Skocz do zawartości
Aquaforest�

Rafa w biurze Aquaforest.

Rekomendowane odpowiedzi

Wlodek ja pie... o co Tobie chodzi? Czemu doszukujesz sie oszustwa?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie karmienia - z postu Damiana wynika że karmicie 36 kostek dziennie na 500 ryb - co w przeliczeniu np na bardziej typowe akwarium typu 20 ryb wychodziło by proporcjonalnie 1.28 kostki dziennie - mam wrażenie że każdy z nas karmi więcej. Nie obserwujecie żeby rybki głodowały przy takich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek ja pie... o co Tobie chodzi? Czemu doszukujesz sie oszustwa?

nie doszukuje się :) ale na zdjęciu nawet połowy nie ma.

300 ryb jak by się Damian nie pomylił to by był ogrom w tych 1200L i racja co pisał Sygen za mały zbiornik na te "500 ryb" i porównując, że Anthiasy ".na rafie żyją w bardzo licznych stadach na bardzo małym obszarze..." to nie 500szt w "1200 litrach", ale co ja tam wiem.....

a czym karmicie rybcie? Ichtio tropic-em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na wieczór dla tych co lubią liczyć. Zamiast baranów dzisiaj dla Was anthiasy ;)

Już z nowego telefonu ...

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik optiwhite czy float, tak z ciekawości warto dopłacić do OW czy to tylko mała różnica lub nie zauważalna.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładne stadko 150-200 ryb max policzyłem :no


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 już na pewno nie jest ,kilka sztuk się już wyeliminowało samo (samce),kilka sztuk nie wiem czemu postanowiło zamieszkać w kominie,kilka sztuk padło ,jednak na pewno jest ich powyżej 400szt. Pamiętać należy że to dwustronny zbiornik mamy w nim bardzo dużo małych scampinisów i disparów które niestety cały czas jeszcze siedzą w skałach wypływają dość strachliwie .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarąbiste gorgonie, masakra :thumbsup:

i te goniopory....

jakieś niefoto na hodowli też macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Goniopory przepiękne


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wnosisz taki wniosek?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia

możesz opisać to BUM. Co to bum spowodowało i dla czego tak twierdzisz?

Sam mam DSB w połączeniu z refungium i chętnie więcej bym się dowiedział. Bo moim zdaniem z odpieniaczem to super sprawa.

Ne stosuje żadnych apsorberów fosforanów i z wudeczki wychodzę. Probiotyka i to na uzupełnienie pozwala mi utrzymać PO4 0,03 max i NO3 nigdy wyżej niż 0,2. Minus jaki dostrzegam to LPS kucają i miękasy,


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer powiedz mi jak to zrobiliście ...

bez plag? tzn okrzemki wiadomo ale gdzie glony ? po miesiącu już takie cudo?

Mieliście jakąś super skałę czy co ? %29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarąbiste gorgonie, masakra :thumbsup:

i te goniopory....

jakieś niefoto na hodowli też macie?

Na fotce nr. 5 Gorgonia częściowo jest martwa. Nie rozumiem skąd ten zachwyt.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce nr. 5 Gorgonia częściowo jest martwa. Nie rozumiem skąd ten zachwyt.

Masz rację ta swifitia była bardzo marna jak ją tam wklejaliśmy teraz wygląda tak jak na zdjęciu oraz kilka NP.

Ps.co do aktualizacji niebawem zrobimy jednak nie chcemy zbyt często tego robić bo jak się okazało bardzo wielu osobą to przeszkadza dlatego będziemy robić aktualizację nie za często,aby nie drażnić nikogo .

Co do zbiornika nic się nie zmieniło poza mniejszą ilością anthiasów które się trochę między sobą wybiły oraz część postanowiła wyskoczyć i wyschnąć.

post-15514-0-59840800-1417352924_thumb.jpg

post-15514-0-11851200-1417353804_thumb.jpg

post-15514-0-28120700-1417353816_thumb.jpg

post-15514-0-06486500-1417353824_thumb.jpg

post-15514-0-62679500-1417353954_thumb.jpg

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ta swifitia była bardzo marna jak ją tam wklejaliśmy teraz wygląda tak jak na zdjęciu .

Ps.co do aktualizacji niebawem zrobimy jednak nie chcemy zbyt często tego robić bo jak się okazało bardzo wielu osobą to przeszkadza dlatego będziemy robić aktualizację nie za często,aby nie drażnić nikogo .

Co do zbiornika nic się nie zmieniło poza mniejszą ilością Anthiasów które się trochę między sobą wybiły oraz część postanowiła wyskoczyć i wyschnąć.

Anthiasy bardzo często eliminują się pod wpływem niedoboru pokarmu. Powszechnie wiadomo jest że ta ryba powinna prawie pływać w pokarmie. Taka ilość sztuk wymaga bardzo obfitego i bardzo częstego karmienia co w konsekwencji nie pozwala utrzymać w ryzach podstawowych parametrów wody.

Sorry ale wpakowanie do zbiornika takiej ilości Anthiasów nie było chyba do końca przemyślane. Efekt wizualny robi wrażenie ale Panowie " Karmimy to"

Stwierdzenie że część Anthiasów postanowiła wyskoczyć i wyschnąć jest bardzo nieprofesjonalne. Ja bym to nazwał typowym zaniedbaniem

Po takim stwierdzeniu mam rozumieć że ryby w firmie Aquaforest zaczęły odwracać bieg ewolucji i po wyskoczeniu, wyschnięciu postanowiły zamieszkiwać na suchorostach pustynnych?

Sorry ale nie kupuję tych historyjek.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.co do aktualizacji niebawem zrobimy jednak nie chcemy zbyt często tego robić bo jak się okazało bardzo wielu osobą to przeszkadza dlatego będziemy robić aktualizację nie za często,aby nie drażnić nikogo .

A czym się tu przejmować.To Wasz temat. Jak się komuś nie podoba, to niech nie wchodzi, nie czyta i nie komentuje.

Jest pewnie masę osób (w tym ja), które z ciekawością czytają ten temat.

A akwarium - bajka:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.