Skocz do zawartości
Prospero

NanoReefTank 152L

Rekomendowane odpowiedzi

Czym mierzysz PO4? Jeśli kropelkowo to 0 zwykle zera nie oznacza. Na skałce widać trochę glonów więc albo fosforany są, tylko nie wykrywa ich test albo zostały zjedzone przez glony.

Ładnie Ci świeci Caulastrea :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosfor mierzę małą Hanką i ciągle mam 0.00. Glonów troszkę mam. Na jednej są na innej nic nie ma. Nie mogę się doczekać kiedy wszystko to zniknie. Caulastrea tak jarzy, że aż się światło na sąsiednich skałach odbija.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek gdzie kupowałeś krewcie? :-)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że w Łodzi jest jak jest (czyli nic) a w Pabianicach wielką łaskę robią więc pojechaliśmy małą grupą na zakupy do Warszawy gdzie mogłem wybrać sobie także wielkość zwierzaka. Myślę, że takie wypady będę robił częściej.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę się z Tobą zgodzić ,bo u "nas" to straszna lipa jest... :wallbash:

Pabianice na początku dobrze "żarły" ale od praktycznie od 2 miesięcy nie mieli dostawy i po co nie zadzwonię to nie maja... :veryangry:

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest :scooter: do Wawy i chyba jutro również się wybiorę :)

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela to nie najlepszy czas gdyż nie wszystko jest otwarte ale już taka sobota, czemu nie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam pewne problemy z pewnym glonem ale bardziej o niego ciekawi mnie ten zwierz...

slimak_bez_obudowy_1.jpg

slimak_bez_obudowy_2.jpg

slimak_bez_obudowy_3.jpg

Wiecie może co to?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wprawdzie wolę się dowiedzieć co to za nagoskrzelny ale 100% info o glonie też się przyda.

I jeszcze jedna fota. Słaba ale zawsze. Czas na nowy aparat... tylko jaki?

coral_4.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że możesz mieć rację!?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię dziś sobie porządki, podmieniam wodę i.... boom. Biało! Syf! Pełno syfu!

m_krewecie_1.jpg

Patrzę dokładniej a to Lysmata amboinesis siedzi na dole i wypuszcza małe "gówinka". Ryby mają uciechę nie ma co :blushing:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne! Fajnie, że byłeś akurat i udało się fotkę zrobić. A co z tym ślimaczkiem, widujesz go? Stomatella?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam kilka fotek tych maluchów ale mało co je teraz widać (czyt. wcale) :) może się coś uchowa ale pewnie nie. Ślimak wychodzi raz na kilka dni. Widuję go od czasu do czasu.

A tak się prezentuje baniaczek dziś, w piątek trzynastego :blushing:

baniaczek_z_boku_1.jpg

baniaczek_z_boku_2.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No bardzo ładnie, tak trzymaj a seriatopory jakie galante :) Brakuje tylko fioletowej Euphylli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że fiolet będzie tam pasować? :thumbsup:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze bardzo fajny baniak

a co do glonu o który pytałeś, to w poście nr 58 widać że to bryopsis

więc postaraj sie go jak najszybciej usunąć bo później będziesz walczył z tym dziadostwem a możliwe że z nim nie wygrasz


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to widać ale spostrzegawcza osoba pewnie zauważy znaczną zmianę w wyglądzie baniaka a jak nie to już piszę gdyż wcześniej nawet o tym nie wspominałem. Bałem się wprawdzie to robić ale poświęciłem prawie jeden dzień na to aby delikatnie jak najwięcej odłupać skały z tym glonem więc na tą chwilę myślę, że 99,9% skały z tym dziadostwem jest już poza zbiornikiem. 90% skały zostało odłupanej a pozostałe 10 to kawałki, które były luzem. Sporo też odessałem piachu gdyż tam też sporo tego było (a myślałem, że rósł na skale). Musiałem też wprowadzić Ballinga bo jednak SPSy to dość wymagające korale i aby uniknąć wahań musiałem się wspomóc chemią. Obecnie bardzo powoli podbijam kH (0.5st/24h) bo był moment, że bardzo mocno spadło.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam encyklopedię ale jakoś nie mogę trafić. Pomożecie? Wiem tylko, że jest mocno agresywny.

VpTf.jpg


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam zrobiłeś, że wygląda teraz jak minimum 300l!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam 300 L :) ale faktycznie lepiej to wygląda. Baniaczek jest tylko o 35 cm dłuższy. Jak widać nawet tyle robi dużą różnicę. Zostało mi szkło OW 95x40x40 po słodkim baniaczku więc czemu nie? A ile miejsca się zrobiło po samej likwidacji słodkiego!


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super. Rozumiem że po prostu przełożyłeś wszystko jak było? Została ta sama kaskada itp.?Da radę?

p.s. Ja też mam 3 słodkie i wiem jak to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się tej przekładki to różnie ludzie piszą ale jak widać daje to radę. Skałki są poprzestawiane. Ta co była z lewej jest tutaj z prawej i odwrotnie plus mały lifting i modyfikacja 2-3 mniejszych co stały luzem. Co do słodkiego to zostało mi już tylko jedno małe ale jak się uda to ciut je powiększę ale ciut. Mam dostać fajną kosteczkę 40x40x40 więc już będzie miło.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z tą krewetką to był jednorazowy numer ale właśnie przed paroma minutami była powtórka z rozrywki. Błazny są zachwycone.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.