Skocz do zawartości
DarekS

Tani odpieniacz w praktyce - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem przed założeniem akwarium i czytam obecnie o sprzętach. Powalają mnie ceny poszczególnych urzadzeń. Tak np odpieniacz jaki mi propnuję na 375l akwarium to koszt rzędu 1200-1500zł. Patrząc na budowę tego urzadzenia zastanawiam się co tam tylk kosztuje - to trochę plastiku, żadnej tehcnologii?

Są również urządzenia "bardzo tanie" (lub o normalnej cieni) w porównaniu z tymi "markowymi". Taki tani odpieniacz to koszt od 150 zł w górę. Firmy Weipro, Red Sea Berlin, Hydro Skim, itd.

W związku z tym pytam Was urzytkowników o opinię czy te "tanie" odpipeniacze są cokolwiek warte ewentualnie jakie maja wady w porównaniu do opieniaczy "markowych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poczyta wątki, które właśnie są na topie i nie zadaje takich pytań.

W tym tygodniu to 2 wątek, a o odpieniaczach na forum jest bardzo dużo.

Czytaj i czerp z doświadczeń innych.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kolega dobrze nie doczytał, ale po kolei w kolejności:

- Weipro to Chińska konstrukcja i kosztuje faktycznie 150zł ale nie ma pompy. Żeby pienił musisz kupić pompę i to sporą więc kolejne 200-500 zł. Większość uważa, że daleko od tych wynalazków. Ja to miałem (model 2012) w akwarium 100l i był ok.

-Red Sea Berlin chyba mało popularny w Polsce ma jedną wadę do ceny Twojej 150zł chyba dodaj jedno zero.

- Hydor slim skim fajne odpieniacze tylko znowu nie 150zł a od 400zł i ten 135. nadaje się do nano jakieś pewnie 60litrów, a 250 do większego ale nie do Twoich prawie 400litrów.

Czyli szukaj dalej.

Jak będziesz pytał dalej to musisz jeszcze powiedzieć co będziesz miał w akwarium. Bo jak zostaniesz w tym litrażu z jednym błazenkiem i i jakimś sarko to odpieniacz nawet jest nie potrzebny. Jak władujesz tam kupe dużych ryb i ogromny las SPS to ten odpieniacz za 1200-1500 może nie starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok mam już 4 odpieniacz, jest ok, ale bez rewelki. To co mogę na ten czas powiedzieć, chcesz wydać więcej to kup tańszy. Chcesz wydać mniej, zainwestuj w coś dobrego i polecanego.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odpieniaczy jedynie można zaoszczędzić kasę przez zakup używki a nie przez kombinowanie z dziadowskimi urządzeniami. Jeżeli chcesz ospieniacz do 450l niezależnie czy do akwa czy do sumpa to min na 1000l dobrej sprawdzonej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem weipro dawno temy, potem octopus int5000 a teraz bk250, moglem od razu kupic bk i nie zawracac sobie glowy i cieszyc sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witan, zapytam czy ten znaczek tygrysa to oznacz to co man na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weipro wogóle sobie głowy nie zawracaj, red sea wcale tanio nie wychodzi,

najlepiej sensowną używkę, albo jakiś od DIY od kogoś z forum np...

Używaj opcji słownika w przeglądarce!

Błędy do poprawy!

:blushing:

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam reef octupus nw110-2560b do sprzedania :)

Sent from my NOKIA 1320 using Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, Darek,

pobawisz sie w to hobby dluzej to i do cen sie przyzwyczaisz :thumbup:

Tylko teraz nie przesadz z oszczednoscia. Juz lepiej narazie napowietrzaj wode brzeczykiem. Taki odpieniacz za 150 zl do Twojego litrazu to wyrzucenie pieniedzy. Zwykla Aquabee 33W, igielkowa pompa do odpieniacza kosztuje ok. 400 zl.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja właśnie się na 375 przesiadam w weekend chyba i też tocze piane o odpieniacze w wątku na forum. Tylko ja mniej mam pretensje do cen bardziej do tego że opisy odpieniaczy można sobie wsadzić... tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Dzięki za odpowiedzi w temacie. Wiecie jak to jest, nowe hobby więc i pytań mnóstwo a doświadczenie małe. Chciało by się mieć coś fajnego ale niekoniecznie za potężne pieniądze bo wtedy hobby to to już nie jest.

