Skocz do zawartości
remkowski

Dozownik Jebao DP-4

Rekomendowane odpowiedzi

@Danq76 Pierwszy lepszy z brzegu na aliexpress (http://www.aliexpres...1279613626.html)

Dzięki, jakiś zamotany dziś jestem i nie wpadłem by szukać na Aliexpress...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to okazja, bez gwarancji za prawie 1200zł :clap:


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem za 200 funtow to dla mnie okazja . Ghl za 320 to samo grotech. Nie wiem jak wychodzi Jebao w późniejszej pracy ale patrząc na opcję ustawień to od razu rzuca się w oczy ze to kiepski dozownik. Chłopcy się po prostu nie postarali. Zeby nie można było wpisać ile chcesz dozowac dziennie i zeby komputer nie przeliczal tego automatycznie przez ilość dziennych dawek jaka ustawisz to jakaś masakra. Do tego życie w akwarium jest trochę droższe niż dozownik więc nie zamierzam ryzykowac. Wybór nalezy do ciebie. Dalem tylko jedna z tanszych opcji. Mysle ze czytajac opinie o nim spojzysz na to inaczej. Tak jak pisalem tez chcialem kupic jebao zachecony sukcesem firmy w związku z pompami bo Mogę je dostać w uk za 70 funtów, ale naszczescie poszperalem na forum. Dozownik jest troszkę wrazliwsza częścią systemu niż pompka cyrkulacyjna więc zalecam rozwagę. I tak kupisz co chcesz. Ja kupiłem sobie spokoj za te parę funtów więcej.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję ten dozownik od miesiąca. Jak na razie wszystko ok. Polecam.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że lepiej dołożyć 400zł i mieć nowego grotecha i gwarancje


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel zobacz, że to jest copy paste Jebao DP-4 tyle, że firmowane jako ATI, nie podejrzewam, żeby była osobna linia produkcyjna dla ATI


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten ATI od dwoch tygodni (6-tka).

Poza duzym mankamentem, ze komputer nie dzieli sam dziennej dawki na np: 24 to jest ok. Nie wyobrazam sobie, ze ktos co tydzien bedzie dzielil na kalkulatorze i zmienial 6 x 24 dawek. To bezmyslnosc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam gwarancje . Kupilem od dystrybutora z UK. Piszac ze kupilbys grotecha to roznica do twojej Jebalki robi sie juz nie 130 a 240 funtow. Zreszta najpierw mi mowisz ze jebao ok bo tanie a potem wyjezdzasz ze kupilbys grotecha jeden z najdrozszych dozownikow na rynku. To o co ci wogole chodzi?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam jebałki. Pisałem,że wolałbym grotecha, bo cena 300$ z wysyłka a dolar po prawie 4 złote co daje prawie 1200zł . Więc wole dołożyć 400zł i mieć sprawdzonego grotecha


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dozownik się programuje jak pompki JohLen? Ilość dawek razy ilość ml w jednej dawce? jeśli tak to lipa jak w pojedyńczych pompkach.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programujesz do każdej dawki ilość ml i godzinę podania.

Jak za swój dałem 380zł z wysyłką gwarancją 2lat i jak za te pieniądze jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie mam jebałki. Pisałem,że wolałbym grotecha, bo cena 300$ z wysyłka a dolar po prawie 4 złote co daje prawie 1200zł . Więc wole dołożyć 400zł i mieć sprawdzonego grotecha

Poczytaj sobie o kamoer na zagranicznych forach. To ze nie ma w polsce nie znaczy ze sprzet nie sprawdzony ;) Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze nie mam doswiadczenia z pompami mam male pytanie odnosnie tej pompy.

