumbup:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ZetLighta wisi Mazarra-P a to dlatego, że będę szykować nowy, większy baniaczek bo ten jednak ciasny.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trwają przepychanki co do wymiaru a litry same wyją. Myślimy o wymiarach miedzy 90x60x45/50 lub 110x70x50. Jeszcze do końca nie wiemy no i nie wiem gdzie szukać fachowca co mi pospawa ładny stelaż.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim tempie to na koniec roku będzie 1000l jak nic... :whistle::)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj. Więcej jak 400L na pewno nie będzie no chyba, że liczyć też sump ale i tak daleko będzie do tych 1000L. Blok się zawali szybciej.

Na tą chwilę mocno rozważam nad przeprowadzką do ciut większego baniaczka a mianowicie 95x40x40. No wiem! Jaj nie urywa ale zawsze lepsze to niż moje 60x40x40 w którym jest dosyć ciasno.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calu_1.jpg

s_1.jpg

blazny_at_home_1.jpg

blazny_at_home_2.jpg

Moje fotki kiepskie :blushing: Jak Wy robicie takie fajne zdjęcia? Całość pokażę jak uda mi się zrobić jak trzeba :blushing:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj wieksze jak Cie juz kusi :) Tylko ja na Twoim miejscu przemyślałbym max litraż na jaki mozesz sobie pozwolić i stawiał odrazu docelowy wymiar.

Skoro myślisz o 400l to chyba nie ma sensu skakac po 100l +, babrać sie z dojrzewaniem i wszystkim pare razy.

Napewno watro postawić troche wieksze niz 200l z uwagi na ryby, mam na myśli np. pokolce

Osobiście marzy mi sie duet Żółtek i Hepatus ale do swojej 2-sety raczej ich nie wcisne. Chociaż widziałem takie akwaria :)

Ale co Ty byś chciał trzymać to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby zbytnio mnie na tą chwilę nie interesują a to przez skrzywienie jakie mam na punkcie naturalnych zbiorników słodkich więc naturalnym tutaj będzie trzymanie... korali ale nie ukrywam, że coś tam z rybć jeszcze dojdzie. Co do baniaka to najbardziej skłaniam się na wymiar 110x70x50 +/- 10 cm dla dwóch pierwszych wymiarów ale to w nowym mieszkanku i to jak skończy się tam cały remont. Muszę tylko jeszcze kumpla zmusić aby mi łady stelaż z aluminium pospawał. Na tą chwilę urządzam małą wyprzedaż klamotów do baniak, które mogą mi się nie przydać w nowym, większym zbiorniku i kompletuję zabawki pod nowy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_na_krawedzi.jpg

Już widziałem raz u koleżanki z forum podajże jednego kaskadera a teraz zobaczcie mojego :shock: Ja wiem, że koleś jest tu nowy ale żeby aż tak się popisywać?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coral_1.jpg

coral_2.jpg

coral_3.jpg

Skromne fotki z dziś.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz zetlighta? Dlugo go uzywales?

Sent from my RM-885_eu_poland_298 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZetLighta oceniam dobrze. Dobrze doświetlał mi zbiornik co widać na wcześniejszych fotkach. Najlepiej sprawdzał mi się w połączeniu ze sterownikiem bo przyzwyczajony do Razorów chciałem mieć także możliwość kontrolowania mocy i barwy światła. Troszkę inaczej się tylko pory dnia ustawia bo oznaczasz tylko start a później interwały między porami dnia (w H). Duża zaleta to pilot :) tego mi w Mazarze brakuje. Używałem jej miesiąc bo gdy padł pomysł nowego, większego baniak w przyszłości dostałem Mazarrę i grzechem było jej nie powiesić. W każdym razie Zet leży i czeka na chętnego a jak się nie doczeka będzie oświetlać sump w nowym baniaczku.

vfQf.jpg

Poniżej przykład jak doświetla baniak jeden moduł Mazarry P z soczewką 70st.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewrcia_1.jpg

Skromna krewecia. Aktualne parametry w stopce. Martwię się tym zerowym fosforem.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.