Skocz do zawartości
kaspy

problem z pompą - Bubble King Supermarines 200

Rekomendowane odpowiedzi

Po niewiele ponad 1.5 roku pracy pompa w moim Bubble King Supermarines 200 odmówiła posłuszeństwa. Rano jeszcze działała, ale kilka godzin później była martwa. Sprawdziłem podłączenie elektryczne, wszystko było ok. Wyjąłem pompę, rozebrałem, wszystko było ok. Przeczyściłem, odpaliłem, ruszyła ale zatrzymała się po minucie. Rozebrałem ponownie, namoczyłem w kwasku cytrynowym, choć w sumie nie było co czyścić, bo pompy czyszczę regularnie, żadnych osadów wapiennych nie ma, oba łożyska działają gładko, by-pass czysty, po czyszczeniu kwaskiem w środku jest jak nówka. Zmontowałem i odpaliłem ponowie z takim samym skutkiem. Nie ma śladów otarć wirnika o obudową ani niczego co by świadczyło o jakichś oporach. Startuje od razu, działa idealnie cicho, pobiera powietrze jak zawsze, po kilkudziesięciu sekundach się zatrzymuje. Nie mam pomysłu co tam w środku mogło się popsuć i w jaki sposób. Pozostaje mi chyba tylko kupienie nowej pompy? Rozważałem kupienie samego korpusu, ale jeśli to problem z czymś innym to będę się bujał z zamawianiem i wysyłaniem części z Niemiec przez kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gwarancji nie masz?

Nie widzialem tej pompy ale pewnie ma jakas elektronike sterujaca czy termik. Jesli dalo by sie dostac do plytki to mozna sprobowac w punkcie naprawy rtv


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspy, podobno, ale tylko podobno, ktoras Laguna ma indentyczne body. Sebastek pewnie bedzie wiedzial ktora.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9000 laguna


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gwarancji nie masz?

Nie widzialem tej pompy ale pewnie ma jakas elektronike sterujaca czy termik. Jesli dalo by sie dostac do plytki to mozna sprobowac w punkcie naprawy rtv

Gwarancja, jeśli była 2 letnia, to już minęła ponieważ sprzęt zacząłem kompletować przed odpaleniem akwarium. Elektronika w pompie jest zalana żywicą.

9000 laguna

Czy mógłbym prosić o pomoc z zapytaniem do Googla? Wiele razy słyszałem o kompatybilności pomp Laguna, ale jak wyszukuję to dostaje w wyniku jakieś pompy do oczka wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy obiegowe AQUA NOVA NCM też są opisane że do oczka wodnego.

Ale są na pełnej ceramice i doskonale się sprawują w akwarium.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspy, Laguna to jest pompa do oczka wodnego ale z powodzeniem stosowana w akwarytyce morskiej. Zakładam , że twoja pompa to starszy model , od roku lub dwóch laguna zmieniła w swoich modelach wirniki , które niestety mogą być nie kompatybilne z twoją pompą.

Sprawa przykra bo wydatek spory jeśli chcesz kupić nową pompę , starej nie polecam bo nie wiesz co w niej siedzi i jak długo pochodzi. Generalnie coś jest nie tak z tymi motorami pomp do odpieniaczy na bazie laguny , u mnie przez okres trzech lat wysiadły dwie pompy , odpuściłem sobie lagunę a głównie przez to ,że jest problem z serwisem a właściwie nie ma serwisu.

Od miesiąca w moim body chodzi pompa od AM aCone 3.0 na podsumowanie jej pracy jest za wcześnie , ale na chwilę obecną jest bardzo dobrze.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: Czy chodzi o taką pompę?

