Skocz do zawartości
Prospero

NanoReefTank 152L

Rekomendowane odpowiedzi

QHfg.jpg

RHfg.jpg

A tak się prezentuje u nas woda w kranie z ominięciem filtra.

Powiem Ci, że maskara z tą wodą. Współczuję.

Na szczęście w Radomiu mamy bardzo dobrą wodę w kranach.

Więc może problem tych glonów jest z powodu wody? Może to RO/DI nie zatrzymuje wszystkiego? Tak sobie gdybam:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu tu w Kanzasie też mamy bardzo dobrą wodę tylko ostatnio coś się stało.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu tu w Kanzasie też mamy bardzo dobrą wodę tylko ostatnio coś się stało.

Kolor jakby ktoś coś z rurami kombinował. Może gdzieś wymieniali? I stąd ten kolor.

I walcz - nie likwiduj, bo akwarium naprawdę zapowiadało się świetnie. Szkoda tego projektu.

Trzymam kciuki.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo nawet mam iść do sąsiada jak sprawdzić bo wszyscy od samego dołu są jeszcze na wakacjach. W każdym razie taki syf leci, że nawet nie mam jak umyć dziecku butelek czy łyżeczki. Syf i malaria i tyle.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przestraszyłeś. Pierwsze po wejściu do domu sprawdziłem wodę w kranie. U mnie wydaje się być ok. Obiad ugotowany na wodzie też dobry :smiling: Może jakaś awaria rury w twojej okolicy. Nie mniej jednak potwierdzam to co pisałeś wcześniej- przed osmozą mam zainstalowane 2 prefiltry sznurkowe o mikronarzu 10 i 5 i ostatnio dość szybko bo po ok 2-3 m-cach stały się mocno rudawe.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie teraz leci woda w kuchni koloru normalnego (w łazience jest to co było) nie znaczy, że jest normalna. Podmian już nie robię bo to nie ma sensu zresztą i tak zapodałem Fauna Marin Ultra Algea X i zobaczymy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GNfg.jpg

HNfg.jpg

Rano podałem drugą dawkę UAX. Po baniaku "fruwa" pełno syfu (w toni) mam wrażenie jakby ten syf co był na piasku "wysechł" gdyż wcześniej wydawał się taki zbity. Woda wczoraj mimo syfu kryształ za to dziś już nie bardzo ale piasek wyraźnie przejaśniał. Zapodałem filtrację mechaniczną wody i zobaczymy.

Od razu uprzedzę... rano jeszcze był rdzawy nalot ale już nie taki jak wczoraj a fotki prezentuję z dziś godz. ~13:20.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daję za wygraną.

Zasolenie - 1025

pH zawsze stabilne - 8

kH powoli podnosiłem - 8.5

wapń bez zmian - 420

magnez ... hmm -1360

amoniak i azotyny - 0

no i nieszczęsne NO3 patrząc z góry wynik wychodzi między 2 a 5 a parząc z boku i dzieląc przez 10 wychodzi... 10! O kant tyłka z tym testem!

fosforany - 0 (pewnie przez glony).

temperatura - 25

Dziś poszła trzecia dawka UAX i póki co powoli robi swoje. Ciekaw tylko jestem czy wytępi inne gluty (glony nitkowate). Co ciekawe zawsze po zapodaniu UAX ze skał wyłażą wszystkie wężowidła :) a mam ich pięć! Sporo nie? Wydawało mi się, że dwa ale teraz widzę, że jest tego więcej i urządzają sobie spacery po całym baniaku.

