Skocz do zawartości
SirNick

Pytanie do Aquaforest o Phosphate Minus

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, latwe nie było :) ale tez sie przebiłem. troche widze niescisłosci, piszesz ze rowaphos powstaje z FeCl2 w atmosferze ochronnej zeby nie powstal tlenek FeII, a przeciez rowaphos to tlenek Fe III, wiec wlasnie powinien być utleniony przez chyba tlen?

Jacku, atmosfera ochronna pozwala w bardziej dokładny sposób kontrolować proces powstawania produktu, to że w tym przypadku koniecznym do osiągnięcia ostatecznego celu jest żelazo 2+, którego źródłem w tym wypadku jest FeCl2 wymaga aby zastosować takie środki techniczny, które wyeliminują powstanie FeO, czyli pierwszym założeniem jest reakcja utlenienie (zmiana stopnia utleniania) Fe(II) do Fe(III). Dróg do tego celu może być wiele, kwestia dopasowania odpowiednich warunków procesu utleniania i substratów, obecność powietrza nie jest konieczna.

Fe(II) + O2 → Fe(III) + O2

Fe(II) + O2+ 2H+ → Fe(III) + H2O2

Fe(II) + H2O2 → Fe(III)+OH• +OH

Fe(II) + OH→ Fe(III) +OH

Żeby być bardziej dokładnym to ROWAphos jest mieszaną dwóch rodzajów hydroksytlenków żelaza (III), a nie tlenkiem żelaza (III). Owszem na pewnych etapach żeby z Fe(III) w wyniku strącania z roztworu powstał FeO(OH) potrzebny będzie tlen i wodór, ale może być on dostarczony w innym substracie. Takie procesy często mają kilkadziesiąt, kilkanaście etapów sekwencyjnie ze sobą powiązanych w czasie których dodawane są kolejne substraty i zmieniane warunki więc trudno tak ująć akurat ten proces w słowa bez jakiegoś schematu blokowego bo jest w nim za dużo zmiennych

Dodatkowo mam pytanie czy wiazanie PO4 przez Rowe to nie jest tworzenie sie fosforanu żelaza III ktorego iloczyn rozpuszczalnosci jesst jednym z niższych?

Nie bo nie jest to reakcja otrzymywania, tylko reakcja polegająca na wymianie ligandów i w wyniku tego mechanizmu (reakcji chemicznej) powstanie kompleks powierzchniowy , który wygląda mniej więcej tak, za naciskiem na ten podwójny bo takie powstają w omawianych przez nas warunkach w akwarium słonowodnym.

https://www.agronomy.../3/628fig1.jpeg

Oczywiście to co na rysunku to część większej struktury takiej jak tu, więc reakcja zachodzi tylko miejscowo na powierzchni tej struktury

http://som.web.cmu.e...Akaganeite.html

przewidzieć ani wzoru sumarycznego a tym bardziej strukturalnego dokładnie się nie da i chyba nawet nie miałby on sensu, lepiej się skupić ewentualnie na charakterze samej reakcji powierzchniowej.

A pytanie laika - czy można byłoby łączyć Super Turbo Phosphate Killer z Rową by ta ostatnia wyłapywała to co zostanie po STPK? Technicznie pewnie trudne do wykonania ale nie takie tęgie głowy tu siedzą :)

Pewnie że można ale po co, to tak jak by kupić odkurzacz taki po którym trzeba jeszcze poprawiać zmiotką. Ten nasz umowny Super Turbo Phosphate Killer poza tym, że wygląda jak ROWA i obniża poziom fosforanów na testach jak ROWA albo lepiej to ma same wady. Wyniki fosforanów na testach z pewnością spadną, ale tylko część tych fosforanów opuści akwarium razem z filtracją, pozostałe fosforany opadną z cząsteczkami wyługowanymi z STPK i będą zalegały gdzieś w akwarium, na testach nie będzie po nich śladu, ale przyczajone będą gdzieś na pewno w piasku, skałach, a że będą miały cały czas kontakt z wodą z akwarium to kwestia czasu żeby zaczęły się uwalniać. Jest taki środek który super fajnie usuwa fosforany z akwarium, nazywa się chlorek lantanu i jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach, bo też wiąże fosforany tylko tak samo jak ten STPK ma więcej wad niż zalet, z czasem będzie uwalniał te fosforany plus jest potencjalnie bardzo szkodliwy dla ryb. Mike Cao (Uhuru) przez eksperymenty z tym badziewiem mało nie wysadził sobie jednego z najładniejszych zbiorników Azoox jaki widziałem, a skończyło się i tak na dość tylko łagodnym restarcie. Sam fakt szybkiego zbijania fosforanów też ma dużo wad, ale o tym kiedyś napiszę jak mnie wena najdzie, co się dziele z koralowcami jak lecą szybko fosforany i trochę innych ciekawostek odnośnie chemii koralowców.

