Skocz do zawartości
Gość matrix00002

Wirki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matrix00002

Hej mozecie mi pomuc w temacie wirków jak sie ich pozbyc mam mandaryna krewetki czyszczace maja to w d a wirki siedza na mniekasach najwiecej na grzypkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexataenia?? choć nie wiem jakiej masz wielkości akwarium więc ciężko mi coś powiedzieć

p.s.

pomÓc


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doraźnie, wyciągnij skałkę z grzybkami i innymi miękasami i zastosuj 5 sek. kąpiel w słodkiej RO .Ze zwierzętami różnie bywa , jedne będą jadły wirki drugie nie. Chemia ??? Lovamisol wytrzebi wszystkie wirki ,ale wyłów najpierw Zwierzęta (mandaryn i krewetka)bo mogą też nie wytrzymać . Po kuracji wymień 50% wody i wpuść zwierzęta

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

250l mam akwarium... ale przyznam sie ze jakosc wody ro mniałem złą teraz zakupiłem nowy filtr RO + DI wynik ppm 0,00

wiec gdy bede je odsysał przy podmnianach i lał już tą dobrą wode to będą jakies skutki ? (na lepsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

hexatenia ma ta wadę że poza wirkami żre też lasonogi, kiełże, małe ślimaki i wszelkiego rodzaju inne drobne zwierzaki. Jeżeli więc ją masz to praktycznie możesz zapomnieć o drobnym zyciu w akwarium.

Zwykłe wirki sa niegroźne i praktycznie nieszkodliwe. Dopóki oczywiście nie jest ich zbyt wiele. Lepiej nie mieć hexateni i mieć trochę wirków i duzą populację drobnego życia w tym ślimaki. Zbiornik jest wtedy bardziej stabilny. Groźne są te wirki które żrą korale.

Od hexateni lepsze sa mandaryny bo nie wytrzebią ci całego drobnego życia ze zbiornika.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem plagę i sama z siebie zniknęła , nie mam wargaczy i nie mam pojęcia co wpływa na ich populacje ale może nie tylko chemia i rybami z nimi walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem preparat Saliferta, zarówno poza zbiornikiem głównym jak i w akwarium. Działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałem flatform stop koralen zucht, drogi specyfik, zero skutecznosci, przynajmniej u mnie, a naprawde dodawalem go przez dlugi okres. Mam hexe, mandaryny, krewetki, nic nie pomagalo. Bralem cieniutka rurke i wezykiem odssysalem poszczegolne płatki. Zwlasza nad ranem byly bardzo dobrze widoczne. Po kilku dniach prawie wszystko zniklo. Teraz sa sporadycznie. Jak widze do odsysam. U mnie to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka wirków wyszło na szybę (bo wcześniej ich nie widziałem ani na szybie, ani na skale) po zakupie dwóch mandarynów, zostały oczywiście wyeliminowane. Albo dopiero zaczynają się rozmnażać, albo mandaryny zrobiły sobie obchód skały i na szybach ratowali się ostatni przedstawiciele wirków w moim baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hexa pomogła, a co najważniejsze to to że tylko wirkami się zajmuje omijając inne małe życie w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem plage. Odsysanie srednio pomoglo bo sie rozmanazaly jak dzikie. Hexa nie pomagala bo choc mam ja od poczatku przygody z solanka to chyba wczesniej nie miala z nimi przyjemnosci. W koncu uzylem saliferta flatworm exit. Wirki padly ale wraz z nimi chyba najwieksze straty w moim akwa - padla Loricula i Babka kopiaca. Trzeba z tym uwazac i ewentualnie na czas kuracji odlowic ryby ktore skubia skaly badz przekopuja podloze..

Sent from my iPhone using Tapatalk


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zagotuj" zbiornik :D U mnie przy 30-31 stopniach wszystkie wirki szlag trafił :D

(przy okazji możesz stracić też resztę życia :p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

Nic nierobiłem lałem czystą wode ro + di ppm 0 wirków brak :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wirki się zadomowiły na eufili kąpiel w wodzie ze ziornika i czysta ro 50/50% i 90% wirków odpadła a koral po 3 godzinach doszedł do siebie


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wirki korali nie tykaja, za to bardzo lubia dino&cyjano wiec tam gdzie ten badziew sie pojawi tam robia z nim porzadek.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim akwarium wirki to prawdziwa plaga są nie agresywne ale każde wolne miejsce jest nimi pokryte. Wyciąganie wszystkiego i moczenie w ro odpada za dużo tego , odsysanie skuteczne lecz to draństwo mnoży się szybciej niż króliki i po tygodni jestem w punkcie wyjścia :wallbash: . Słyszałem że mandaryn może coś tu pomóc jeśli tak to który będzie bardziej skuteczny . Z góry dziękuje za pomoc

Synchiropus picturatus Mandaryn czy

Synchiropus splendidus Mandaryn wspaniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej o akwarium i obecnej obsadzie. Jak mamy Ci cokolwiek radzić jak nic nie wiemy o zbiorniku. Daj jakies fotki zarowno zbiornika jak i wirkow. Poza tym warto pierwszym postem się przywitac w odpowiednim dziale.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim akwarium wirki to prawdziwa plaga są nie agresywne ale każde wolne miejsce jest nimi pokryte. Wyciąganie wszystkiego i moczenie w ro odpada za dużo tego , odsysanie skuteczne lecz to draństwo mnoży się szybciej niż króliki i po tygodni jestem w punkcie wyjścia :wallbash: . Słyszałem że mandaryn może coś tu pomóc jeśli tak to który będzie bardziej skuteczny . Z góry dziękuje za pomoc

Synchiropus picturatus Mandaryn czy

Synchiropus splendidus Mandaryn wspaniały

Polecam ci ten srodek Fauny marin szybno tanio bezbolesnie dla korali i ryb

http://erybka.pl/product-pol-8782-Fauna-Marin-Flat-Control-250-ml.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dopełniłem jakichś warunków to przepraszam .

baniak 140x60x55

około 40 kg skały

samp z glonami i gruzem plus niewielkie pienidło

obsada miedzy innymi montipory clausteria briarum zoa euphilia

ryby naso zebrasoma i drobnica

lampa to 6 x 80 w t5

miesiąc temu totalna przebudowa po 5 latach problem z wirkami był już przed zmianami

co do chemi to wolałbym spróbować metod naturalnych żeby nie zafundować zagłady pozostałej obsadzie

zdjęcia robione po odsysaniu wirków

post-17243-0-66688600-1415575904_thumb.jpg

post-17243-0-65805100-1415575929_thumb.jpg

post-17243-0-84340700-1415575955_thumb.jpg

post-17243-0-37895800-1415575974_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ladny zbiornik a Ty sie wstydziles go pokazac. ;)

Pamietaj ze wirki wbrew pozorom to problem brudnej wody i nadmiaru detrytusu. Poza tym wiele gatunkow wirkow posiada zooksatelle, ktore odzywiaja dodatkowo te robaki.

Nke pisales nic o parametrach ale, najpierw zawalczylbym z nimi. A zaraz potem z cyrkulacja tak aby wydmuchac wiecej detrytusu. Slaby odpieniacz na pewno nie pomaga. Na sam koniec pomyslal bym o rozwiazaniu z rybka. Przy czym ja sugerowalbym raczej chrysusa niz mandaryna.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

co do wody to z czystością nie jest źle tak mi się wydaje gorzej z mikro elementami

no3 - 0

po4 - 0

ph - 8,0

kh - 6,7

ca - 350

mg - 1110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.