Skocz do zawartości
jacekberetłódz

spec od obróbki zdjęć poszukiwany

Rekomendowane odpowiedzi

witam poszukuję osoby która zobaczy czy da się z moich zdjęć coś wycisnąć (RAW)

zbiornik oświetlony leed cree niebieskie 100%

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nikoniarzach jest zabawa w rawki wiec może i tu się uda. Daj link do zdjęć i kto będzie chciał to się pobawi suwakami i tu wrzuci:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nikoniarzach jest zabawa w rawki wiec może i tu się uda. Daj link do zdjęć i kto będzie chciał to się pobawi suwakami i tu wrzuci:)

Popieram, sam nie będę pisał na PW do kolegi, bo ekspertem nie jestem ale z z chęcią pobawię się, możne jak wiele osób spróbuje coś z tych Rawów wycisnąć to coś fajnego wyjdzie i poda ustawienia (ten plik *.xmp) dla potomności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego upierasz sie na ustawienia 100 % niebieskie cree

a co z resztą?

bardzo zubażasz raw - który tez ma swoje ograniczenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft jadę tylko i wyłącznie na oświetleniu 100% niebieskie led cree wszystko rośnie i wygląda aż miło dlatego szukam speca który wyciągnie ze zdjęcia to jak zbiornik wygląda w realu


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :p

Wrzucisz moze zdjecia na jakis serwer ? Zeby kazdy mogl pobrac i pochwalic sie efektami ? - wybierzesz potem to co Ci sie podoba i bedzie fajnie.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Dropbox?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jedyne zdjęcie które mi wyszło http://dysk.onet.pl/link/UnQag

a zaraz będę wstawiał do obróbki

raw http://dysk.onet.pl/link/fYGL2

http://dysk.onet.pl/link/8yLkd

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko.

Coś z szybą chyba nie teges było, co? ;)

I mała rada początkującego amatora fotografii: staraj się unikać odblasków na szybie - albo przez filtr polaryzacyjny albo przez redukcję do minimum oświetlenia w pokoju - te paski na zdjęciu ogólnym pewnie jakiś spec by zlikwidował ale można ich uniknąć.

Starałem się zrobić jak najbardziej naturalny wygląd bez kręcenie "pod publiczkę"....

gallery_7666_3122_1747574.jpg

gallery_7666_3122_3347704.jpg


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Panie Kolego.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem Lightrooma odpalić -ale Qlfon zrobił to pierwszy ;)

Nie wiem czy u Jacka na żywca nie jest ciemniej, ale to już sam właściciel musi ocenić.

post-12377-0-92270500-1408967128_thumb.jpg

Edytowane przez acezary (wyświetl historię edycji)

[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja wersja :)

Jak napisał Qlfon jak będziesz robił następnym razem zdjęcia to wyłącz światła w pokoju.

t1.jpg

t2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - jak nic nie będzie ci pasowało to wpadnij wracając z pracy to pokrecimy suwakami tak jak będziesz chciał


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne jest w tym temacie dodatkowo to, że jeden materiał obrabia wiele osob

dzięki temu m.in. można podyskutować o granicach obróbki, o dobrym guście, o tym co "widzą" nasze oczy, a co chcielibyśmy pokazywać światu i czy jedno z drugim nie ma wiele wspólnego, a może przeciwnie... ciekawią mnie Wasze spostrzeżenia na ten temat

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność obserwować zbiornik na żywo to co poprawił

mithil

w większym stopniu odkrywa jego piękno. Niebieskie światło powoduje iż całość jeszcze pięknie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem czy oddałem to co autor ma na żywo. Starałem się aby białe było białe a czarne było czarne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem czy oddałem to co autor ma na żywo. Starałem się aby białe było białe a czarne było czarne :)

moim zdaniem to dobry trop

aby zdjęcie nie miało odbić szyby warto pomyslec o robieniu zdjęć, gdy światło słoneczne nie rozświetla pomieszczenia, w którym znajduje się baniak


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to dobry trop

Tak obrabiam wszystkie zdjęcia jakie robię jednak nie wiem czy to się sprawdzi w akwarystyce morskiej, nie mam odniesienia do realu bo moje akwa dopiero pierwszymi koralami zasiedli się jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ściemni to popstrykam jeszcze troszkę a fotki które wstawiliście są ładne ale do tego co mam w realy to dużo brakuje wiem że temat zdjęcia z oświetleniem mocnym niebieskim jest trudny ale wspólnymi siłami pewnie coś wystrugacie :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po zmierzchu za oknem odpalić światła w konfiguracji dziennej. Chyba ze świecie tak mocno niebiesko non - stop. Czasem dochodzimy do momentu gdy matryca nie zarejestruje juz więcej i zawsze będzie niedosyt. Ale wrzucaj dalej. Pobawić się można:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuje zrobić zdjęcia ale wychodzą jak by szyby były brudne i ( w domu ciemno szyby wyczyszczone ) jak by ktos był chętny popstrykać fotki to zapraszam na piwo :) a zdjęcia to najlepiej obrabiać na miejscu bo widać co i jak

http://dysk.onet.pl/link/eh5sw

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.