Skocz do zawartości
Rumun

Sumplementacja produktami Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Mareczku ja to sobie myślę że przyczyna jest taka że Ty cały czas coś kombinujesz przy tym swoim akwa :) zamiast trzymać się jednej drogi co na dłuższa metę przyniosło by Ci wymierne efekty to u Ciebie ciągłe zmiany, co się te Twoje biedne koraliki zdążą do czegoś przyzwyczaić to Ty im jakąś nową sól zafundujesz albo filtracie zmienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn bingo.

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba wyłączać odpieniacz podczas dodawania supli?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rumun nigdy nie wyłączam odpieniacza przy dozowaniu suplementów czy pokarmów AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie grzebie przy odpieniaczu podczas dozowania AF, jedynie co zaobserwowalem to po podaniu Coral E przysiada na jakis czas a potem znowu cos tam pieni.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja włączam. Zwlaszcza przy A, V, E, ale i przy B również. ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja włączam. Zwlaszcza przy A, V, E, ale i przy B również. ;-)

Włączasz?

To cały czas masz wyłączony?

Ja nic nie ruszam przy odpieniaczu.Chodzi non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wyłączam. Telefon mi zrobił psikusa z podpowiedzią.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi czy i ile dozujecie probios, probiof i biof, wcześniej lałem no3po4x red sea i super trzymały się parametry no3 i po4, chciałem wesprzeć polski produkt i lipa, no3 i po4 wymknęło ie spod kontroli, leje codziennie bakterie i pożywki naprzemiennie, zacząłem lać wdg. instrukcji krople na 100l i łyżkę pożywki na 100l, obecnie po miesiącu leje na 300l w obiegu 5 kropli i tak samo z pożywkami i dalej nic po4 i no3 stoją od miesiąca na dużo za wysokim poziomie i ani drgną w dol.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotangch czy przeanalizowałes poradnik AF dotyczący metody patriotycznej? Czy zachowane są.wszelkie zalecenia i wymagania? Napisz jakie produkty stosujesz jak często i w jakich ilościach. Opisz też w miarę dokładnie zbiornik uwzględniając parametry, sprzęt, karmienie, obsadę itd. To musi działać, coś robisz nie tak.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony z soli AF i ich suplementów tylko najważniejsze żeby nie przedawkować :)

Najlepiej zacząc od połowy dawki zalecanej przez producenta

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik i sprzęt jak w stopce, karmie około 3 kostek dziennie, czasami 2, i trochę suchego. Ryb jest 12, 4 krewetki trochę ślimaków. Codziennie leje bakterie probios, które trzymam w lodowce +5st. i tyle samo daje pożywki naprzemiennie biof i probiof pełne miarki. Kh jest około 7,3. Zbiornik mieszany głównie lps, trochę patyków, zoa. W sumpie 2l siporaxu. Podmianka co 1-2 tygodnie 10%. Ca420, Mg 1400, NO3 20, PO4 0,5. Jak lałem no3po4x parametry były książkowe.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i nic nowego z tego nie wynika, warunki spełnione, parametry takie jak powinny być. Odpieniek mam na sucho hmmmmm dozuje bakterie z pożywkami naprzemiennie, jak w instrukcji.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na soli jadę od ponad roku, suplementy inne cuda na kiju od 3 tyg.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam właśnie wystartować na ceramice z użyciem produktów aquaforest i jestem ciekaw jak sie maja te bakterie w przypadku zastosowania żywego piasku? Czy to sie nie pogryzie?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotangch a jak u Ciebie z odpieniaczem? Może warto by ustawić na bardziej mokro.

Próbowałem różnie na mokro, średnio i teraz na bardzo sucho od około tygodnia chodzi.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorzu :

- zastanowił się w którym kierunku ma iść akwarium.

- jaką i ile masz skały w zbiorniku ?

- pkt 3:

W celu obniżenia poziomu fosforanów w zbiornikach już funkcjonujących lub

„świeżych” zalecamy użyć filtr fluidyzacyjny z odpowiednim adsorberem. Po obniżeniu poziomu

fosforanów w wodzie, należy go odłączyć gdyż nie powinien on stanowić podstawy filtracyjnej przy

tej metodzie. Nie należy stosować wkładów, których skład opiera się o tlenek glinu. - w związku z powyższym mam pytanie, jakie miałeś parametry przed rozpoczęciem podawania probiotyków ??

