Skocz do zawartości
Prospero

NanoReefTank 152L

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pomysłu czym to ruszyć?

Lxfg.jpg

I jeszcze jedna fotka.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiclenem i po dwóch dniach odessaj reszte

a potem podmiana 20-25% wody i po tygodniu powtórka jak nie pomoże raz

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to FM Ultra Algea X skoro to dino


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę bo i tak poległo sporo zwierza przez to. Jutro dostanę tego troszkę to zobaczymy co to jest warte i czy w ogóle?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najwyżej padnie Ci coś pokroju wężowidła i stosuj nie od tak tylko tak jak zaleca producent

p.s.

może dobrze by było odessać co się da przed FM bo jest tego sporo

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewecie już padły... została jedna. Terminator jakiś :) Jutro zapodam tak jak producent nakazał i zobaczymy. Co do piachu i odsysania to raczej bym musiał wszystko wywalić tyle tego jest.

Zxfg.jpg

A tak syf prezentuje się w całej okazałości.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ze to Dino anie cyjano?Jak rozpoznales?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uważasz że cały piach do zmiany do czeka Cie tylko to co pisała Debora - likwidacja - ratuj co się da znaczy daj komuś na przechowanie i zacznij od nowa

p.s.

czemu wcześniej nie reagowałeś jak tylko się zaczynało?

p.s. 2

KH trochę za niskie

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że nie reagowałem? Zaczęło się to dokładnie tydzień temu. Specjalnie jakiegoś nalotu wielkiego nie było, dosłownie śladowe ilości na piasku więc ciężko było stwierdzić co to? W każdym razie padła krewetka w dniu kiedy to miałem i tak robić podmianę a 8-10h po niej padła kolejna i kolejna. Zwłoki oczywiście poszły do klopa. Po tym wszystkim nalot pojawiał się i znikał. Normalnie podmianę robię co niedziela ale byłem w Gdyni na tym zlocie żaglowców więc fizycznie nie mogłem jej tego dnia zrobić a to co zobaczyłem po przyjeździe ... zresztą widać to na fotkach. W między czasie także ograniczyłem ilość światła (tylko czas pozostał ten sam). Świecę tylko dwoma kanałami (niebieskie) i tylko max 60% przez 3h, pozostały czas to świt i zmierzch.

EDIT:

Tak, kH poleciało mi na łeb na szyję. Zaraz zobaczę ile wynosi na tą chwilę.

EDIT:

Na teraz kH = 7.2

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to idzie w takim tempie to obawiam się że Debora nakreśliła scenariusz....


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalić zawsze zdążę więc póki co spróbuję się aby coś z tym zrobić i ew. przygotuję się do startu nowego baniaka już w nowym mieszkanku no chyba, że nie uda mi się tego w ogóle ogarnąć to sobie odpuszczę morszczyznę na jakiś czas bądź definitywnie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Cyjano a nie Dino...Dino jak występuję to są na nim bąbelki powietrza,a tutaj masz plagę Cyjano która pewnie w nocy lekko zanika a przy świetle dziennym robi się coraz większa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było cyjano to chemiclean dałby radę coś z tym zrobić a skoro dwie dawki nie pomogły to...??

EDIT:

A teraz ciekawostka.

U mnie, u Bartola, Tomola i Alka (wszyscy używamy tego samego ujęcia wody) mamy ten sam problem! Czyżby coś było nie tak z wodą w Kanzas? Zaczęło mnie to zastanawiać od pewnego czasu i dziś Alek potwierdził podobny problem u siebie!

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widac dokladnie koloru tego na zdjeciach, u mnie chemiclean zadzialal po 3 dniach dopiero tzn, jedna dawka a po 3 dniach zaczelo znikac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawostka.

U mnie, u Bartola, Tomola i Alka (wszyscy używamy tego samego ujęcia wody) mamy ten sam problem! Czyżby coś było nie tak z wodą w Kanzas? Zaczęło mnie to zastanawiać od pewnego czasu i dziś Alek potwierdził podobny problem u siebie!

jak to mawiał klasyk: przypadek - nie sądzę :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, chemiclean szedł w ruch dwa razy i dwa razy zawiódł zresztą kolor nalotu mi nie wyglądał na cyjano ale skoro dali i miałem użyć to użyłem i ... nie zadziałał. Więcej nie będę tego stosował bo szkoda jedyny plus to woda mega kryształ.

@Kroczek, no właśnie jest to dość mocno zastanawiające co się dzieje gdyż jak się okazało wszyscy z okolicy mam ten problem a mieszkamy od siebie kilka minut z buta bądź 2-3 min samochodem i używamy wody z jednej sieci. Do tego w trójkę (Ja, Bartek i Tomek) zmieniliśmy w jednym czasie wkłady RO/DI bo już coś się zaczęło pojawiać więc zrobiliśmy co należało i... nie pomogło.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje. A tak juz bylo pieknie. A co do wody, to na pewno bylo cos na rzeczy. 4 tyg temu znajomi spod Konstantynowa napelniali basen i wytracil sie rdzawy nalot. Wymyli basen,zmienili wode i na wszelki wypadek dolali chloru, takiego do basenow. Nastepnego dnia woda byla czarna! Nie brudna, nie metna, po prostu czarna. Moze ktos znajacy sie na chemii bedzie wiedzial o co chodzilo? A co do baniaka,to nie podawaj sie. Ratuj co mozesz. Powodzenia

Sorry za brak polskich znakow. Pisze z tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHfg.jpg

RHfg.jpg

A tak się prezentuje u nas woda w kranie z ominięciem filtra.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić to co Ci dostarczają w rurach do domu... współczuję... Podejrzewam że prefiltry zawaliły się w moment więc membrana pewnie zapchana więc może to co idzie na DI to taki syf że głowa mała

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.