Skocz do zawartości
popdok

Objawy przesilenia solniczką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam dość nietypowe pytanie, jakie są objawy przesilenia związanego z posiadaniem akwarium morskiego? Czyli co może sugerować, że to hobby nie jest dobrym pomysłem? Czy kogoś już też szlag trafiał z ciągłym zajmowaniem się akwarium (w odniesieniu do niewymagających baniaków słodkowodnych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jeżeli nie zlikwidowałeś to wszystko ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zlikwidowałem, ale czasami dostaję piany większej niż potrafi wywalić mój odpieniacz i zastanawiam się, czy to już objaw jakiegoś przesilenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiekolwiek wykonywane czynności opiekuna akwarium męczą to lepiej z tego zrezygnować,osobiście dla mnie to frajda :)

dziwi mnie fakt ciągłego zajmowania się akwarium :shock: słodkie czy słone takie same czynności : szyby przeczyścić,ryby nakarmić,podmianę zrobić,reszta dzieje się automatycznie :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie ulega wątpliwości. To straszny złodziej czasu :) dla mnie to tez frajda. Chociaż żona twierdzi że nie ma męża ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie ulega wątpliwości. To straszny złodziej czasu :) dla mnie to tez frajda. Chociaż żona twierdzi że nie ma męża ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

ale ten czas to 99% na oglądaniu życia morskiego ,lepszy mąż przy akwarium niż ..... :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku jest ten problem ze albo jestem w trasie albo przy akwarium ale doskonale wiem o co Ci chodzi ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona twierdzi, że w moim życiu najpierw jest akwarium a dopiero później rodzina :) mam nadzieję, że nie jestem sam, bo zaczynam mieć wyrzuty sumienia. I to chyba dla mnie jest przesilenie solniczką ;)


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zaczynają wyrastać błony między palcami to jest ok. Dopiero później bym się martwił ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dość nietypowe pytanie, jakie są objawy przesilenia związanego z posiadaniem akwarium morskiego? Czyli co może sugerować, że to hobby nie jest dobrym pomysłem? Czy kogoś już też szlag trafiał z ciągłym zajmowaniem się akwarium (w odniesieniu do niewymagających baniaków słodkowodnych)?

Nie wiem jak inni, ale mnie ciągle trafia szlag jak muszę przygotować osmozę, jak muszę testy zrobić (nie robię dlatego), jak muszę podmianę zrobić (dlatego, jak wyżej), Jak mi korale zarastają się wzajemnie, jak kupowałem małe rybki, a teraz im z jednej strony baniaka ogon sterczy, z drugiej łeb wystaje... A już spać nie mogę po nocach, jak pomyślę o urządzaniu nowego, większego...

A nie wymagające słodkie ? :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: ?

Wlaśnie po raz kolejny zabieram się za wymianę podłoża i zmianę filtracji z kubełków na sump....

Mogę wszystkopowiedzieć, tylko nie to że jest nie wymagające....

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestescie sami u mnie wg zony sa najpierw rybki potem motor i na koncu zona heh


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiekolwiek wykonywane czynności opiekuna akwarium męczą to lepiej z tego zrezygnować,osobiście dla mnie to frajda :)

dziwi mnie fakt ciągłego zajmowania się akwarium :shock: słodkie czy słone takie same czynności : szyby przeczyścić,ryby nakarmić,podmianę zrobić,reszta dzieje się automatycznie :)

Piotr , nie pisz że czyścisz szyby , no proszę Cię ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słodkowodne wspominam lżej, mniej obowiązków. W morszczaku sama podmianka to już operacja, do tego testy i wiecznie dojrzewająca woda, w której z bardzo wielu powodów mogą zacząć wariować parametry; szorowanie szyb to już inna historia.

Każdy przez to przechodził, wiem. Kryzysy pewnie też wielu przeżywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żona marudziła dopóki zalozylem jej solniczke i nawet sama się chwali znajomym :p

Ona ma jedno słone a ja 10 słodkich i tak wszystkie obsługuje.