- pkt 7 -

W sytuacji gdy decydujemy się przejść na metodę probiotyczną posiadając jeden z w/w

systemów filtracji, musimy się liczyć z dłuższym okresem (nawet kilka tygodni) zanim system

zacznie w pełni poprawnie funkcjonować - dotyczy to każdej sytuacji gdy przechodzimy z jednej metody na inną

W tym samym punkcie jest napisane: VSV (Vodka, Sugar, Vinegar) – nie zalecamy stosowania przy metodzie probiotycznej.

- stosujesz tą metodę dopiero miesiąc : pkt 7(cd):

Każde akwarium reaguje inaczej na podanie nowego środka. Zalecamy zachowanie

ostrożności przy dawkowaniu jakichkolwiek preparatów. Zanim któraś z wybranych metod zacznie

działać w 100 procentach potrzeba czasu. Przy próbie przejścia na metodę probiotyczną może trwać

to nawet kilka tygodni. Z tego względu zalecamy na samym początku zmniejszenie częstotliwości

podawania preparatów a z biegiem czasu zwiększanie ich aż do zalecanych dawek. - Twoje dawki są już za duże.

- czy siporax dałeś nowy kiedy zacząłeś stosować probiotyki, czy był w Twym zbiorniku wcześniej ?? Uważam, ze masz go za mało ale nie wiem ile i jaką masz skałę,

- dałbyś jakąś fotkę akwarium :-)

to na razie tyle, pomyślę co by tam u Ciebie jeszcze nie grało..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax dodałem kilka tygodni przed rozpoczęciem lania bakterii AF, od dzisiaj wracam do dawki 3 kropel, Skały było około 15 kg suchej i kilka z poprzedniego akwa, może ze 3 kilo żeby zaszczepić bakterie i inne życie z żywej skały. Nie stosuje żadnych innych metod, nie ma węgla, w sumpie tylko odpieniek, troszkę skały i 2l siporaxu. Jak lałem no3po4x azotany i fosforany były praktycznie niewykrywalne, minimalne przebarwienie wody w probówce, ciężko było w ogóle określić wartości. Później przestałem lać, żeby pojawiło się choć trochę no3 i po4, jak zaczęło rosnąć znów zacząłem dozować z pozytywnym skutkiem no3po4x, po jakimś czasie zaprzestałem, bo po prostu się skończyło, kilka tyg. nie lałem nic w miedzy czasie po4 i no3 podskoczyło do obecnych wartości, dokupiłem siporax i po kilku tyg. produkty AF. Spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami o tym produkcie, dlatego chcąc wspomóc polski rynek kupiłem zamiast produktu red sea Aquaforest.

Jedna rzecz mnie zastanawia, lejąc no3po4x nawet na skalach było widać jakby taka kołderkę z bakterii, przy AF nawet przy większej dawce nie widać w ogóle żeby te bakterie się namnażały, balem się, ze jak będę lal za dużo będzie zakwit bakterii, a tutaj nic kompletnie, żadnych oznak stosowania metody probiotycznej. To samo odpieniacz, przy red sea wypieniał duzo, duzo więcej urobku niż teraz. W sumie po odpieniaczu również nie widać oznak stosowania probiotyków.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu bakterie probiotyczne zwyczajnie nie mają.się.gdzie osiedlic, bo zacząłeś je dozowac do istniejącego systemu w którym zarówno siporax jak i skala są.zasiedlone bakteriami. Aby wyprzeć bakterie które są i by w ich miejsce zasiedlily się bakterie probiotyczne musi upłynąć trochę czasu. Pomogloby dodanie nowego siporaxu wymoczonego w świeżej solance z bakteriami ProbioS. Możesz też wysuszyć siporax który masz i postąpić podobnie. Ale to i tak.może się okazać zbyt małą objetoscia. Ja stosując probiotyki nie mam absolutnie żadnego śluzu bakteryjnego, parametry NO3 około 2, PO4 0,01-0,04

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na efekty dalej.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.