Skocz do zawartości
Prospero

NanoReefTank 152L

Rekomendowane odpowiedzi

cqng.jpg

Taka oto mała zajawka baniaczka. Korale może niemrawe bo zmuszone do pozowania a już od 2h były w pieluchach :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lsng.jpg

Uchwyciłem takiego oto aliena komórką. Ma jakieś 5mm. Ubić czy pozostawić przy życiu?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nzng.jpg

Coś średnio u mnie ta probiotyka działa. NO3 wprawdzie spadło i to znacznie za to PO4....


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Interests - PO4X4 Phosphate Remover


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem AF Phosphate Minus i PO4 wyraźnie leci na łeb, na szyję ale kurcze teraz mam znowu skok Mg! Miałem tak ~1350 a dzisiejszy pomiar pokazał grubo ponad 1500!


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qTpg.jpg

RIP. Niestety Chelmon poległ. Nie udało mi się zmusić Rybci do przyjmowania jakiegokolwiek "papu" ale jeszcze kiedyś spróbuję.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yTqg.jpg

La BaniaQ.

EDIT:

Trwa walka z chorymi wartościami PO4 i NO3. PhosphateMinus AF chyba średnio się sprawdza w każdym bądź razie nie mogę zejść poniżej tych 0.12. Z drugiej jednak strony nie winię produktu gdyż to ta moja cudowna super ekstra skała zapewne oddaje to cholerstwo a żeby było śmieszniej ponownie mam spory "zakwit" bryopsis. Ten glon jest gorszy niż karaluchy! Stwierdziłem, że nie będę go ruszać bo nic dobrego z tego nie wyniknie więc niech sobie będzie jak jest a po uruchomieniu nowego baniaczka ta porośnięta skała i tak pójdzie do... utylizacji.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze małego hepatuska większego heniohusa czyżby plany zmiany na większe?

widze małego hepatuska większego heniohusa czyżby plany zmiany na większe?

Edytowane przez omo323 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ta choroba postępuje i jest gorsza niż Ebola. Na pewnym etapie będą dwa baniaczki. Plan był aby uruchomić na początku października ale jak to z planami bywa... nie wyszło. Będzie poślizg ale myślę, że jeszcze grubo przed gwiazdką zaleję.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to akwa co teraz jest jaki ma wymiar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że były niezłe zakupy! Tam na piasku po prawej to trachyphillia? A po lewej na piasku też coś nowego. Co to, bo na zdjęciu słabo widać? Może jakieś zdjęcia z bliska? Rybki też super. Czekam z niecierpliwością na ten Twój nowy baniak, bo widać, że masz rękę do tego (roślinne z poziomkami było jak z konkursu :clap: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWqg.jpg

The Montipora-eating nudibranch is a parasite of Montipora corals and feeds on the coral tissue, severely damaging the colonies. The nudibranchs can reproduce in the aquarium, making getting rid of them difficult.

Some wrasses are known to feed on the nudibranchs, apart from that quarantining and inspecting new coral additions is the best way to avoid this parasite.

We previously identified it as a Phyllodesmium, an article in the "Advanced Aquarist", however, places them in the genus Embletonia.

Wcześniej już zapodałem tego pasożyta jak maszerował po szybie ale nie wiedziałem dokładnie ale teraz już wiem i każdą osobę, która takie coś dostrzeże niech od razy ubije, zabije i odeśle w kosmos.

Już wiem dlaczego moje Monti padało jak muchy. Sądziłem, że jest to wina soli AF bo zaczęło mi się to dziać z chwilą gdy przeszedłem właśnie na tą sól ale jak widać myliłem się. Teraz pytanie, która ryba najskuteczniej rozprawi się z tym pasożytem? Jeżeli klasyczny Doktorek da radę a jak wiadomo większość zbiorników jest "wyposażonych" w tego pożytecznego "zwierza" :) to nie pozostaje mi nic innego jak szybko się w niego zaopatrzyć.

KWqg.jpg

LWqg.jpg

MWqg.jpg

Asiu, mówisz i masz.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chwila, zbieram szczękę z podłogi. Uwielbiam trachyphillie i jest moim wielkim marzeniem, ale nie wiem czy w reefmaxowych warunkach i jechaniu tylko na podmianach będzie zdrowo rosła. W ogóle uwielbiam wszystkie takie oponki :)

Jeszcze raz dziękuję. Muszę w końcu wprosić się po tą pavonkę i zobaczyć zbiornik na żywo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat trachyphyllie jest jednym z wytrzymalszych LPSów więc dlaczego myślisz, że nie da rady u Ciebie?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem :question: To takie babskie chciałabym, ale się boję. Poza tym z braku sklepu w okolicy jakoś nie mogę się zdecydować. Gdybym zobaczyła i zakochała się od pierwszego wejrzenia, to już dawno by była. A tak to oglądam na stronach sklepów i tylko się zastanawiam na ile ich kolory są podkręcone na zdjęciach ;) W sumie mam favię, fungię i 2 euphilie w bardzo dobrej kondycji. Tylko caulastrea mi podupadła w wakacje, ale odżywa, więc warunki dla lpsów są chyba w miarę. A Ty kupowałeś przez internet, czy wycieczka do stolicy była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% korali mam bo widziałem live a nie jako fotka przez net. Jeżeli coś Ci się ode mnie spodoba możemy zawsze pogadać ;) Co do stolicy to tylko KORALE.pl mnie zachwyciły jeżeli chodzi o korale ew. Acropora ale tam to już mega drogo :)

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc rozumiesz o co mi chodzi. Nie chcę Ci więcej zaśmiecać wątku, po prostu jakbyś gdzieś jechał na zakupy daj znać, a ja napiszę już na pw co mnie najbardziej interesuje. Jeszcze tylko powiem, że co raz fajniejsze zdjęcia robisz i dawaj ile wlezie, bo pewnie nie tylko ja jestem fanka Twojego zbiornika :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty nie są super bo tylko robię komórą bo coś mój aparat już średnio się do tego nadaje a już z ledami to już w ogóle tragedia.

No to jeszcze jedna z ... komóry.

ncrg.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba był zrobić wcześniej i wysłać na konkurs AF


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek powoli zmierza ku swojemu końcowi więc bardzo powoli wystawiam niektóre jego elementy na targowisko i inne portale ogłoszeniowe. Generalnie był i jest plan na nowe ale polityka pseudo prorodzinna tego kraju może chwilowo odsunąć w czasie nowy projekt a to za sprawą braku pracy po powrocie z urlopu a jak wiadomo czasem trzeba z czegoś zrezygnować lub wziąć na wstrzymanie. Tak więc w Matce Polce w Łodzi można rodzić dzieci ale pracownik już dzieci mieć nie może... znaczy może ale na pracę niech nie liczy jak wróci.

RHtg.jpg


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ten heniochus wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ale 30l raczej szczęsliwy to nie będzie a korali ci nie żre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.