Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że zabijają PO4, dla mnie problemem było to, że po miesiącu bez Rowy skończyłem z parametrami NO3=0 oraz Po4=0.12 :-(.

Alternatywą dla GFO mogłoby być dozowanie NO3, tak by podnieść utylizacje PO4 przez pellety .


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO xbijaj p04 znacznie lepiej slabo ruszaja za to no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 60ml NP wsypane - czekam na efekty.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może moje doświadczenia

Piszę tylko to co sam sprawdziłem

AIO tylko w filtrze recyrkulacyjnym parametry jak skała 0,02 i ani drgnie ( duża hanka ) NO3 salifert wykrywalne , ale tylko patrząc z boku lekkie zabarwienie. Dla mnie to mało więc dosypałem małych biopelletek zaledwie jedna szklaneczka , efekt PO4 - 0,01 stabilne jak skała , NO3 nie wykrywalne przez salifert , teraz dopiero jestem zadowolony , mega zadowolony.

Jak dla mnie tylko wymieszanie kulek daje 100% satysfakcję :)

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że i u mnie zadziała podobnie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... hmmm - wygląda na to, że AIO jest ogólnie mniej efektywne od poprzedniej wersji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO mają w/g instrukcji w większym stopniu redukować PO4 ( x10) niż NO3 ( x5) natomiast NP zbijaja właściwie tylko NO3 dlatego ich wymieszanie to logiczny zabieg przy podwyższonych tych dwóch parametrach jednocześnie ( taki mi się wydaje).

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń po 3 tygodniach używania 200ml AIO wymieszanych ze 100ml NP na 300l-wy obieg. Na dzień dzisiejszy NO3 skoczyło i mieści się w przedziale 25-50!!! ( Salifert) natomiast PO4 w ogóle są niewykrywalne ( Salifert). Karmię 4 kostki dziennie ( artemia plus coś dla korali mniejszego kalibru) , co tydzień 10ml Biogro , co dwa tygodnie podmiana 5%. Kuliki kręcą się jak trzeba ( filterek z recyrkulacją) , odciek między 300-400l/h. Co jest przyczyną tego stanu? Czyżby zerowe PO4 które zbiło AiO i dlatego NO3 rośnie bo jest zachwiany stosunek tych dwóch parametrów? Wiem że na nie potrzeba czasu - ale co robić w przypadku wzrostu NO3 w tej metodzie. Dodam jeszcze że korale ( nie mam sps tylko miękkie i lps) są w super kondycji i nie mam żadnych glonów / jedynie na tych szybach których nie czyszczę czyścikiem jest lekko zielono. W sumpie jeszcze siedzi pochłaniacz krzemianów ( Sera) , 100ml zeolith (Ati) , węgiel Rowa ( 100ml) . Dzisiaj skręciłem odpieniacz na sucho bo działał przez te 3 tygodnie na mokro. Jak myślicie podnosić sztucznie PO4 np. fosforanem potasu?

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem co prawda az takiego rozjazdu ale po przejsciu z Zeo na AIO No3 wzrosło z 0 do poziomu 2-4 a Po4 spadlo z 0,06-0,08 do 0,00.

Po miesiącu dodalem 500ml NP i No3 spadlo w ciągu 2-ch tyg poniżej 0,25.

Czy jest ktoś kto jechal na samych NP i przesiadl sie na AIO i moze sie podzielic obserwacjami dot zmian kolorów SPS po przejsciu na AIO?

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę z AIO przy NO3 15-25 a fosforany były "zerowe" ( Salifert - wiem co to za test ale woda była we fiolce klar) . W ciągu dwóch tygodni NO3 ustabilizowało się na 15 a PO4 nadal niewykrywalne. Postanowiłem dorzucić 100ml NP i teraz po tygodniu NO3 wskoczyło na 25-50 przy PO4 "zero". Nie wiem czy dalej męczyć zwierzaki tymi paletami stąd pomysł o podniesieniu PO4.

P.S - właśnie zbadałem przed chwilą odciek z filtra i jest NO3 25. Jak to u was wygląda ?? ...czy nie powinien być znacznie niższy? Może trzeba zmniejszyć odciek?

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 1,5 miesiącu i poziomu NO3 10/15 zszedłem już poniżej 2 a PO4 jak było prawie 0,1 to teraz coś jest ale kolor to zmienia się na tak blady (salifert) że nie jestem wstanie powiedzieć co to - sprawdzę na Hance na tygodniu. Ja mam same AIO i z wstępnych 250 ml ich ilość została zwiększona do 400 a odciek mam ustawiony na 300-320 litrów


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz ... powodem może być zbyt duży odciek?

