Skocz do zawartości
Aquaforest�

Rafa w biurze Aquaforest.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem tego zdziwienia. Przecież firma ma wiedzę o biologii morskiej. Ma pieniądze na taką formę reklamy. Czego więcej potrzeba? Tam nie pracują partacze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czy taki rewelacyjny zbiornik? Raczej bardzo przeciętny - skąd te wszystkie ohy ahy - nie wiem, :)

przy takim litrażu to co to za sztuka wpuścić tyle ryb, przy miesięcznym zbiorniku wszystko można wsadzić nawet takie trudne koralowce jak "ta gorgonia" - :) zobaczymy za rok :p

a skąd... zasobny portfel i po problemie :)

Włodek przestań z tym pisaniem bo tylko czyjś wątek rozwalasz ,wypowiedziałeś się raz jak nie masz pytań to nie śmieć bo pewnie nie tylko ja ,ale i inni czekają na coś od autora a co chwile tylko ty :wallbash:

P.S. czekam na filtrownie JAK WSZYSCY

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w sumie - prawda - też proszę o wycięcie mojego - w sumie niepotrzebnego wpisu :)

No i o aktualizację :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę jutro w biurze to wezmę aparat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Może zrób jedno zdjęcie z pewnego dystansu żeby skalę oddać, bo tak, trudno mi sobie je wyobrazić. No i przyłączam się do prośby o fotkę "maszynowni" :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ja proszę o pakazanie tych "wielu" korali NPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę o pakazanie tych "wielu" korali NPS.

W pierwszym poście jest napisane -docelowo będą głownie NP, niestety po kilku tygodniach wprowadzone są korale łatwiejsze czyli spsy ,lpsy i gorgonie. Jak będą NP (bo ma to być zbiornik z przewaga NP) to zdjęcia na pewno umieścimy.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przedsmak... Koraliki sobie rosną... Zbiornik ma 6 tyg. więc wybaczcie niedociągnięcia ;) Obiecujemy że będzie lepiej. Dajcie nam troszkę czasu ;)

gallery_11375_3099_508440.jpg

gallery_11375_3099_50585.jpg

gallery_11375_3099_1231246.jpg

gallery_11375_3099_50967.jpg

gallery_11375_3099_1060974.jpg

gallery_11375_3099_43732.jpg

gallery_11375_3099_722848.jpg

gallery_11375_3099_505470.jpg

gallery_11375_3099_89308.jpg

gallery_11375_3099_87858.jpg

gallery_11375_3099_566372.jpg

gallery_11375_3099_568471.jpg

gallery_11375_3099_392459.jpg

gallery_11375_3099_602176.jpg

gallery_11375_3099_693626.jpg

gallery_11375_3099_203286.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w dsb chyba mangrowce ? Spróbujcie je jakoś zabudować, żeby miały sporą wilgotność powietrza - inaczej jest spora szansa że za jakiś czas padną - jak liście się zaczną wykształcać. I co jakiś czas, zraszajcie je słodką wodą. Powinny wtedy ładnie śmignąć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że stadko anthiasów robi niesamowite wrażenie. Korale NP będą się bardzo ładnie prezentować. Gorgonie już widzę. Czekam jeszcze na dendronepthie, nephthea'ie, scleronephty'ie oraz tubastree :)

Pozdrawiam i będę śledzić temat :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer dobrze że podjechałeś z tym swoim ajfonem od razu wszystko lepiej wygląda. Super fajny pomysł z tymi zbiornikami filtracyjnymi i obsadą.

Życzę powodzenia i na pewno będę kiedyś chciał zobaczyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu dzieki ;) myślę ze juz za dwa, trzy miesiące bedziemy chetnie do nas zapraszać. Bedzie co oglądać ... i nie chodzi tylko o ten zbiornik... Ale narazie "secret" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik powala. :clap::thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow wyciągnąłem ajfona i nakręciłem filmik ;)

Cały czas czekamy na niefoto. Jest plan ze mają przylecieć w nastepnym tyg. Lecą z Indonezji wiec mogą byc przesunięcia ;)

Nie wiem czy pisałem ale anthiasow jest około 500. Co ciekawe zdechło tylko 3 od wprowadzenia zaraz po imporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi anthiasami chyba przesadziłeś :)) 500 to raczej nie ma ,ale szkło robi wrażenie jednak się da zasiedlić szybko zbiornik


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel no coz... pewnie wiesz lepiej ;) faktycznie na zywo te przesadzone 500 anthiasow robi za kazdym razem na mnie wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na profile zbiorników . . . mam nadzieje że pełne z wzlotami i upadkami, z pracami jakie są przerabiane itd a nie jak to jest najczęściej, że zdjęcie super pięknego zbiornika, i pod spodem dwie linijki tekstu że nic nie leje tylko świece, itd . . .

