Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje AIO zasypałem ponad 2 miesiące temu, po miesiącu było ich 250 ml, potem kolejne konsultacje i zwiększenie ich do 500 ml - w sobotę jak robiłem podmianę to zobaczyłem że jest ich mniej więc wyczyściłem reaktor przy okazji i zmierzyłem ile zostało - ubyło ich 150 ml więc dosypka do 500 ml. z NO3 na poziomie 10-15 zszedłem poniżej 2 ale tu stoi od dwóch tygodni ale za to PO4 nadal oscyluje miedzy 0,5 a 1 - było nawet 0,15 ale podejrzewam że to efekt zwiększonego karmienia reef pearls. Poczekam 2 tygodnie i zobaczę co będzie i może zasypię jeszcze trochę.

Nie ma żadnej skarpety a odciek skierowany jest prosto w odpieniacz i fakt na dnie odpieniacza zbiera się czarna maź ( wygląda jak pył z węgla) ale to tyle syfu co mam po nich.

EDIT:

powinno być: "na dnie kubka odpieniacza" - przy najbliższej podmianie zrobię fotę

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czy podczas czyszczenia reaktora wyjąłeś z niego pelety?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z pozostalością wody z niego przesypałem je do pojemnika a potem to wszystko znowu trafiło do reaktora.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi i sugestii, że wylot z reaktora AIO jak najbliżej wlotu pompy odpieniacza może jest i dobrym rozwiązaniem ale ... no własnie z mojej obserwacji wynika, że znacznie bardziej zanieczyszcza się pompa i to zarówno "czoło" wirnika igłowego jaki i ta część, gdzie jest magnes.

Spada efektywność odpieniacza i wyglada na to, że bardziej optymalne jest zastosowanie jakiegoś filtrowania mechanicznego na wylocie reaktora AIO. Skarpetę mam ale w tak szybkim tempie jest zanieczyszczana, że jest to uciążliwe.

Jak radzicie sobie z redukowaniem osadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kierować wodę z rektora prosto do odpieniecza? lepiej go wyłączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy biopelletach dobry odpieniacz to raczej podstawa ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak juz jesteście przy odpieniaczach to ostawić go na mokra czy sucha piane


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiadomości dla potomnych , niecierpliwych , chcących jechać na pelletach ...

Widać że pellety wystartowały , niestety wspomagane 3ml wódki dziennie i 4 kropelkami rozrobionego w RO NaH2PO4. Dzisiaj po 6 tygodniach kręcenia się i uzupełnieniu zasypu w międzyczasie do 500ml / 300l w obiegu NO3 spadło do 5-10 z 25-50. Teraz ciekawe co zadziałało ... czy pellety się rozkręciły czy wódka zrobiła swoje? Uważam że fosforan też w jakimś stopniu zadziałał ( w/g zasady że NO3 nie spadnie bez PO4 i odwrotnie co by się u mnie sprawdziło) chociaż badając co drugi dzień PO4 Salifertem żadnego zabarwienia na skali nie było czyli wskazywał cały czas "0".

Po osiągnięciu poziomu "0" zmniejszam dozowanie wódki o połowę a fosforanu do zera ... zobaczymy co będzie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie biega między 400 a 500 ml z odciekiem 400 l/h i NO3 jest poniżej 1 a PO4 już spadło na poniżej 0,05 więc cierpliwie poczekam jeszcze kolejne 2 miesiące


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze że w pewnym momencie zwątpiłem w działanie kulek i dlatego podlałem wódeczki z fosforanami. Efekt jest tylko co będzie jak odstawię wódzię? Na chwilę obecną z biopelletkami się nie poddam bo jest to fajna i prosta metoda utrzymania zbiornika pod warunkiem że działa i nie jest wspomagana przez inny specyfik. Będę informował jak to u mnie wygląda i co działa a co nie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę czy dobrze się kręcą.


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał troszkę szybciej :) nawet jeśli masz przewagę białych kulek, one powinny się kręcić troszkę szybciej

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - tydzień temu odstawiłem dozowanie fosforanów a wódkę zmniejszyłem do 1/3 dawki ( 1ml dziennie) - PO4 zero , NO3 2.

Pellety działają ! Zaskok w moim przypadku to 8 tygodni.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tez działają ale dodaję spirytus ... no właśnie, NO3 około 5-7 ale PO4 oscylują w granicach 0,35 - 0, 60 pomiar Milwaukee.

Poważniejszym problemem jest natomiast osad.

Jak sobie radzicie z osadem?

Edytowane przez meteormode (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szykanie mam gąbkę i zbiera cały syf - czyszczenie przy podmianie - czasem wciągu tygodnia. U mnie w końcu NO3 może 0,1 - doszukuje się koloru jakiegokolwiek, PO4 - na salifercie 0 a na dużej Hance 0,01, biega cały czas około 400-500 ml z odciekiem 350 - jak na tę chwilę jestem zadowolony :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w odpieniaczu jak i na dnie sumpa zbiera się brązowy , cuchnący gnój dlatego co drugi / trzeci dzień czyszczenie kubka obowiązkowo.

Stosuję też pomiędzy przegrodami grubą gąbkę na której widać zatrzymujący się osad - też raz na tydzień płukanko.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, zapomniałem jeszcze o tym co na dnie sumpa pozostaje... - jak będę miał chwilę czasu to się pobawię może ze skarpetą na odcieku ale boję się że będzie zbyt szybko się zapychać


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy peletkach Blue Treasure takiego problemu nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze trafiłem ale potrzebuje szybkiej pomocy zadaje te same pytania w różnych postach i nie mogę uzyskać informacji więc może tutaj się uda?

Panowie mam 4 pytanka przed uruchomieniem filtra z Biopelletkami w moim 4 miesięcznym akwarium przy No3 50 a PO4 0,03

1.Jaką ilość na początek włożyć do filtra NP Reducing BioPelletek na moje 600 litrów w obiegu?

2.Ile czasu płukać pelletki przed włożeniem w wodzie RO/DI? Starczy wymoczyć przez noc? W zimnej czy gorącej RO/DI?

3.Czy przestać lać bakterie Aquaforestu po włożeniu Biopellets? Teraz leje codziennie po 6 kropli ProBioS

i 6 kropli ProF pożywki.

4. Czy zmienić sól na podmianki na ubogą? Teraz używam Kent Marine Sea Salt.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.