Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek piszę tak żeby Cie trochę zaczepić i rozdrażnić :) Złych intencji nie mam, interesów też nie :)

Używasz biopellets?

Bo to chyba o tym wątek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale poczekam, może ktoś się odezwie w temacie AIO." - mam pewne spostrzeżenia w użytkowaniu AIO od około 5 tyg. i ... no właśnie o ile NO3 w pewnym momencie spadły mi do prawie "0" to PO4 najlepszy wynik to około 0,17. Efekt uboczny jaki mi przeszkadza to fakt dużej ilości brązowego osadu, który powstaje w wyniku "rozpadu" AIO. Faktem jest, że filtr do AIO wykorzystuje przepływowy i możliwe, że to wpływa na małą efektywność w zakresie PO4. Rozważam modyfikację jak pojawi się trochę czasu wolnego. Na ten moment mam pseudo recyrkulację bo pobieranie wody do filtra odbywa się z komory, gdzie jest pompa obiegowa a odpływ idzie do pierwszej komory, gdzie jest odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek powiem Ci tylko że zanim FOX przeszedł na ZEO to używał AIO a jak jego akwarium wygląda to każdy chyba widział


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. W obiegu ma 250l wody i same korale SPS I LPS oczywiście są też ryby. Czy 250ml pellet all in one wystarczy i czy musze mieć reaktor z odciekiem? Może wystarczy tylko filtr przeplywowy?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. W obiegu ma 250l wody i same korale SPS I LPS oczywiście są też ryby. Czy 250ml pellet all in one wystarczy i czy musze mieć reaktor z odciekiem? Może wystarczy tylko filtr przeplywowy?

A co stosujesz aktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w filtrze przepływowym ciezko to kontrolowac moga wystapic spadki oraz nagle wzrosty po4/no3 majac odciek regulujesz powoli i plynnie poziom po4/no3 sprobowac zawsze mozesz 250 ml na poczatek wystarczy potem mozesz dosypac wszystko uzaleznione od tego jakie bedziesz mial paramety ja uzywam aio ponad 8 miesiecy sps za duzo nie mam ale kolory sa ok lps nic nie przeszkadza, co do brazowego syfu mimo ustawionego wylotu wprost do pompu odpieniacza mam zasyfiony caly siporax brozwoym nalotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem cała game AF i nie mogłem uporać się z brązowym nalotem na szybach. Zrobiłem dwie podmiany na soli Preisa i wszystko z chodzi. Mam dość tego kropelkowania codziennie. Reaktor chce zrobić z pojemnika na makaron i zastanawiam się jaka pompę dać do niego. Myślę zastanawiam 250 ml pellet aio wystarczy na moje akwarium wiec pompa nie musi być mocna.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę zastanawiam 250 ml pellet aio wystarczy na moje akwarium wiec pompa nie musi być mocna.

To ci się wydaje że nie musi być mocna :)

Do pełnej regulacji powinna być mocna pompa aby w razie czego ruszyć porządnie całym złożem, do tego regulowany odciek i wtedy to będzie miało sens i będzie działać jak należy.

Mniejszą ilość AIO można kontrolować w zwykłym filtrze przepływowym, ale o kontroli większej ilości w zwykłym filterku zapomnij.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem pelety AIO , działały bardzo dobrze ale też bardzo szybko się zużywały

teraz używam peletek BlueTreasure, działają równie dobrze ale różnica w zużyciu jest ogromna, po prawie dwóch miesiącach niewiele ich ubyło.

a NO3 zbiło z 50 do 5 i z wyłączonym odpieniaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem pelety AIO , działały bardzo dobrze ale też bardzo szybko się zużywały

teraz używam peletek BlueTreasure, działają równie dobrze ale różnica w zużyciu jest ogromna, po prawie dwóch miesiącach niewiele ich ubyło.

a NO3 zbiło z 50 do 5 i z wyłączonym odpieniaczem :)

... czy działały na filtrze recyrkulacyjnym? czy zwykłym przepływowym?

Mam jeszcze pytanie, czy każdy, kto stosuje AIO ma osad? W materiałach producenta można przeczytać, że AIO ulegają rozpadowi i są "niewidoczne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam mnóstwo osadu dlatego na wylocie z filtra mam skarpete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem filterek z recyrkulacją ale to przerobiłem na przepływowy

najpierw 300ml peletek i pompa nj1700

pozniej zwiększałem ilośc kulek i jest 500ml, minus to ubyło, ale pompa nj2400 (tamta nie dała już rady)

na wylocie pompy mam zawór do regulacji żeby za mocno nie kręciło

pelety BT sa bardzo twarde i może dlatego nie zużywają się tak szybko

AIO miałem osad

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam mnóstwo osadu dlatego na wylocie z filtra mam skarpete.

Jak często wymieniasz i czyścisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 2-3dni ale to bardziej z nudów, spokojnie by wytrzymała tydzień.

Używam tych z aqua-trend ale bez ochwytu bo się nie zmieścił w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci się wydaje że nie musi być mocna :)

Do pełnej regulacji powinna być mocna pompa aby w razie czego ruszyć porządnie całym złożem, do tego regulowany odciek i wtedy to będzie miało sens i będzie działać jak należy.

Mniejszą ilość AIO można kontrolować w zwykłym filtrze przepływowym, ale o kontroli większej ilości w zwykłym filterku zapomnij.

mam pompkę 600l/h i daje rade. Jak mi się uda to wstawię filmik. A co do ilości pellet to chyba na 250l wody wystarczy 250ml ?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO wg producenta do dawka minimalna a maks to razy 2 więc może 1,5 na początek finalnie i zobaczysz - tylko nie wszystko na raz żeby szoku nie było dla życia w zbiorniku.

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 1,5l AIO i 0,5l NP na okolo 650l w obiegu a teraz mam niecale 1,5l NP i korale mówią ze jest lepiej:)

A No3 i Po4 niewykrywalne.

Dodam ze mam sporą obsadę: 8 letniego Hepatusa ( ponad 20 cm) + 3 mniejsze pokolce i około 9 Anthiasów + 8 innych ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek długo zbiornik miałeś na mieszance AIO z NP?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 3 miesiące, z tego 1,5 na samych AIO. Później dodalem 250ml NP bo No3 stalo pow 2 a po kolejnych 2-ch tyg dodatkowe 250ml NP.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do reaktowrow przeplywowych typu np.

http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT

http://www.charterho...or-p-15281.html

sam posiadam ten 1,wiec wczoraj w nocy wyczytalem ze mija sie z celem używanie palet w takich reaktorach bo bakterie nie maja czasu by z paletami zadziałać i tylko reaktory z regulowanym odciekiem maja tu sens i tu pytanie

mając ten pierwszy z linka czy palety to strata czasu czy po prostu mniej wydajniej będą działać ?(zbijac NO3 i PO4)

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NP XL możesz do niego spokojnie wsadzić


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam z DD ale 2 tydzien i jeszcze nie zaczęły nic zbijać :) a ze taki post znalazłem zaczynam sie zastanawiać czy to ma sens ,czy może isc w coś innego, pisałem do producenta mówił żeby jeszcze poczekać kilka dni i dołożyć następne 25ml i znowu 2 tyg czekać i testowac


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dosypałem do reaktora następną dawkę NP 50ml. Obecnie siedzi 250ml AIO i 150ml NP na 300l w obiegu. Już cztery tygodnie po zasypie a PO4 zero / NO3 niezmiennie 25. Dozuję też od kilku dni fosforany. Korale pięknie rozwinięte / zero widocznych plag czy glonów. Czekam spokojnie następne 2 tygodnie ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.