Z drugiej strony czytajac inne wpisy kolegi takiej merytoryki juz nie ma. A malo tego da sie nawet dostrzec tzw "hejtowanie" w kierunku producenta.

O tym napiszę trochę więcej napisze niżej w odpowiedzi do kolegi, który mi zarzucił próby kręcenia lodów na podebraniu receptury na sól z Aquaforest i jakimś

To nie były „hejty” tylko mam taką przypadłość, że chronicznie nie lubię jak ktoś mocno zawoaluje rzeczywistość. Pewnie wszystko można przedstawić w takim świetle żeby była achy i ochy celowo nie dopowiadając wszystkiego, ale jestem mocno wyczulony. Ja jestem prostolinijny chłop, który lubi jak mu się pokazuje czarno na białym, socjotechniki i marketingowe brednie działają na mnie jak płachta na byka, a już poziom furii wzbudza we mnie właśnie mówienie półprawdy tak żeby wyglądało lepiej, bo uznaje to za tanie sztuczki i próbowanie zrobić w konia zwykłego kowalskiego który jest zainteresowany tematem ale nie ma pełnej wiedzy.

Dla przykładu, na stronie Aquaforest jest tekst:

„Targi akwarystyczne we Włoszech Zapraszamy na targi akwarystyczne które odbędą się 24 i 25 maja w Mediolanie we Włoszech. Przy stoisku Aquaforest można będzie osobiście porozmawiać z Ronaldem Shimkiem ze Stanów Zjednoczonych.”

No to fajnie brzmi ale tak rzeczywiście to stoisko było AQVA Stylu, a na nim były wystawione produkty Aquaforestu tak jak i innych firm.

A żeby nie było, że osobiście mam coś do Aquaforest bo nie mam i jest mi ona obojętna. Jedynie nie pochwalam tego o czym napisałem wyżej i to mnie odraża i irytuje.

Aquaforest ma fajna nową stronę www tylko brakuje mi tam jednego i dobrze jak by te braki szybko uzupełnili, bo jak stanowi Kodeks Spółek Handlowych

Art. 206.

§ 1. Pisma i zamówienia handlowe składane przez spółkę w formie papierowej i elektronicznej, a także informacje na stronach internetowych spółki, powinny zawierać:

1) firmę spółki, jej siedzibę i adres;

2) oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru;

3) numer identyfikacji podatkowej (NIP);

4) wysokość kapitału zakładowego, a dla spółki, której umowę zawarto przy wykorzystaniu wzorca umowy, do czasu pokrycia kapitału zakładowego, także informację, że wymagane wkłady na kapitał zakładowy nie zostały wniesione.

Art. 595.

§ 1. Kto, będąc członkiem zarządu spółki kapitałowej, dopuszcza do tego, że pisma i zamówienia handlowe oraz informacje, o których mowa w art. 206 § 1 i art. 374 § 1, nie zawierają danych określonych w tych przepisach albo będąc kom-plementariuszem spółki komandytowo-akcyjnej uprawnionym do reprezento-wania spółki dopuszcza do tego, że pisma i zamówienia handlowe oraz infor-macje, o których mowa w art. 127 § 5, nie zawierają danych określonych w tym przepisie

– podlega grzywnie do 5000 złotych.

Widzisz nie jestem taki bee, zaoszczędziłem każdemu z członków zarządu po 5000 zł bo kiedyś sam na tym też poległem, więc mogą uniknąć mojego błędu.

Grzesiek pytasz kto na pewno ktoś kto startował do przetargu razem z AF

a teraz chcę wyczaić tajemnice produkcji i samemu kasę robić

jacek

Normalnie CSI NANO REEF

Brawo Sherlock’u masz mnie, po nocach nie śpię tylko knuje jak ukraść firmie Aquaforest tajemnice produkcji czegoś co równie dobrze może być granulowanym pigmentem do mas betonowych.