Teraz wyobrażcie sobie ze prawie w każdym szykuje sobie wodę ro z innymi parametrami. Sama radość , jeśli ktoś opracuje sobie system podmiany i czyszczenie sprzętu to nie ma problemu.

Tak jak przed mówca 99% spędzam przy obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to męczy to znaczy,że to nie hobby,to tak jak by wędkarz kupił wędkę,ale nie łowił bo trzeba jechać nad rzekę a tu się nie chce akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca.

To ze nie lubie zlej pogody nie skresla mnie z wedkowania.

Akwarium ma byc jakas czescia "ozdoby" dekoracji wnetrza (zdajac sobie sprawe z tego ze jest w nim zycie).

To ze ktos ma kota, nie znaczy ze uwielbia sprzatac kuwete.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem - mi słodkie kradnie więcej czasu :D Może ze względu na rozmiar...

Podmiana w małym akwarium to chwila moment. Natomiast dużego (co dla mnie jest od ~240l wzwyż) już bym bez przygotowania nie postawił. Tzn. pod akwa odpływ, zbiornik na podmianki, itp., żeby wszystko szło sprawnie.

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też pamiętam moją "robotę" przy słodkim. Teraz ekipa sprzątająca załatwia 80%. Szyby to pikuś. Osmozę kupuję, sypię sól, mieszam i gotowe. Tylko jedno ale. Ja mam 110l. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zlikwidowałem swoja solniczke własnie dl tego ze niby poswiecałem za duzo uwagi dla zbiornika jakis czas odchodziłem od tego czy by chodz na chwile cos tam nie grzebac no i zrobiło sie bagienko wiec zdecydowałem ze skoncze z tym na jakis czas lecz juz szukam jakiegos chodz 30l zbiorniczka by na czyms zawiesic oko :) to juz mnie przeraża jeszcze nie wyprzedałem wszystkiego a juz plany na pico rafke :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ,już raz zaczniesz ,to z tym ciężko skończyć ,ja zakładam już 7x ,a jak to się skończy :whistle:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie praca przy akwarium moze meczyc fizycznie ale nie psychicznie. Jezeli ktos stale mysli o tym, jako uciazliwym obowiazku to chyba wybral zle hobby. Ja,

jak mam chwile wolnego to sie wrecz zastanawiam co moge zrobic dla swojej rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze to,pierwsza podstawowa zasada to metoda sukcesu w prostocie i nie komplikowania sobie życia

kupując zbedne pierdoły,nie napedzać sie reklamami,np. oooo nowy odpieniacz ma nasz kolega trzeba kupić taki sam albo może większy kupie!!! nieee wielki błąd nic nie poprawi wam w baniaku a co najwyżej uszczupli portfel :smiling:

mniej elektroniki w lampach bo jak coś padnie,a padnie w końcu to trzeba odesłać do naprawy,a jak nie mamy zastępczej to wszystko padnie i znowu portfelik

jak najmniej elektroniki róznych dupereli filterek ,automatyki bo wyjedziecie zatka sie i d*pa portwelik lekki znowu

sps ,fakt są ładne ale !!! hehehe to korale nie długowieczne 2,3 lata i białe ,znowu portfelik lekki

a do tego jeszcze trza sie napocić te codzienne probówki ,tego mało tego za dużo ,ryb najlepiej dwie w 1000l bo no3 i po4 za duże ,nie no masakra ,nie po to zakładam akwarium duże żeby mieć 2 rybki hehehehe

no troche nie tak

prostota i jeszcze raz prostota

najwytrwalszemu sie w koncu odechce to kwestia czasu

można to wszystko pogodzić fajnie upraszczajac

i wypełnic super akwarium życiem i cieszyć się bezstresowo tym hobby

przez wiele lat

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam czepiacie sie,człowiek stary to klawiatura nieczytelna heheheh


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.