Skocz do zawartości
Mario94

Jak wyciszyć pompę obiegową?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pompa obiegowa dość głośno pracuje.Pompa stoi na przyssawkach w sumpie i jest podłączona na wężu elastycznym. Macie może jakiś pomysł jak ją wyciszyć?

Pompa to H2Ocean Flow Pump 5000.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny temat założony w przeciągu godziny poprzedni o glonie i nikomu nie chcę się chodź odrobinę poszukać na forum a tematy wałkowane wielokrotnie tylko po co szukać jak można założyć temat i iść na latwiznę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zaskoczę. Szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc napisałem posta.

Ale spoko przywykłem już na tym forum ,że wszyscy tu są mega mądrzy do krytykowania ale odpisać coś pomocnego to już nie takie cwaniaki :baby:


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pompa byla cicha i po czasie stała sie głosniejsza - rozbierz, przeczysc i sprawdz przyczynę

jesli pompa od poczatku byla traktorem, po prostu ją wymień na inną, cichą

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie zaskoczyłeś - wielu tu takich, co szukali i nie znaleźli, chociaż dało się znaleźć.

Ale to teraz nieważne- ja zacznę, może ktoś, coś dopisze.

Miałem wiele pomp i wyciszałem je na wiele sposobów, ale opiszę jeden:

Pompa AM OR 2500.

Zblokowałem magnes na wirniku i postawiłem na dodatkowej płytce z grubej plexi z przyssawkami. Były więc (od dna sumpa licząc) przyssawki, plexi, przyssawki, pompa.

po tych zabiegach pompa była niesłyszalna, choć miewała problemy ze startem.

ed.

Aleście się rzucili na pisanie... :)

Dodam, że pompę odpieniacza podwiesiłem na "sznurkach" i było to najlepsze mocowanie pompy jakie zastosowałem.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sznurki są ok ale estetyka i organizacja w sumpie leżą. Czasami pomaga lepsze uchwycenie wału wirnika tj. taśmą teflonową owijasz gumki, które trzymają wał, tak aby wał z gumkami ciasno wchodził do otworu (oczywiście wał musi się kręcić). Czasami także pomaga wymiana przyssawek na takie z miękkiej gumy lub o dłuższej nóżce.

PS: choćbyś nie wiem jak wyciszał to i tak zawsze jakieś urządzenie będzie słychać. Idealnej ciszy nie będzie (chyba że masz jakieś inne urządzenie poza akwarystyką, które działa głośniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja DC3000 też lekko lawituje na gąbce od spodu. Niby ma gumowe nóżki,ale postawiona na dnie jest głośniejsza. Na gąbce cisza..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja aquanova nie ma gumowych nóżek, leży na dnie sumpa, połączona jest z resztą hydrauliki zwykłym wężem... i jest prawie niesłyszalna.

Jak miałem NJ najlepiej sprawdzało się podwieszenie + silikonowy wąż łączący z hydrauliką. Bynajmniej u mnie.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi odcinek węża silikonowego za pompą i możesz do przyssawek od spodu pompy dokleić stożki odwrócone podstawą do góry z silikonu z pistoletu (chodzi o to żeby pompa miała małą powierzchnię styku ze szkłem).


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.