W temacie, z którego raczyłeś przytoczyć post, ani razu nie wspomniałem o przetargu na sól, bo najzwyczajniej na świecie takiego przetargu nie było. Nie było żadnego przedmiotowego przetargu dotyczącego dostawy soli dla Afrykarium we Wrocławiu, a co więcej firma ZOO Wrocław sp. z o.o nie miała żadnego udziału w wyborze dostawcy soli do pierwszego zalania. Napełnienie zbiorników wodą, zasolenie basenów morskich i uruchomienie systemów podtrzymywania życia leżało w obowiązku firmy z Wrocławia, która wygrała przetarg „Budowa obiektu Afrykarium-Oceanarium wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie ZOO Wrocław sp. z o.o.” więc ja nie wiem skąd u Was wziął się ten przetarg na sól.

Firma Ingenieurbüro J. Döhler, która projektowała wszystkie systemy basenowe wraz z urządzeniami przedstawiła wymagania dla parametrów soli której należy uznać i przekazała je generalnemu wykonawcy w ramach specyfikacji realizacji przetargu w tym zakresie, a firma już sobie sama wybrała producenta soli, która spełni te oczekiwania i oto ciekawostka jak wszyscy twierdzą, że cena nie grała decydującej roli to trochę sprostuje właśnie że cena była głównym kryterium wyboru pod warunkiem, ze sól spełniała te określone wymagania, których żądał generalny wykonawca.

To teraz słowo wyjaśnienia, nie mam nic wspólnego ani zawodowo ani zarobkowo z branżą akwarystyczną, nie stanowi ona dla mnie w żaden sposób źródła przychodów, a jedynie źródło wydatków. Z przetargiem na Afrykarium zetknąłem się zupełnie przypadkiem, ponieważ znajomy reprezentował w postępowaniu pewną zachodnią firmę, która miała ochotę na budowę tego obiektu i jak dostał specyfikację i wymagania to się ze mną nimi podzielił w ramach ciekawostki bo wiedział, że interesuję się słoną wodą.

Z racji, że nie mam pewności czy zarzucasz mi próbę zawłaszczenia receptury na adsorbent czy na sól bo przytoczyłeś z tamtego wątku post to odniosę się też do soli, żeby już było jasno.

Drogi kolego mieszanie soli to nie budowa promu kosmicznego i gdybym chciał to w jeden dzień przy użyciu spektrometru mas i paru jeszcze zabawek rozłożył na czynniki pierwsze większość dostępnych produktów. W przypadku soli to nawet nie potrzeba żadnych urządzeń żeby poznać skład bo przepis na sól podał Frank Millero już 12 lat temu w książce Chemical Oceanography.

23.98 g sodium chloride

5.029 g magnesium chloride

4.01 g sodium sulfate

1.14 g calcium chloride

0.699 g potassium chloride

0.172 g sodium bicarbonate

0.100 g potassium bromide

0.0254 g boric acid

0.0143 g strontium chloride

0.0029 g sodium fluoride

Acha no tak zapomniałem o pierwiastkach śladowych i tutaj kolejna ciekawostka jak ktoś kupi wyżej wymienione produkty ale nie w czystości czda tylko technicznej, farmaceutycznej to te wszystkie brakujące pierwiastki śladowe znajdą się w soli w postaci zanieczyszczeń w tych podstawowych produktach do mieszania. :p

Te wartości pozwolą na przygotowanie 1 litra słonej wody 35 ppt, a jak by ktoś chciał zmodyfikować formułę żeby tego było więcej a tego mniej to wystarczy trochę wiedzy pól godziny czasu i kartka i długopis. Więc nie ma w tym totalnie żadnej tajemnicy i nie ma czego ukraść.

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie nasze milczenie ale jesteśmy mocno zajęci. Ja jestem na szkoleniu przez cztery dni poza domem , Damian był ze mną ale choroba i obowiązki go ściągnęły do Nowego Sącza. We wtorek wychodzi kolejne 24tony soli do Afrykarium i ponad tona Phosphate Minus do naszego zagranicznego odbiorcy.

Nasza obecność na tym forum nie jest po to żeby udowadniać komukolwiek cokolwiek tylko żeby doradzać jak stosować nasze produkty. Jeśli komuś przeszkadza to że z pełną ufnością i brakiem skromności piszę o naszych produktach to niech tego nie czyta. Ja nadal twierdzę że mamy najlepsze produkty na rynku bo sam ich używam od ponad dwóch lat i to widzę.Wiem jakich składników używamy do produkcji i wiem że będę ich używał do mojego oczka w głowie czyli mojego akwarium.