Ps. pomyliłem się i odpowiedziałem nie w tym temacie co chciałem :p ale też AF :) może zostać, albo niech mod usunie tego posta.

pzdr.

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mixeer nie chce zapeszać ale upadków nie przewidujemy ;)

Sa sytuacje losowe jak ostatnio np. wyłączyli nam prąd na kilkanaście godzin... Juz specjalistyczny agregat zamówiony był wczesniej ale jakos nie było czasu sie tym zająć. Na szczescie dużych strat nie było.

Trochę narazie nie mamy czasu opisywać szczegółów ale bedziemy to wkrótce robić. Juz za wiele przy zbiorniku nie bedziemy robic, teraz juz czekamy na niefoto. Wydaje sie nam ze system jest juz gotowy. Parametry sa wzorowe wiec działamy ;)

Bedziemy uczciwi w opisywaniu tego co sie w baniakach dzieje i co tam lejemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na dużo zapytań przedstawiam troszkę opisu tego zbiornika :

karmienie - w tej chwili karmimy 3 razy dziennie po 12 kostek mrożonki (jaja homar,jaja ryby,plankton czerwony,artemia, oraz suchy ).

światło - nad zbiornikiem wiszą 3 lampy T5 8x80W i 8x 39W oraz 3x250HQI dojdą jeszcze actyniczne ledy z frontu zbiornika dla obserwacji NP w nocy. Świetlówki PS oraz Narwy niebieskie ,żarniki reefluxy 12k.

parametry w zbiorniku -S.G 1,026 Mg 1300mg/,Ca 420 ,kh 7,8, NO3 w zależności od pory dnia ale pomiędzy 5 a 10 ,PO4 podobnie ok 0,04.

suplementacja - coralA 6 kropli dziennie ,coralV 6 kropli dziennie, coralE 12 kropli dziennie,coralB ,probioS 6 kropli dziennie ,proF 12kropli dziennie, balling (pełny) 180ml dziennie , sól oczywiście probiotyczna podmiany ok 5% co tydzień . Suplementy dla korali dodajemy według ilości wody w której trzymamy korale nie według ilości wody w obiegu. Inaczej mówiąc jeżeli w 1200litrach mamy średnio obsadzony koralowcami zbiornik to dodajemy tyle co na 1200litrów zazwyczaj 12 kropli, a nie jak w naszym przypadku 4800litrów wychodziłoby 48kropli jednak suplementy są dla korali, a nie do samej wody. Podobnie jak z dodawaniem Ca, które jest uzależnione od ilości korali, a nie ilości wody .

Zbiorniki był zalany 4 miesiące wcześniej i obieg krążył bez życia z samym piaskiem dodawaliśmy tylko bioS 12 kropli dziennie ,po ok 2 miesiącach włożyliśmy suchą skałę. Uruchomiliśmy filtr z adsorberem fosforanów (Phosphate minus) obieg działał tak kolejny miesiąc. Następnie włączyliśmy światło na pełną moc oraz posadziliśmy mangrowce do DSB . Po kilku dniach skały ,pisek ,szyby zrobiły się brązowe od okrzemków . Przez kilka dni czyściliśmy skałę i szyby z okrzemków i przy pomocy flizeliny została woda filtrowana trwało to ok tygodnia potem zasiedliliśmy spsami ,milkoma miękkimi (sarcophytony zółty i fluo ) oraz lpsami . Po kolejnym tygodniu doszedł naso oraz helmon ,następnie kilka rzadkich gorgoni i nasze anthiasy . Zbiornik nie przechodził żadnych plag niekontrolowanych jedynie atak okrzemków ale jest to nie do uniknięcia i bardzo ważne aby właśnie na początku pojawiły się okrzemki.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba przesada z ilością ryb,większość krytykuje jak ktoś włoży żółtka do 100 -150 l a tu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen ale mamy 3 pokolce reszta to antiasy wieć nie super wielkie ryby i takie które potrzebują do pływania powierzchni i system filtracji jest do tego przygotowany nie mamy sumpa 50litrowego


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ryb to tak jakby do 30 l wrzucić 30 antiasów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.