Czy jest możliwość sprawdzenia czy odciek jest prawidłowy tzn. czy zachodzi w reaktorze jakiś proces redukcji NO3? ... przyszedł mi na myśl denitryfikator który przy małym / wolnym odcieku paprze wodę lub przy zbyt silnym nic pozytywnego nie wnosi.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku tygodniach od startu wymieszanych kulek same zera mierzone salifertem, ale trzeba pamiętać że u mnie baniak świeży, po restarcie.

Powiem więcej, mam lekki zakwit, ale to bardzo znikomy, więc wychodzi na to że chyba lulek trochę za dużo.

Wszystkie się kręcą dość mocno, a odciek mam na full. Trzeba będzie go trochę przykręcić i zmniejszyć wewnętrzne flow :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle nie sądzę aby powodem był zbyt duży odciek bo im większy tym szybciej parametry właśnie powinny spadać, dlatego też nie można z nim przesadzić od startu aby zbiornik nie doznał szoku. Powiem szczerze że nie mam pomysły dlaczego NO3 Ci nagle poszło do góry - pelletki są od zbijania więc powodem musi być coś innego


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na2PO4 już do mnie jedzie , lekko podniosę PO4 i zobaczę co z tego wyjdzie.

Podejrzewam że aio zbiło mi PO4 do zera stąd problem ze zbiciem NO3 / a karmie sporo bo mam kilka niefoto. Wszystko zostawiam jak było dotychczas , nic nie zmieniam , jedynie tylko musnę fosforany do góry.

Dzięki za podpowiedzi bo samemu to szybko można sobie narobić ładnego gnoju.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zbiło Ci PO4 do 0 to może jednak zmniejsz odciek aby szło wolniej


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spróbuję jednak z tym fosforanem sodu i zobaczę czy w tym tkwi problem. Szczerze mówiąc to wolę dać kropelkę roztworu Na2PO4 i mieć nadzieję że zacznie to wszystko działać jak należy niż kombinować z przepływami ,... a nie daj Bóg NO3 jeszcze zacznie wzrastać razem z PO4.

Boję się tylko o glony bo na chwilę obecną zbiorniczek mam czyściutki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie po to masz reaktor z regulacją przepływu żeby pokombinować i ustawić idealny przepływ żebys nie musial kombinować z dolewaniem czegoś tam ;-)

Wysłane z mojego D6603 za pomocą Tapatalk 2


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt się nie odezwał na moje pytanie o porównanie kolorów SPS na NP i AIO.

U mnie AIO bardzo ładnie zbiły Po4 ale do zbicia No3 musialem dodać 0,5l Np. Korale były takie sobie a do tego ilość pyłu który wydostawał się z reaktora i tempo w jakim znikało AIO trochę mnie zniechęcił i przechodzę na same Np. Szukam czegoś co bedzie dzialało jak Zeo ale bez tej zabawy z potrząsaniem kamieniami, AIO raczej nie dla mnie niby parametry Ok ale korale nie takie.

Ma ktoś podobne doświadczenia czy to tylko syndrom mojego baniaka?

( mialem 1,5l AIO i 0,5l Np z odciekiem 400, potem 600l/h na okolo 650l w obiegu, po 3-miesiacach zostalo mniej niż 1l AIO i koło 450ml NP)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co bedzie dzialało jak Zeo ale bez tej zabawy z potrząsaniem kamieniami,

Jarek miałem od Ciebie reaktor Zeo. I też szukałem tak jak Ty. Może pomimo tego że jesteś nastawiony na "nie" spróbował byś AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję :) ale poczekam, może ktoś się odezwie w temacie AIO.

W weekend zasypalem do Trycowego reaktora prawie 1,5 l NP a co do AF - ---- nie wiem co napisać by nie zostać pozwanym :)

I prosiłbym o nie wplatanie tu ich- podobno mają już swoje forum a Twoja propozycja niewiele ma wspólnego z tym wątkiem.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SirNick

A ty nie jesteś przypadkiem prawnikiem? Czytam to 4-ty raz i czuję się tak samo jakbym czytał opinię jednego z mojej kancelarii :)

Mądrze piszesz, ale o co chodzi?

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.