Nie będę się odnosił do wywodu sirnicka bo po pierwsze nie mam takiej wiedzy aby o tym pisać (mamy Damiana o chemii ;) ) , po drugie gdybym chciał odnosić się do każdej zaczepki czy prowokacji nie spałbym po nocach ;) Wiem że napiszesz że to nie zaczepka ale już takich tematów parę wrzuciłes ;)

Phosphate minus używam w moim zbiorniku od dość dawna. Również używałem starej formuły jak i używam nowej. Wedle moich pomiarów jak i pomiarów z tritona fosforany mam na bardzo dobrym poziomie. Ten test w Milówce to jeszcze był robiony ze starym Phosphate Minus made in India. Teraz product jest made in Eu podobnie jak przytoczonych powyżej innych producentów. Oczywiście że nie produkujemy wszystkich komponentów naszych produktów. Część z nich po prostu kupujemy w specjalistycznych firmach tak jak sirnick zauważył w treści powyżej. Rowa wedle niego konfekcjonuje produkt, który kupuje od kogoś (wybaczcie nie zapamiętałem -Siemens? ). Nie ma tu problemu? ze sami nie robią tylko przesypują do pudełek? My kupujemy składniki naszego Phosphate Minus w Unii Europejskiej. Lecz tylko to jest część, resztę już robimy u nas w Nowym Sączu. Oczywiście nie napiszemy gdzie kupujemy (powinno wystarczyć że nie w indiach ani Chinach tylko w EU) , co robimy bo to nasz "know how". Efekt jest taki że mamy super produkt (działa) w super promocyjnej cenie 68zł za kg i 299zł za 5kg. Cena ta jest po to żeby Was zachęcić do spróbowania i sprawdzenia że działa on równie dobrze jak inne już renomowane marki na naszym rynku.

Sól do Afrykarium musiał zaakceptować Prezes zoo poprzez rekomendacje np. oceanarium gdyńskiego i innych naszych klientów. Po zasoleniu Afrykarium przez ponad 220ton naszej soli są na tyle zadowoleni że będziemy im ją dostarczać przez najbliższe cztery lata. Będzie tego prawie 400ton rocznie. To już pewnie off top.

Nadal twierdze że mamy super produkty i będę to mówił (pisał) dopóki tak będzie.

Muszę lecieć na szkolenie (biznesowe)... bo od 9 do 23 codziennie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W tym miejscu pragnę zacytować post pewnego Pana, który jak napisał inny Pan w poście nr 29 jest pracownikiem owej sławnej i jakże doskonałej pod każdym wzgledem firmy. Cytat ten jest odpowiedzią na twierdzenie że owi ludzie pisza na forum tylko po to żeby doradzać a tym czasem prawda jest taka jak pokazuje post cytowany niżej:

cytuję:

Damian07

Napisano 20 maja 2014 - 11:44

"Chłopaki nie wysilajcie się przecież nanokaczor sobie z was jaja robi ,wystarczy przeczytać ten wątek od początku."

...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. ze starym Phosphate Minus made in India. Teraz product jest made in Eu

A w innym wątku

"Choć używam phosphate minus juz ponad dwa lata. Najważniejsze ze działało ;) teraz wiem ze robimy to w Nowym Sączu."

Pogubiłem się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - Sewer wszedł do zarządu działającej już firmy, wcześniej używał ich produktów ale nie znał szczegółów. Teraz zna.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tydzień temu myślał ze produkcja jest w Nowym Sączu a dzisiaj już wie że na terenie UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy komponenty w Europie a produkujemy całość w Nowym Sączu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zapytałbym czy proces pakowania substancji a w pudełko b to podpada pod definicję produkcji ale jest to zapewne tajemnica.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze Nowy Sącz jest na terenie UE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenada czy paradoks? Zaczyna to przekraczac granice normalmosci.

Panowie jak wy mozecie oczekiwac ze producent opowie Wam o swoim biznesie. Czy to Wasza naiwnosc czyb glupota?

Czemu nie napiszecie do menicy zapytaniem jak robia pieniadze jezli tak Wam gul lata.

Albo do Appla czemu produkukuje w Chinach.

