Skocz do zawartości
popdok

Jak przewieźć akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie transportu całego akwarium. Czasami ktoś wystawia ogłoszenie o sprzedaży całego akwarium (szkło, sprzęt, życie, woda, sump). Jak takie coś po zakupie przetransportować? Są jakieś firmy, które się takim transportem zajmują (jeśli tak to jaki jest mniej więcej koszt?)? Czy samemu trzeba kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu taniej i pewniej ja przenosiłem swoje wiec bańki na wode do ostatniej skale ryby po wypompowaniu wody coraz mniej wiec siatka i łapiesz ryby do worków każda osobno tak samo z koralami w auto i jedziesz na akwa dawalem styropian na to koc i na to akwa ale robilem tak tylko raz i efekt pozytywny nic nie padlo i jest gitara


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przy transporcie na odległość kilkuset km to jazda z zestawem np.600 litrów wymagać będzie większego transportera, osobówka kombi może nie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupno całego gotowego zbiornika to tylko dla odważnych.

I tak zresztą nie rozumiem osób kupujących duże działające zbiorniki.

Hydraulika klejona więc coś jeśli nie większość trzeba pociąć. Piasek moim zdaniem zawsze do wyrzucenia.

Woda? Jak przewieźć np 600l. W czym w domu przygotować np. 400litrów solanki aby natychmiast napełnić zbiornik?

Skał i tak nie uda się ustawić tak samo więc korale trzeba odcinać.

Tyle kłopotów że powinno się to wybić początkującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w beczki , piasek wystarczy trochę przepłukać w świeżej solance . Co za problem ustawić skałę tak samo? korale do transportu i tak trzeba odłamać.

Jak wszystko dobrze rozplanujesz to zmieścisz się i w kombi ( ale tylko z kierowcą ) - choć jeśli chciałbyś wziąć całą wodę może być ciężko ( 2 beczki - część i tak będzie do wylania )


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiozlem taki baniak w 2 samochody w tym jeden van typu eurovan i minnivan do tego. beczka 200L plus skrzynie i 5 beczek 60 L kazda.

w sumie nic nie padlo w transporcie poza jednym jezowcem.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ! Uwierz kolego masa problemow i z doswiadczenia wiem ze jesli sie do tego nie przylozymy to czesc zwierzat umiera. Jak dlugo siedzisz w akwarystyce ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim przedsiewzieciem problemy sa ale nie jest tak ze sie nieda. Duze znaczenie ma wielkosc zbiorika a logistyczne problemy rosna wraz z litrazem

Ja przewozilem 1000 km akwarium 2000L .

2 busy pojechaly do Niemiec , tam wszytko zostalo rozebrane ,woda do 2 1000l banikow , skala do takiego samego 1000 l pojemnika tylko z obcieta gora. , koralowce do styropianowch boxow , ryby po kilka szt do 100 litrowych beczek. Stelarz i akwarium udalo sie zaladowac wozkiem widlowym , sump i cala drobnica poupychana gdzie sie dalo no i w droge .

na miejscu wszystko to samo tylko w odwrotnej kolejnosci . strat nie bylo kompletni zadnych .

pamietam ze bylo to strasznie meczace bo nie mozna bylo zaparkowac aut i isc spac tylko odrazu do skladania wszytkiego.

z perspektywy czasu nie zaluje gdyby byla taka porzeba to zrobilbym to ponowie.

zamieszczam fotki jak wygladalo w niemczech i jak wyglada u mnie

post-22818-0-97791400-1411851977_thumb.jpg

post-22818-0-60500300-1411851990_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebring, o żesz Ty...


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czasowo u mnie tez byl maraton. pobudka o 8 rano i o 9 nastepnego dnia zwierzaki byly w baniaku i mozna bylo by pojsc spac, ale male dzieci nie zostawisz bez opieki wiec jeszcze caly dzien do wieczora na nogach. a mielismy 500 km i 500L


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie planuję póki co takiej operacji, byłem ciekawy jak to wygląda i czy ktoś zechce się podzielić swoimi doświadczeniami. Jeśli z założenia ktoś chce kupić cały zestaw kilkuset litrowy, to oczywiste jest, że musi jechać też woda i nie ma opcji robienia nowej, świeżej (bo ryby i reszta życia może nie doczekać w baniakach).

