Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Można zasypać mała ilością powoli zwiększając objętość pelet w filterku jesli filtr będzie recylkuracyjny to odcinkiem będziesz regulowal poziom zanieczyszczenia w akwarium wiec nawet jeśli dasz za dużo nie się nie stanie. A filtr najlepiej taki do AIO. Poszukaj na forum co niektórzy robią naprawdę świetne filterku sam takiego używam i jestem mega zadowolony

tak tylko ja mieszkam w uk, i w sumie chciał bym odpalić go przed wsadzeniem obsada


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wybierze tą metodę to trzeba pamiętać o bardzo ważnej sprawie a mianowicie co jakiś czas np. co 1-1,5 msc. dosypywać nowych. Ja tego nie zrobiłem przez dłuższy czas i to się zemściło. Wysyp glonów nitkowatych. Parametry mam prawie książkowe. Glony pochłaniały NO3, PO4 I tak naprawdę nie wiedziałem co jest. Uświadomił mnie dopiero znajomy po dłuższej rozmowie.Kupiłem 500 ml all in one biopellets i dosypałem . Chociaż akwarium ma 4 msc. i pewnie jeszcze dojrzewa to nie zmienia faktu ,że jeżeli wprowadzamy jakąś metodę to trzeba to robić konsekwentnie i dużo cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jednym filterku używać dwóch rodzajów pellet ( NP z AIO)?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kręcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką proporcję stosujesz (u mnie PO4 b.niskie a NO3 ok 20)? Ma to w/g ciebie sens? Jak zachowują sie w filterku ?... nie sklejają się?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kleją. Dałem na start 50/50. Mam filtr recyrkulacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwujesz jakieś pozytywne efekty tej mieszanki? Lepiej zbijają wtedy NO3 ( na tym właśnie mi zależy)?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od startu tak mam. NO3 nie mam wiecej niz 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dobrze rozumuję - wymieszanie dwóch rodzajów pellet skutkuje lepszym zbijaniem NO3?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.mam tak od poc,ątku wiec nie wiem jak by było na samych NP. Z tym że ubywa AiO więc dosypałem zwykłych. I tak samo się no3 trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś używa tych XL które nie muszą się kręcić tylko wystarczy dość mocny przepływ i czy z tego powodu nie robi się jakaś paćka lub się sklejają i nie ma oczekiwanych efektów

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Reef-Interests-NP-reducing-BioPellets-XL/3433


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam AIO i myślę nad dosypaniem NP ze względu na dość wysokie NO3 w stosunku do niskiego PO4.

Dzięki Komarek za szybkie i konkretne info.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz teraz parametry? - Kiedyś Jarek pisał że miesza AIO z NP bo AIO lepiej zbija PO4 niż NO3


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. U mnie bakterie mają co jeść. Karmienie skrzydlicy i murenki to sporo syfku. Ale też i odpieniacz pomaga - na 350 w obiegu śmiga ATI 200is

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie AIO wyzerowały PO4 ale NO3 ustabilizowalo sie poniżej 0,25 dopiero jak dodałem NP. Za to PH po dodaniu NP zjechalo tak ze sprawdzalem czy odpieniacz dziala. Wczesniej PH bylo w przedziale 8,1-8,4 teraz jest 7,8-8,1 a powietrze 2kl/h z dworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś używa tych XL które nie muszą się kręcić tylko wystarczy dość mocny przepływ i czy z tego powodu nie robi się jakaś paćka lub się sklejają i nie ma oczekiwanych efektów

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Reef-Interests-NP-reducing-BioPellets-XL/3433

. Ja używam w filtrze przepływowym i dodatkowo mam je przyblokowane aby się niekreciły bo były dość głośne . Nic się nie skleja zachowują twardość .Używam je jakieś pół roku ale o ich efekcie nie mogę jednoznacznie powiedzieć bo używam także metody probiotycznej

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ja używam w filtrze przepływowym i dodatkowo mam je przyblokowane aby się niekreciły bo były dość głośne . Nic się nie skleja zachowują twardość .Używam je jakieś pół roku ale o ich efekcie nie mogę jednoznacznie powiedzieć bo używam także metody probiotycznej

Dzięki za odpowiedz jakiej oczekiwałem ponieważ trudno znaleźć jakieś opinie na temat tych kulek xl,z tego co szukam to chyba wszyscy stosują te które się kręcą.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kulek xl. Wrzuciłem je w panel filtracyjny ok miesiąc po starcie baniaka. Po ok 2 tygodniach NO3 spadło z ok 15 do poziomu 0,02 i trzyma się stabilnie do dziś (ponad 2 miesiące). Dodam że jeszcze nic nie dosypywałem, a na moje 80l w obiegu pracuje ok 50 ml kulek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam tych kulek - mam u siebie pół litra zawieszone w woreczku w sumpie. Stosuje je u siebie od ponad roku i generalnie jestem zadowolony. Jedynie raz na tydzień lub dwa wyciagałem by wypłukać z nich zalegajacy syfek.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, ja używałem XL i nie widziałem żadnych efektów. Po prostu mi chyba "niewystartowały". Używałem różnych mocy przepływów przez filtr i za każdym razem bez pozytywnych zaskoczeń. Dla uściślenia testowałem je parę miesięcy. Z tego co wiem nie jestem jedyny z tego forum z podobnymi odczuciami. Ale wiesz; każde akwarium jest inne.... :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam tych kulek - mam u siebie pół litra zawieszone w woreczku w sumpie. Stosuje je u siebie od ponad roku i generalnie jestem zadowolony. Jedynie raz na tydzień lub dwa wyciagałem by wypłukać z nich zalegajacy syfek.

Dzieki

Sygen, ja używałem XL i nie widziałem żadnych efektów. Po prostu mi chyba "niewystartowały". Używałem różnych mocy przepływów przez filtr i za każdym razem bez pozytywnych zaskoczeń. Dla uściślenia testowałem je parę miesięcy. Z tego co wiem nie jestem jedyny z tego forum z podobnymi odczuciami. Ale wiesz; każde akwarium jest inne.... :welcome:

Generalnie nie chce mi sie non stop lac vsv i chce zastapic czyms mniej obslugowym i aby parametry byly w miare niskie.Teraz jak leje 2ml vsv na dobe to mam powtarzalnosc po4 004 natomiast no3 do 1.Jak odstawilem vsv to po4 i no3 odrazu skoczyly ponad dwukrotnie w ciagu 2 tygodni.Chce aby te kuli utrzymaly parametry na takim poziomie jak leje vsv


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dla tego samego powodu jak ty Sygen przeszedłem ok. dwóch tygodni temu na pellety AIO. Skleiłem filterek sam z recyrkulacją na pompie dc jebao 1200 / rura fi70mm i zastosowałem 250ml palletek na ok. 300l wody w obiegu. Efekt - PO4 Salifertem zero a NO3 spadło z 25 do 15 - więc działają. Dla lepszego zbijania NO3 ( myślę że tak to zadziała) względem PO4 o którym pisze producent jeszcze w tym tygodniu dorzucę 50ml zwykłych kulek NP.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, pellety XL niestety nie zabijają po4 jak vsv, trzeba się wspomagać GFO.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeśli nastapi sytuacja i konieczność odsypania peletów AIO z filtra, bo może być za dużo, czy ktoś miał taką sytuacje i jak przechować aby później uzupełniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, pellety XL niestety nie zabijają po4 jak vsv, trzeba się wspomagać GFO.

chce utrzymać po4 w okolicach poniżej 0,08 więc może się uda, pallety mają w opisie że redukują do pewnego stopnia więc coś tam zbijają


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.