Hejterzy nie akwarysci


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox po co takie teksty? Jeszcze raz czesc komponentow kupujemy w EU a resztę procesu u nas. Nie przepakownie juz gotowego produktu. Wedle definicji to już produkcja.

Fox kup i sprawdź jak działa. Nie jest drogo a zbiornika nie wysadzisz od phosphate minus ;) Tyle ze ta krucjata jest prawdopodobnie po co innego. Juz po przerwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@All

A tak przy okazji bo przy pierwszej możliwej okazji w poście wyżej zapomniałem, dziękuje za miłe słowa pod adresem postu, fajnie że cieszy się sporym zainteresowaniem i został doceniony przez niektórych, miłe słowa powodują że chce się poświęcić chwilę i udzielić na forum.

No widzę pewną zmianę retoryki, teraz już tylko jest ważne, że produkt działa i to działa tylko na fosforany. Niestety wszystkie produkty w akwarium mają szerszy kontekst i jedna mogą coś dodawać od siebie czego zwykłymi metodami pomiarowymi nie jesteśmy w stanie wykazać, mogą się kumulować jakieś szkodliwe związki, a nawet jeśli by użyć bardziej zaawansowanych metod takich jak triton to on tylko wykaże obecność pierwiastków w wodzie w akwarium, a nie wykaże innych bardziej złożonych związków jak toksyny itp. Więc ewentualne wady produktu są trudne do udowodnienia, bo nikt nie robi takich badań wodzie morskiej w akwarium, a nawet jeśli to zawsze można zgonić na jakiegoś ślimaka, strzykwę albo wojnę chemiczną między koralami. Jest tyle zmiennych w akwarium morskim, że zawsze ewentualną wadę produktu można zrzucić na coś innego, a to skała oddaje, a to piach, a to żarcie itp. Włącznie z małym doświadczeniem akwarysty, brakiem wiedzy albo błędem zawinionym lub nie.

Jeśli ktoś jest chętny i dociekliwy to zaproponuje mały eksperyment co prawda nagroda przewidziane jest przy ewentualnym niepowodzeniu i nie będzie jakaś wartościowa niezwykle ale za to będzie bardzo smaczna. Oferuje karton grey goosa jeśli ktoś przeprowadzi eksperyment według moich zaleceń z granulowanym pigmentem do betonu (na bazie żelaza II lub III wszystko jedno, najlepiej kierować się ceną i wybrać najtańszy tlenek żelaza II). No i drugi warunek badamy tylko poziom fosforanów nic więcej i na nic więcej nie zwracamy uwagi. Teraz trzeba było by przygotować jakiś zbiornik mały albo wiadro plus wodę z podbitymi fosforanami i zapewnić przepływ przez złoże z tego pigmentu. Jeśli nie zbije fosforanów (oczywiście nie twierdze, że do zera ale znacznie od wyjściowego poziomu, choć z tym zbijaniem do zera to też możliwe zależy od ilości tego pigmentu) to nagrodą jest dla tej osoby. No nie robimy tego w akwarium tylko w jakimś oddzielnym mikro obiegu bo sobie można zrobić QQ bo diabeł jeden wie co w tym pigmencie poza tlenkiem żelaza będzie, choć niektóre pigmenty mają akceptacje FDA i europejskich agencji jako pigmenty stosowane do barwienia opakowań do kontaktu z żywnością ale one są droższe więc lepiej skupić się na samym działaniu na fosforany i najtańszym pigmencie w granulkach. Jeśliby wymagać od adsorbentu tylko, że będzie działał i obniżał poziom fosforanów to dla mniej wymagających jest pewne rozwiązanie.

@sewer

Drogi sewerze no, a czy żywice jonowymienialną, węgiel aktywowany, zeolity (a tak dla ciekawostki powiem że jest ponad 200 gatunków sit molekularnych i nie wystarczy kupić za 1000 zł tony tylko trzeba przebadać i dobrać mieszankę żeby spełniała oczekiwania, ale akurat w Was wierze i z pewnością taki dobór zrobiliście), produkty jak sole do Ballinga też produkujecie na miejscu w fabryce ?

Ja bym nazwał to konfekcjonowaniem, no ale niech Wam będzie „produkujemy” przecież to tylko kwestia semantyki.

Dziękuje za odpowiedz. Mogło być lakonicznie i było

Pozdrawiam i życzę chłonnej głowy na szkoleniu (biznesowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat jest o innym produkcie ale trochą się rozwinęło.