Gratulacje dla śmiałków, którzy tego dokonali ;) Dobre planowanie, logistyka, nieprzespana noc i jak widać można wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sprzedałem akwarium 600l, ale malawi i to też było dzień roboty bo zaoferowałem sprzedawcy,że mu przewiozę moim busem i pomogę poskładać.Z poprzednim akwarium morskim było identycznie,ale bez życia,sama szafka,akwarium i hydraulika.

Napiszę jeszcze,że aktualne moje też będzie rozbierane z powodu przeprowadzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat...poniewaz bede zamawial zbiornik w erybce 130x60x60 full optiwhite i bede go przewozil do niemiec samochodem osobowym. Jakies rady i cenne wskazowki dotyczace transportu ?? :) nie dopuszczam mysli ze cos moze sie stac w trakcie jazdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy by leżał na miękkim i nie dotykał twardych elementów oraz by się nie przemieszczał podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem jeszcze nad oblozeniem zbiornika steropianem. Mam 700 km jest to pare godzin jazdy a nie chce losu kusic zeby sie cos stalo z wymazonym zbiornikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na styropianie wiozlem i na to koc ale jak bierzesz wiekszy zbiornik musisz zalatwic sobie auto z paka i kogos do pomocy bo caly dzien na pelnych obrotach i w koncu opadniesz z sil a tak to zawsze ktos cie na duchu podniesie zycze powodzenia bo tez tak mialem i bede mial bo buduje domek i w domku bez akwa nie ma szans do odwarznych swiat jest stworzony :-) jak sie na to zdecydujesz 3mam kciuki jak bys mieszkal niedaleko mam beczek na okolo 300l wody jeszcze raz 3mam kciuki i powodzenia


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o zdecydowanie to juz jest decyzja podjeta od paru dobrych tygodni :) co do samochodu to mam kombi i juz mam wszystko obliczone i wizje co do przewozu zbiornika. Zmiescic sie zmiesci ale juz bez stelaza, dlatego musze dwa razy jechac za to odwiedze czesciej rodzinke :D a sprzet bede kompletowal na raty bo naraz sie nie da niestety...ale jestem zdeterminowany. Jade tylko z dziewczyna ale zawsze na miejscu ktos mi juz pomoze ze wszystkim. Damy rade !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu ci pomoga a w domu dziewczyna z toba wezmie duze akwarium?


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast dwa razy jeździć, wypożyczyć małą przyczepkę i po sprawie. Nawet jak nie masz auta z hakiem, to zamień się z kimś kto ma na jeden dzień i załatwisz wszystko na raz.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na orlenie 50zl chca za przyczepke wiec bez sensu jezdzic 2 razy


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jezdzic dwa razy to bez sensu ale bede kompletowal caly zestaw wiec potrzebuje troche czasu jeszcze. Raz wezme szklo+sump a za drugim razem stelaz,skale i reszta sprzetu. Przynajmniej narazie tak to widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem, że akwarium 130x60x60 i szybie 12mm, przyjmując dla szkła 2.5g/cm3 będzie ważyło ~91.8kg . To oczywiście nie jest nadzwyczajny ciężar jak na kombi ale jak na dziewczynę tachajacą z drugiej strony połowę tej masy jak najbardziej. Druga sprawa to długość akwarium i manipulacja nim w kombi i przy wnoszeniu do mieszkania. Zbiornik zawsze jest podatny przy przenoszeniu na uszczerbienia krawędzi. Dlatego miniomu jest ochrona tekturą falistą.

Zastanów się jak zamocujesz akwarium w samochodzie tak by nie przemieszczało się? Waga akwarium sprawi, że podskakiwanie na styropianie raczej mu nie grozi ale przesuwanie jak najbardziej. Nie wiem jakie masz kombi i czy są w nim uchwyty by móc przeciągnąć paski? Nie zapomnij podłożyć pomiędzy paski a szkło styropianu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.