Skocz do zawartości
remkowski

Dozownik Jebao DP-4

Rekomendowane odpowiedzi

Męczy mnie już lanie z ręki. Szukam czegoś i wiedzę, że pojawił się dozownik jebao. Cena bardzo kusząca. Ktoś taki posiada/testował?

http://allegro.pl/jebao-dp-4-dozownik-plynow-4-pompy-pn-i4696298480.html


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie w kierunku normalności cenowej w akwarystyce morskiej. Szkoda tylko, że to Chińczycy. Myślę, że kolejny hicior się szykuje. Może dzięki Jebao inne produkty zejdą z ceną i nie będzie się mówiło, że morskie to zawrotne ceny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ordynarnie zerżnięte z GHL'a.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, cena fajna, ale wysyłka makabrycznie droga :(

Też się do tego dozownika przymierzam powoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak wychodzi 50% taniej od innych dostępnych na rynku.

Ja bym kupił.Niestety już wcześniej przeinwestowałem w inne 3 lata temu


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zakupiony. Nie sądziłem, że za tyle można kupić nowy dozownik a tu taka niespodzianka. Koniec męczenia się ze strzykawkami. Sąsiadka też szczęśliwsza, że nie musi tyle robić koło baniaka kiedy wyjeżdżam. Pozostaje jej tylko karmienie ryb :D


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Remkowski, gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Poznań wystawił na allegro


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sprzęt od kilku dni. Działa bez problemu i bardzo łatwo się programuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten model z Chin miesiąc temu i w moim modelu po kilku godzinach pompy przestawały dozować. Musiałem wyłączyć pompę z prądu i po ponownym uruchomieniu znowu przez jakiś czas wszystko działało poprawnie. Przez to że zakupiłem w Chinach nie ma mowy o gwarancji bo odesłanie jej do sprzedawcy jest nie opłacalne. Obszedłem ten problem w ten sposób że pompa jest podłączona do zegara czasowego który raz na godzinę ją wyłącza i pompa działa całą dobę.

Pomimo tego problemu i tak jestem zadowolony bo sporo zaoszczędziłem a jeśli dodatkowo można ją kupić teraz w Polsce to nie ma się co zastanawiać tylko brać. Pewnie niektórzy napiszą że nie jest tak precyzyjna jak firmowe ale kogo to obchodzi, sprawdzasz czy parametry się trzymają i tyle, tak czy owak raz na dwa tygodnie trzeba zrobić korektę dozowania.

Ordynarnie zerżnięte z GHL'a.

Wydaje mi się ze to ten sam producent natomiast GHL sprzedaje je pod swoja marką narzucając marżę.

Falowniki Jebao były pierwsze na rynku a dopiero później pojawiły się ich kopie pod marką Blau. Myślę że w tym przypadku było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe GHL robi samemu swoje produkty w fabryce w Niemczech. Blau to inna firma, głownie ma produkty od innych producentów a jedynie branduje je swoim logiem.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jakieś opinie od kogoś co posiada ten dozownik dłuższy czas???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością podczas dozowania?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością podczas dozowania?

Mógłby dozować ciszej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD w AqT też non stop "pali".

LCD to pryszcz przy tym niebieskim ledzie na froncie

Mógłby dozować ciszej...

niee, przy tej wydajności pomp działa nawet.

kalibracja, należy odmierzyć 100ml, jak zrobiłem kalibracje pompy to miałem wrażenie, że ta pompa nie dociągnie go końca kalibracji.... udało się

ustawienie, można włączyć do 24 dawek na pompę, ale każdą niezależnie trzeba ustawić czyli podajesz godziny, minuty i dawek ..... i tak do liczby dawek jaką zadeklarujesz

nie sprawdzałem co się stanie jak ustawimy 2 pompy na ten sam czas, zaraz sprawdze

nie ma dozowania manualnego, tzn jest, naciśniecie klawisza powoduje lanie danej pompy, ale nie wiemy ile podał w czasie jak trzymaliśmy klawisz.

nie nadaje się do precyzyjnych, zresztą nawet się nie da, minimalna dawka 1ml i wielokrotność,

wyczaiłem problem, jak dozownik ma coś podać np o godzi 1:00 poda i będzie w tym czasie zanik napięcia, lub coś zresetuje dozownik to poda to jeszcze raz, albo nawet n, o ile zmieści się w tej minucie.

cena to faktycznie zaleta, bo dozownik kosztuje tyle co zakup 4 i import lepszych pomp z chin.

i ma możliwość jeszcze ustawienia cykli od 1 do 30dni, czyli dozownik może podawać co 30dni, oczywiście to co zaplanujemy na dany dzień, i nie w ciągu 30 dni, tylko wszystko danego dnia i potem n dni przerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiem już dużo na temat tej pompy, dlatego przymierzam się do zakupu, ale mam jeszcze jedno pytanie co się stanie jak np ustawie sobie dawki 50ml na dzień każdego płynu, np o 8 12 16 i nie będzie prądu w mieszkaniu a mnie nie będzie, czy dozownik nam zapamieta to i czy opóźni podawanie np czy jak???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też szukaniem tych informacji o zapamiętaniu ale chyba jedyne źródło gdzie można o to zapytać, to sklep który sprzedaje na aledrogo. Ważna rzecz jest taka, że ten dozownik ma wyświetlacz od góry a nie pod frontu co dla niektórych jest istotne. Bo jak powiesisz wysoko w szafce czy w innym miejscu gdzie nie masz dostępu od góry do dozownika to może być słabo z bieżącą obsługą.

Sent from my Lumia 925

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo interesująca też się zastanawiam nad jej zakupem.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy po odłączeniu od prądu pamięta program dozowania? Bo jeśli nie ma pamięci to troche kicha, siądzie prąd ze dwa razy dziennie i ustawianie 10 minut. Ale cena, rzeczywiście atrakcyjna.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.