http://www.cmcaquatics.co.uk/laguna-powerjet-free-flo-9000-pond-pump

Czy komora wirnika będzie pasować? Czy też trzeba ją jakoś przełożyć z mojej pompy? U mnie magnes wirnika jest zamontowany na sztywno na metalowej (!) osi. Oś jest zakończona na sztywno wirnikiem, jedno "łożysko" jest w tarczy zazębiającej się w silniku pompy, drugie, w środku komory wirnika, przytrzymywane przez uszczelkę, dokładnie tak jak na tym filmiku:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspy , nie kombinuj kup nową pompę BK ,będziesz miał gwarancję.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały pożytek z gwarancji jeśli pompa znów mi wysiądzie zaraz po jej zakończeniu. Nowa pompa z wysyłką będzie kosztować ponad 600 euro i będę musiał na nią czekać ponad tydzień. Tą Lagunę mogę mieć za ułamek tej ceny na następny dzień więc to jest interesująca alternatywa, o której sam nie pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przeróbek jakie będziesz musiał przy niej zrobić jeśli się okaże , że wirnik nie pasuje to ściągnąć nasadkę igiełkową i założyć ją na nowy wirnik laguny i w zasadzie to chyba wszystko z przeróbek. No może jeszcze otwory żeby przykręcić podstawę do nowego motoru.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam aquabee na wirniku delteca, mam piec lat i chodzi jak brzytwa, o ecorunnerach czytałem, ze sa wadliwe wiec lepiej nie ryzykować.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie uaktualnienie: Royal Exclusive poprosiło o przesłanie pompy, ale chcą ją dostać w komplecie.

Sebastek potwierdza również, że to Laguna 9000 i że komora wirnika jest niewyjmowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wróciła naprawiona. Royal Exclusive rozprawił się z nią w ciągu 1 dnia. Większość czasu zajęła ekonomiczna wysyłka. Kosztowało mnie to jakieś 17 funtów (UPS). RE wymienił silnik i oczyścił podstawę (ja jej nie odkamieniałem), reszta części też wygląda na oryginalne - choć wirnika nie wyjmowałem do sprawdzenia. Kabel do nowego silnika jest (na szczęście) krótszy niż oryginalny (tamten miał chyba z 10 metrów).

Przy okazji - czy ktoś może orientuje się która Laguna ma silnik od Red Dragona MINI 5000? Bo na rysunkach wygląda bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa była w ramach gwarancji, wymagało to drobnych pertraktacji, bo formalnie było już po terminie, ale jak napisałem i uprzedziłem RE przed wysyłką, pompa padła po 1.5 roku pracy. Myślę, że fakt że pompa była utrzymana w bardzo dobrym stanie (wirnik, łożyska, itp.) mógł zaważyć. W moim odczuciu, RE pokazało klasę. W akwarium nic nie zdechło, a ja przy okazji wyczyściłem dokładnie cały odpieniacz i komorę sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek - pod ponad 2 latach pracy, wymieniona pompa rozstała się z życiem w otoczeniu fajerwerków. Zaśmierdziało, zabulgotało i wywaliło korki. Przy świetle latarki zbadałem sytuację - dysza wejściowa wyleciała z pompy, prawdopodobnie pod ciśnieniem gazu bo po podniesieniu pompy ze środka wyleciała spora ilość (chlor i wodór z elektrolizy?). Śmierdziało tak, że trzeba było wietrzyć. Wewnętrzna powierzchnia komory wirnika jest wybrzuszona i otarta. Dno komory jest spalone. Łożysko częściowo uszkodzone. Co ciekawe, wirnik wygląda OK, nawet daje się obrócić. Pompę ostatni raz czyściłem miesiąc temu. Prawie cały czas stosuję skarpety filtracyjne, więc odpieniacz ma łatwą robotę.

Drobnica rybna padła w ciągu pierwszej nocy. Większe ryby, poza jednym pokolcem, żyją i wygląda że im się poprawia, choć nadal wyglądają na przestraszone. Muszę ich szukać żeby sprawdzić czy żyją. Błazenki pilnują ikry pod ukwiałem. Ukwiały lekko przyklapły, ale nie ma tragedii. Korali nie ruszyło (ale ostatnio i tak marne były, bo się zrobił gąszcz i robiłem przesadzanie na niższe partie skały). Miksuję wodę z powietrzem w kominie i spływie otwartym na maksa. Światło na maksa. Wylot z powrotu na ścianę akwarium.

Pompa od Laguny 9000 nie pasuje - jest mniejsza i lżejsza, również wirnik jest krótszy i ma mniejszą średnicę. Sprawdzę jeszcze Lagunę 11000. Przydałoby się kupić zapas skoro ta pompa nie wytrzymuje nawet 3 lat.

Edytowane przez kaspy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa u mnie dziala ze 3 lata ale wien ze jestem chyba 3cim lub 4tym uzytkownikiem. Oceniam jej wiek na jakies 7-8 lat. Na szczescie dziala tfu tfu bez problemow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.