Mam pytanie do autora dotyczące soli.

Podałeś skład soli do akwarium morskiego oraz napisałeś że przy pomocy prostych przyrządów możesz zrobić analizę składu soli każdego producenta.

Pytanie brzmi: Czy również możesz rozebrać skład soli probiotycznej? Czy jest to unikalna formuła?

Pytam z czystej ciekawości bo nie stosuję produktów Aquaforest.

Mam wiaderko konkursowe ale jeszcze nie było okazji jej użycia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tydzień temu myślał ze produkcja jest w Nowym Sączu a dzisiaj już wie że na terenie UE?

A to sorry - nie wiedziałem z kiedy ten post który cytowałeś był.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sewer - właśnie takiego podejścia oczekiwałem - tzn...nie wszystko produkujemy bo jest to awykonalne ale sprowadzamy produkty / składniki do naszych wyrobów które są najwyższej jakości ( pisaliście że wszystkie wasze produkty są produkowane w PL w Nowym Sączu i tu było moje zdziwienie )... tak odebrałem twoją ostatnią wypowiedź. To jest moim zdaniem sedno - moich zarzutów w sprawie AF - nic więcej. To że będziecie wychwalać po niebosa wasze produkty to też jest OK - ale to zupełnie coś innego jeżeli non-stop mówicie że są one najlepsze i lepszych już nie ma...bo z pewnością są. Życzę waszej firmie jak najlepiej bo nie mam i nie będę miał żadnych uprzedzeń co do waszych produktów - bo najzwyczajniej ludzie sobie je chwalą a to bez znaczenia nie jest.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam chętnego do eksperymentu powyżej i do wspólpracy w skonsumowaniu nagrody od SirNicka.

Świat akwarystyki szczególnie morskiej jest o tyle ciekawy że tego typu prostych ekspertów można by przeprowadzić conajmniej kilka (np czary z zmiana palet na pewien popularny i śmiesznie tani granulat) dlatego prawdopodobnie wynik tego doświadczenia będzie zgodny z oczekiwaniami autora. A co za tym idzie nagroda nie do zdobycia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirnick podaj adres i nazwisko prześle Ci nasz produkt ,ocenisz sam bo widzę że się znasz więc nie będzie problemu aby zrobić owe porównanie(badanie).My nie występujemy tu anonimowo Ty na razie tak.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komponentów do ballinga nie produkujemy ale wiemy gdzie i jaki kupić żeby jakość była dobra. Kupujemy w ilościach takich żeby cena do naszego hobby była właściwą. Wyprzedzając pytania kopalni soli tez nie mamy...

Widać po zainteresowaniu ze Phosphate Minus i nasze produkty mocno musiały wkurzyc konkurencję ;) Faktycznie sprzedaz i zadowolenie z naszych produktow mocno rosnie. Dla różnych importerów , sprzedawców nie naszych produktow... Będzie dla Was jeszcze gorzej bo ciągle będziemy wypełniali naszą obietnice wobec klientow. Będziemy oferować super produkty w doskonałej cenie.

@drogi sir nick'u dziękuję za te wypowiedzi bo pokazują nam one ze idziemy w dobrym kierunku. Dzięki takim uwagom będziemy się rozwijać.

Faktycznie wyślij nam proszę (na priva) adres na który moglibyśmy wysłać Ci nasz produkt. Chętnie się czegoś nowego o nim dowiemy i może jeszcze go dzięki temu ulepszymy. Kto wie?

W moim akwarium nie widzę skutków ubocznych phosphate minus. Koralowce, ryby , krewetki mają się od dwóch lat świetnie. To samo u naszych klientów, którzy serwisują akwaria. Phosphate Minus jest również bardzo dobrym adsorberem krzemianów :) i znów po przerwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox po co takie teksty? Jeszcze raz czesc komponentow kupujemy w EU a resztę procesu u nas. Nie przepakownie juz gotowego produktu. Wedle definicji to już produkcja.

Fox kup i sprawdź jak działa. Nie jest drogo a zbiornika nie wysadzisz od phosphate minus ;) Tyle ze ta krucjata jest prawdopodobnie po co innego. Juz po przerwie ;)

Przecież ja nigdy nie twierdziłem że produkt nie działa, jest zły itp więc po co mam testować, coś co akurat wierzę że by zadziałało, gdybym akurat miał jakieś wykrywalne fosforany w zbiorniku.

