Skocz do zawartości
piotr7

Wylinka Mitraxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może ktos zwrócił uwagę w jaki czas po wylince krab mitrax wychodzi z ukrycia.

Mojego juz nie ma ósmy dzień.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek u mnie to trwa góra 12 godzin a mam cztery młode sztuki które zrzucają pancerz dość regularnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to może to nie była wylinka tylko zwłoki :(

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraxa czasami długo nie widać i to nie tylko po wylince. Cierpliwości, ewentualnie poszukaj po zgaszeniu swiateł.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim dwa mitraxy i ani razu nie widzialem zeby przechodzily wylinke za to pustelnik i krewetka juz pare razy i zawsze rano bylo je widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraxa czasami długo nie widać i to nie tylko po wylince. Cierpliwości, ewentualnie poszukaj po zgaszeniu swiateł.

Zwykle wychodził przy karmieniu bez żadnej krępacji.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mitrax potrafi się bunkrować całymi tygodniami, można go obejrzeć za to w nocy jak z latarką podglądam nocne życie zbiornika.

Wylinki nigdy nie widziałem ale rośnie więc na pewno zrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój krab robił wylinkę już kilka razy i znikał na jeden- dwa dni. Na piasku rano pojawiał się pancerz, a po 2 dniach krab wychodzi w nowym ubranku. Ale może też zniknąć na kilka dni bez wyraźnego powodu. Jeśli masz skałę z wieloma zakamarkami, to się nie przejmuj. Pewnie gdzieś siedzi w dzień. Możesz go poszukać po zgaszeniu oświetlenia z latarką. To twardy zwierzak i bez powodu nie zdycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam bo nie widzialem swojego mitraxa od 2-3msc po wylince do dnia dzisiejszego go szukam i ani widu ani slychu przed wylinka byl bardzo altywny w dzien i w nocy byl inwalida nie mial nogi czy jest mozliwosc ze siedzo gdzies i patrzy jak odrasta :)? Czy raczej po takim czasie nekrolog pisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam bo nie widzialem swojego mitraxa od 2-3msc po wylince do dnia dzisiejszego go szukam i ani widu ani slychu przed wylinka byl bardzo altywny w dzien i w nocy byl inwalida nie mial nogi czy jest mozliwosc ze siedzo gdzies i patrzy jak odrasta :)? Czy raczej po takim czasie nekrolog pisac?

2 miesiące to już chyba zbyt długo. Sądzę, że już po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj niestety też nie wyszedł.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe , że krewetki wundermani pożarły kraba w czasie wylinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżam temat, kupiłem Mitraxa przedwczoraj, po zaaklimatyzowaniu się zaczął pobierać pokarm z piasku, jednak kilka godzin późiej jakby go zamroziło, siedzi bez ruchu przy przedniej szybie.Czy jest możliwe, żeby zaczął przechodzić wylinkę poza kryjówką? Poruszyłem go pensetą, ale brak reakcji, nie ma podkurczonych odnóży i ma otwarte oczy...

post-14500-0-32519900-1474141714_thumb.jpg

Edytowane przez Gibo (wyświetl historię edycji)

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie. Jak to z nimi jest? Jak przechodzą wylinke?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pancerz jest pełny w środku lub śmierdzi - znaczy, że padł. Jak jest pusty w środku - wylinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Pawelo2222 said:

Jak pancerz jest pełny w środku lub śmierdzi - znaczy, że padł. Jak jest pusty w środku - wylinka.

słuszna uwaga, generalnie jak coś śmierdzi to zły znak (no chyba, że to ser:)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój percnon jak miał pierwszą wylinkę to znalazłem tylko kawałki pancerza, a kolejne wylinki to już znajduje całe kompletne pancerze i krab jest praktycznie od razu widoczny po wylince. Jak miałem mitraxa to pancerz po wylince widziałem ale kraba nie, dopiero na drugi dzień był widoczny żywy krab, gdzieś się chował.

8 godzin temu, qube256 napisał:

ponawiam temat. Znalazłem dziś cały pancerz i w sumie to nie wiem czy to wylinka czy padł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jednak nie była wylinka, badanie organoleptyczne wykazało, że krab padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax po którejś tam wylince też mi padł, ale go nie wyciągałem z akwarium. Zajęły się nim wieloszczety i ślimaki nassarius. Na glony zielone, valonie kup kraba percnona, jest bardziej skuteczny od kraba mitraxa. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.