D.S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj zadbaną używkę często można trafić lepsza zadbana używka niż w podobnej cenie niewiadoma.

ati,bk,schuran,deltec itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Kupuj zadbaną używkę często można trafić lepsza zadbana używka niż w podobnej cenie niewiadoma.

ati,bk,schuran,deltec itp.

Tylko niech kupi właściwy do swoich potrzeb ;-) [Czytaj: ignoruj opisy na stronach sklepów bo one nijak się maja do rzeczywistości, sugeruj się opiniami na forum]

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z tematem - mam tani odpieniacz, nie mogę się wypowiedzieć co do jego skuteczności, bo mam go dopiero 8 lat

IMG 4344

nikomu nie polecam, bo nie mam porównania z innymi, poza tym jest do d...

Drogie odpieniacze też są do d..., w końcu nie po to wspieramy projekt na Indiegogo, z którego wynika, że wszystkie odpieniacze są do d...

Mój kawałek plastiku z Chin jest napędzany AM OR2500 z meshem, co już znacząco wpływa na cenę całości. Kiedy go nabywałem, myślałem jak większość początkujących - ukwiał, dwa błazenki... SPS-y to był jakiś Graal...

IMG 4345


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to jest 2011 czy 2012? A poza tym, czemu meshem, toż to bez sensu, bo dysza Venturiego jest za pompą, ale skoro działa...

Miałem 2011 i się nie sprawdził, mimo że włożyłem mu pompę 2000l / 190cm, bo na 2000l/100cm nie zasysał wcale powietrza. Może rzeczywiście Graal?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, 2012, mesh zamiast venturiego, no nie wiem, czy na zwężce działało... wg mnie było słabo


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, czyli jednak modyfikacja. Body zostało, a Venturiego dałeś na przed meshem. To w tej sytuacji super rozwiązanie, bo można obejść wymagania oryginalnej zwężki (przepływ i ciśnienie), a rura swoje zrobi. Na tamten czas miałem za mało wiedzy na temat odpieniaczy, żeby coś takiego zrobić, teraz doczytałem, ale body sprzedałem.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, czyli jednak modyfikacja. Body zostało, a Venturiego dałeś na przed meshem. To w tej sytuacji super rozwiązanie, bo można obejść wymagania oryginalnej zwężki (przepływ i ciśnienie), a rura swoje zrobi. Na tamten czas miałem za mało wiedzy na temat odpieniaczy, żeby coś takiego zrobić, teraz doczytałem, ale body sprzedałem.

Nie, zwężka poszła do kosza, jest tylko mesh. Rura to imho rura , nieważne, czy chińska, czy sklejona przez lokalnego "mistrza" z rury kupionej w Tuplex'ie z marżą 1000%


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A widzisz, czyli jednak modyfikacja. Body zostało, a Venturiego dałeś na przed meshem. To w tej sytuacji super rozwiązanie, bo można obejść wymagania oryginalnej zwężki (przepływ i ciśnienie), a rura swoje zrobi. Na tamten czas miałem za mało wiedzy na temat odpieniaczy, żeby coś takiego zrobić, teraz doczytałem, ale body sprzedałem.

Własnie to kwestia ekonomi. Czy opłaca się kupić tańsze pienidło by go zmodyfikować np lepszą pompą czy jednak taniej wyjdzie oryginalnego gotowca kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zwężkę i tak masz, bo powietrze zasysane jest "efektem Venturiego", tylko oryginalną zwężkę wywaliłeś. Kupiłeś więc pompę z dopasowaną zwężką i meshem do "rozdrabniania" pęcherzyków powietrza i to ma sens. Może teraz będę sobie w brodę pluł, że nie pomyślałem, ale ciekawi mnie jeszcze, czy stosujesz go jako zewnętrzny, czy wewnętrzny, a jeśli zewnętrzny, to pompa poszła do akwarium, czy dałeś ją na zewnątrz?

@radiesteta, takie body to koszt powiedzmy 150zł, dobra pompa z meshem, powiedzmy od 300zł w górę, a do tego wiedza i czas. Rozumiem, radość z DIY, ale znowu pojawia się problem doboru komponentów, czyli szczęścia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rura kosztuje. Swój DIY robiłem na wylewanej 5mm. Potęga. Nawet BK nie ma takiej mocnej rury.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komarek

Czyli BK wytrzyma jakieś sto lat, a twój będzie 3 razy trwalszy?

Nie bardzo rozumiem, użyłeś bo miałeś taką? Po co 5mm???


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się klei. Poza tym wylewane nie mają skaz i nie pękają.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.