Waszą ofensywną kampanią reklamową, podkreślającą na każdym kroku wyjątkowość produktu (najwyższą jakość ale wg kogo/czego, jakich badań?) oraz co gorsza produkcję w PL uderzającą w nuty patriotyzmu (pomijam definicję prawną co nazywamy produkcją - chodzi mi o zdroworozsądkowe podejście) poczułem się po prostu wprowadzany w błąd, gdyż prywatnie uważam że zdecydowana większość sprzedawanych przez Was specyfików nie jest "produkowana" w moim, ale chyba i potocznym tego słowa znaczeniu we wspomnianym zakładzie w Nowym Sączu.

Jak już pisałem kiedyś wcześniej nie widzę nic zdrożnego ani wstydliwego w zlecaniu produkcji na zewnątrz i sprzedawaniu ich pod swoją marką. Żeby daleko nie szukać to przecież Przemek z PS też nie postawił fabryki świetlówek a jedynie zlecił ich wykonanie - do czego się bez skrępowania wielokrotnie publicznie przyznawał.

Krucjata , jak ją przesadnie nazwałeś jest z tego powodu, że może naiwnie ale wierzę że dobry produkt powoli z czasem sam się przyjmie a "amejzingi" w stylu appla i zabawa w semantykę związaną z "produkcją" i terenem EU nie świadczy wg mnie o najwyższej klasie.

Przyznam szczerze że nachodzi mnie czasami myśl aby postawić jeszcze jeden, niewielki typu 200l zbiorniczek w domu i kto wie. może właśnie użyłbym do tego produktów sprzedawanych przez Was - tak po prostu z własnej ciekawości żeby sprawdzić osobiście czy "się da" i móc pokazać szerszej publiczności że produkt, nie wiem czy jest "najlepszy na świecie" ale na pewno udało się z jego pomocą osiągnąć dobre efekty.

pozdrawiam i mam nadzieję że wyjaśniliśmy sobie wzajemnie dokładnie temat.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w Polsce - miarą sukcesu jest ilość posiadanych wrogów - niestety. A ja za AF trzymam kciuki bo idziecie w dobrą stronę :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komponentów do ballinga nie produkujemy ale wiemy gdzie i jaki kupić żeby jakość była dobra. Kupujemy w ilościach takich żeby cena do naszego hobby była właściwą. Wyprzedzając pytania kopalni soli tez nie mamy...

Widać po zainteresowaniu ze Phosphate Minus i nasze produkty mocno musiały wkurzyc konkurencję ;) Faktycznie sprzedaz i zadowolenie z naszych produktow mocno rosnie. Dla różnych importerów , sprzedawców nie naszych produktow... Będzie dla Was jeszcze gorzej bo ciągle będziemy wypełniali naszą obietnice wobec klientow. Będziemy oferować super produkty w doskonałej cenie.

@drogi sir nick'u dziękuję za te wypowiedzi bo pokazują nam one ze idziemy w dobrym kierunku. Dzięki takim uwagom będziemy się rozwijać.

Faktycznie wyślij nam proszę (na priva) adres na który moglibyśmy wysłać Ci nasz produkt. Chętnie się czegoś nowego o nim dowiemy i może jeszcze go dzięki temu ulepszymy. Kto wie?

W moim akwarium nie widzę skutków ubocznych phosphate minus. Koralowce, ryby , krewetki mają się od dwóch lat świetnie. To samo u naszych klientów, którzy serwisują akwaria. Phosphate Minus jest również bardzo dobrym adsorberem krzemianów :) i znów po przerwie ;)

Witam

Ja to bym ujol tak (psy szczekaja karawane jedzie dalej)

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat akwarystyki szczególnie morskiej jest o tyle ciekawy że tego typu prostych ekspertów można by przeprowadzić conajmniej kilka (np czary z zmiana palet na pewien popularny i śmiesznie tani granulat) dlatego prawdopodobnie wynik tego doświadczenia będzie zgodny z oczekiwaniami autora. A co za tym idzie nagroda nie do zdobycia ;-)

I czar prysł.

Istotą i siłą AF dla mnie jest sól/cena i czrodziejskie bakterie/pożywka których akurat nie stosuje. A to że w jednej fabryce produkuje się produkt dla kilku marek z tej samej branży to mnie wcale nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.