Na jaka wysokosc ona jest w stanie dozowac?Chodzi mi o to nie mam sumpa,tylko baniak z panelem (red sea max c130) dosyc wysoki,jezeli pompa bedzie szafce pod baniakiem to jest w stanie dozowac to az do gornej wysokosci panelu??Widzialem kilka filmikow ,ale tam pompa jest jest zawsze wyzej sumpa i dozuje do niego.dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczesany da rade, sprawdzilem. Oczywiscie kalibrujesz wtedy pompe z wezykiem ustawionym w docelowym miejscu.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj ten dozownik i niestety po chwili euforii, przyszło rozczarowanie.Mianowice każdą pompę skalibrowałem z menzurką 100ml jak w instrukcji, ustawiłem 7 dawek po 2ml i jedną 3ml wsumie 17ml. Pod wężyk pierwszej pompy dałem strzykawke żeby sprawdzić czy poda te 2ml, ku mojmu zdziwieniu podał 3ml (sytuacja identyczna na pozostałych pompach). Z ciekawości ustawiłem żeby podał 5ml, podał 6ml. Ponowna kalibracja i to samo. Wiedz skalibrowałem z ciekawości na 50ml i ku mojemu zdziwieniu podał zadane 2ml, zwiększyłem dawke do 3ml, a on dalej podaje 2ml, jak ustawiłem 4ml to podał 3ml. Masakra jakaś na moje oko coś jest nie tak z kalibracją, jutro jade z nią z powrotem do sklepu, mam nadzieje, że w innym modelu tego problemu nie będzie bo zawyżanie o 1ml to w 8 dawkach daje mi 8ml więcej to trochę dużo. Miał ktoś podobny problem?

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mierzyłeś jak miałeś napełnione rurki? czy na sucho?

Też mam ten dozownik i jestem zadowolony jak na taką cenę.

Skalibrowałem w sumie na oko - ale powiedzmy że się zgadzało - bo miarkę miałem co 2ml

O ile dobrze zrozumiałem z tego co napisałeś przekłamuje 1-2ml - uczciwie powiem, że nie wiem czy to ma jakiś wielki wpływ na 400l wody.

pytanie czy jest sens przepalić paliwo, żeby okazało się, że druga pompa podaje tak samo...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowietrzyłem, a puźniej skalibrowałem. A sprawdziłem jeszcze jeden wariant ustawiłem dawkę 4ml żeby podał 5ml, a on podał 3ml więc już nie kumam. Raz zaniża raz zawyża.

Do sklepu ja mam 11km wiec tragedi nie ma, wole to zweryfikować, bo wychodzi na to, że podaja jak mu się podoba.

Pozdrawiam Łukasz

A jeszcze jedno skalibrowałem go na 80ml i dalej to samo ustawiam dawkę 2ml, a on podaje 3ml czyli coś mu średnio działa ta kalibracja.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dozownik z Fishstreet na 3pompy. nie je bao. Tam kalibracja to ilość płynu w ml na 10 sekund pracy pompy. Działa bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłem jeszcze jeden wariant ustawiłem dawkę 4ml żeby podał 5ml, a on podał 3ml więc już nie kumam. Raz zaniża raz zawyża.

Pozdrawiam Łukasz

Weź pod uwagę, że ta pompa ma najmniejszą dawkę 1ml, to chyba normalne, ze w takim przypadku musi mieć jakąś ograniczoną dokładność. Rozcieńcz roztwory np 5-10 razy i wtedy podawaj odpowiednie dawki (5-10-cio krotnie większe).

Dla mnie normalnym jest ze jak mam pompę z dokładnością 1 ml to nie mogę dozować próbek o wielkości 1-3 ml..

Ewentualnie przekalibruj pompy np nie na 100 ml a na 10 ml i podawaj 10-cio krotność dawek, ale w takim przypadku dokładność będzie mniejsza niż w przypadku rozcieńczonych roztworów...

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Aquario i Robert wymienił pompę od ręki. Teraz jest ok, podaje tak jak ustawiłem, jedynie jak chcę żeby podał 3ml to ustawiam 2ml i podaje mi te 3ml, które chce:) poprostu trzeba zaniżyć dawkę w ustawieniach o 1ml i podaje idealnie. :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy spotkał sie ktoś z problemem cofania dozowanego płynu lub samoistnego przepływu (zasada naczyń połączonych) w zależności od tego czy zbiornik z płynem jest powyżej lub ponizej końca wezyka dozujacego ? Pompa jebao dp-6 właśnie ja mam taki problem i jest to jakaś masakra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy spotkał sie ktoś z problemem cofania dozowanego płynu lub samoistnego przepływu (zasada naczyń połączonych) w zależności od tego czy zbiornik z płynem jest powyżej lub ponizej końca wezyka dozujacego ? Pompa jebao dp-6 właśnie ja mam taki problem i jest to jakaś masakra....

U mnie też się płyny cofają. Wziąłem na to poprawkę i kontroluję poziom płynu w wężykach podawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.