Skocz do zawartości
mike.t

Sztuczne koralowce.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, macie jakieś namiary na polskiego producenta sztucznych koralowców ? Jest ogólnie takowy ?

Najlepiej jak by było przedstawicielstwo od tych gości "specjaliści od mega akwariów" :)

Od jakiegoś czasu planuję właśnie zrobić sobie taki mało obsługowy zbiornik typu Fish Only. Nie tak dawno

temu natrafiłem w sieci na coś na czym chciałbym się wzorować, problem tylko taki skąd wziąć takie sztuczne

acropory i widoczne na zdjęciu te inne... Na allegro jest kilka sztuk ale nie za bardzo mi to podchodzi.

Co myślicie o tym zbiorniku ?

post-23714-0-82303100-1402472369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wolal gołą skałe lub jakieś miekkie proste dac niż takie gumiaki. Zajdą osadem czy glonem i będzie wyglądało tragicznie lub trzeba bedzie poświecic więcej czasu na czyszczenie niż na obsługę prostych korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, musiałem to przeoczyć. Dzieki. Super to wygląda :)

Ja bym chyba wolal gołą skałe lub jakieś miekkie proste dac niż takie gumiaki. Zajdą osadem czy glonem i będzie wyglądało tragicznie lub trzeba bedzie poświecic więcej czasu na czyszczenie niż na obsługę prostych korali.

Goła skała trochę łyso wygląda, jakieś kolory by się tam przydały.

No właśnie. Jaką trzeba by było zastosować filtrację, nie wiem, absorbery aby te gumiaki glonami nie

zachodziły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, musiałem to przeoczyć. Dzieki. Super to wygląda :)

Goła skała trochę łyso wygląda, jakieś kolory by się tam przydały.

No właśnie. Jaką trzeba by było zastosować filtrację, nie wiem, absorbery aby te gumiaki glonami nie

zachodziły ?

Myślę że nie ma takiej filtracji niestety - raz na jakiś czas trzeba będzie ze szczoteczka pod bieżącą woda powalczyć.

Pytanie tylko jak często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma takiej filtracji niestety - raz na jakiś czas trzeba będzie ze szczoteczka pod bieżącą woda powalczyć.

Pytanie tylko jak często?

Hmm. Czyli największy wpływ na glony będzie miało tutaj ewidentnie światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoofokus.pl ma w swojej ofercie sztuczne korale napisz/zadzwon napewno dowiesz sie gdzie kupisz.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi chodziło to po głowie ostatnio,w stanach stosują jakiś płyn zo glonów na silikonowe korale w wielkich zbiornikach fish only

tylko nie wiem czy u nas jest takowy już dostępny

nikt by się nie doczyscił co kilka dni wlazic do akwarium i polerowac sztuczne korale z osadu,bo ten sie najpierw osadza matując kolory,potem glony

kiedyś pewnie takie odpale

ale tam będą same ustniki bajecznie kolorowe

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi chodziło to po głowie ostatnio,w stanach stosują jakiś płyn zo glonów na silikonowe korale w wielkich zbiornikach fish only

tylko nie wiem czy u nas jest takowy już dostępny

nikt by się nie doczyscił co kilka dni wlazic do akwarium i polerowac sztuczne korale z osadu,bo ten sie najpierw osadza matując kolory,potem glony

kiedyś pewnie takie odpale

ale tam będą same ustniki bajecznie kolorowe

Ale to jest płyn do czyszczenia korali czy do lana do akwarium? Może coś jak AlgeaX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że coś leją do wody co rybom nie szkodzi,chyba co 2 tygodnie

ciężko się czegoś dowiedzieć na amerykańskich stronach

film widziałem na discowery kiedyś jak do dużego baniaka z dużymi rybami plastikowy kanister czegoś wlali i na drugi dzień korale silikonowe czyste jak nowe były


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz polecą bany!

mike.t zapytał gdzie można kupić i jak to ewentualnie czyścić a nie co na ten temat myślicie.

KONIEC OFFTOPU!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść, może to i fajnie wygląda tuż po odpaleniu ale później same kłopoty i kupa chemii. Wrzuć kilka miękkasów, grzyby, clavularię, sarco itp i będzie pięknie. Dasz kilka odmian zoa i zobaczysz jaka jazda będzie :thumbup::police:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mike też mam taki mało obsługowy zbiornik, ale z żywymi koralami, i jest 1000 razy lepiej :)

"lasy" kseni, rhodactisy... jest tyle kolorowych grzybów, i inne miekkie, za cene tych sztucznych bedziesz miał pełne akwa :)

a jak ryba sobie gdzieś poogryza takiego korala, to na zdrowie jej :)

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mike też mam taki mało obsługowy zbiornik, ale z żywymi koralami, i jest 1000 razy lepiej :)

"lasy" kseni, rhodactisy... jest tyle kolorowych grzybów, i inne miekkie, za cene tych sztucznych bedziesz miał pełne akwa :)

a jak ryba sobie gdzieś poogryza takiego korala, to na zdrowie jej :)

zależy jakie chce mieć ryby,bo jak ustniki to nic nie pomoże,nawet zarośniete całe akwarium ogołocą do żywej skały

ja próbuje tak dobrać ryby żeby był wilk syty i owca cała

myśle że jeden ustnik nie opędzluje wszystkiego hehe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i chyba założę stosowny wątek na RC. Gdzie jak gdzie ale w USA jest najwięcej tego

typu zbiorników FO i jak kolega Waldi pisze oni pewnie już to wszystko mają obcykane co i jak z tymi glonami.

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też choruje od dłuższego czasu na takie akwarium. Jestem bardzo ciekaw jak jest z tym płynem na glony. Zawsze możesz w skale wywiercić otwory i dorobić do korali stopki i będziesz je wyciągał na czyszczenie. Przy nie duzym ledowym oświetleniu wyjdzie tanio i bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał dac samą żywą skałe i glony wyzsze,jak Caurelpa które będa dodatkowo oczyszczac wodę,niz robic taką popeline ze sztucznymi koralami,które prędzej czy pożniej pokryją się glonami wapiennymi.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike dowiedziałeś się czegoś więcej? Bo ja również planuję drugie akwarium typu fish only. Mnie gumiaki przekonują wiec będę wdzięczny za info czy wiesz co sie leje, zeby nie zarosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak wszyscy sie tych glonów boją w akwarium z sztucznymi koralowcami? Przeciez np. w akwariach typu Malawi nie ma takich starsznych problemów z glonami. Wydaje mi się, że jak jest słabe oświetlenie to glony nie będą rosły.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej malawi zalozyc i powsadzać sztuczne korale ?Pyszczaki potrafia byc piekne + skała + sztuczne korale ,niczym rafa : D aaaa do tego jeszcze łatwiej z obsługą ,woda z kranu i sie buja ;D

Myśle ,ze w wiekszosci sklepów zoologicznych Ci pościagają sztuczne korale

zerknij sobie jakie piekne potrafią być pysie a do tego sie rozmnazaja ,fajnie walczą itp,coś sie dzieje:)

Gwarantuje Ci to znacznie mniejsze koszta za utrzymanie baniaka:)

Nie traktuj tego jako krytyke lecz opcje która głupia nie jest jesli masz takie zamiary.

3;05 masz pokazany cały baniak,ciekawy.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne korale w akwarium morskim są tym samym czym jest dmuchana lalka z plastikowymi dziurami dla faceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.