Wczoraj nie dawał mi spokoju mój filtr RO/DI. Coś mi się nie podobało w sposobie zalewania żywicy w korpusie. Nie wiem czy jakoś nie leciało "bokiem" przez co zamiast woda lecieć przez żywicę to właśnie leciało bokiem i jak wiadomo syf gotowy?

hcgg.jpg

gcgg.jpg

jcgg.jpg

i zwierz o którego walczę od jakiegoś czasu (dostałem w stanie agonalnym a wręcz wydawałoby się, że było to zwykłe truchło i pewne osoby zalecały usuniętego tego z baniaka)

fcgg.jpg

dcgg.jpg

Troszkę mała bo to nie pora karmienia ale już coś widać.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z tą Xenia? Wiem, że lubi mieć focha ale nim to wszystko u mnie się zaczęło to Xenia jako pierwsza zaczęła źle wyglądać i tak aż do dzisiaj kiedy to podałem do baniaka jod i po paru godzinach jak ręką odjął (no prawie). Xenia wstała i... tyle. Jeszcze nie wachluje no ale wstała tak samo jak Caulastrea, która od pewnego czasu przestała się pompować a dziś zmiana po tym specyfiku. Człowiek się różnych rewelacji czy głupot naczyta a później mętlik. Generalnie ze wszystkie to chyba najbardziej zachwycone życiem są u mnie Tubki i Dunki :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBhg.jpg

Baniaczek na szybko z boku :)

KBhg.jpg

... i za dnia.

Mała kosmetyczna zmiana. Skała z lewej się lekko... rozpadła więc została zsunięta do prawej a obie lekko poszły do środka baniaka i wyszło jak wyszło.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Powoli baniaczek dochodzi do siebie.

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film prywatny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny czysty zbiorniczek, wygląda jak by miał z 400-500L, co do skały to ułożona rewelacja :)

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się wyprostowało.

Też nie raz mam taką wodę w kolorze herbaty :( Oczywiście nie odpalam wtedy ro i zgłaszam sprawę w odpowiednim miejscu... Taki klimat :(

Ale pozytywne jest to, że Ci się udało! Gratulacje i dalszych powodzeń życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie bardzo powoli do przodu. Mam jeszcze problem z wysokim NO3 no i z wybarwieniem czerwonego koloru.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem chwilę z koralami (lekka re konfiguracja i... ) "pękłem" Dunkę i teraz mam dwie :blushing:

JQkg.jpg

Po 3 dniach od drugiej podmiany na AF NO3 i PO4 skoczyło. Ktoś ma pomysł jak szybko to zbić?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czterech tygodniach używania soli AF z ProBio widać, że to coś w tej soli + te dodatki działają. Po gwałtownym skoku NO3 i PO4 to chorych wartości po trzech tygodniach widać znaczny ich spadek może jeszcze nie idealny ale zawsze. Dziś mija miesiąc jak używam tej soli i NO3 spadło już do prawie akceptowalnych wartości niestety PO4 rusza się niewiele i teraz pytanie jak wspomóc pozbycie się nadmiaru PO4? Zaraz się okaże, że braknie NO3 :) i będę musiał jakieś KNO3 czy inne badziewie sypać :D aby nadal pozbywać się PO4.

Mam prawdzie pod ręką Seachem Phosguard ale jak wół AF pisze aby nie używać niczego co ma tlenek glinu. Kilka dni temu pojawiło się śladowe cyjano i nawet miałem ochotę już na Chemiclean ale... od wczoraj już praktycznie tego nie uświadczam. Samo przyszło, samo poszło.

Co do korali to mam spory problem z czerwoną montiporą... coś mi ją zjada od spodu ew. obraziła się i traci tkankę. Aha! Talerzówek nie rusza!


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wybrnąłeś już prawie z tego wszystkiego. Nie piszę tu ostatnio za wiele, ale pilnie śledzę co się dzieje w zbiorniku i trzymam kciuki. Wrzuć jeszcze aktualne zdjęcie, najlepiej całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię, zrobię... aktualnie szykuje się do szybkiej przeprowadzki więc mam też spory dylemat z baniakiem :( bo w planach był nowy ale nie udało mi się pewnych rzeczy zrobić na czas a przeprowadzka nastąpi za tydzień-dwa (kończy się remont).


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby znowu się wszystko nie popsuło jak ruszysz. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się starać jakoś tą przeprowadzkę baniaka przeciągnąć tak aby mieć czas postawienie nowego szkła ale tutaj wszystko zależy od kasy. Generalnie sprzętowo jestem gotowy a brakuje mi tylko szkła i... stelaża.

BTW. Chcesz jeszcze szczepki Pawony? Będę też wystawiać na forum tą moją większą.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.