Skocz do zawartości
remkowski

Dozownik Jebao DP-4

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak to kontrolujesz??

dziś zrobiłem test ustawiłem pompę aby podała o 01:00 5ml RO gdy rano wstałem w zbiorniku było jakieś 250ml a nie 5ml :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaworki przeciw zwrotne założyć na wężyki? Ja mam taki patent w John Lenn.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupić takie zaworki? wszystkie jakie znalazłem mają jakieś stalowe elementy :(

a gdzie kupić takie zaworki? wszystkie jakie znalazłem mają jakieś stalowe elementy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zaworki. Były w komplecie ( pompa z Chin,nie Jebao)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zaworki w komplecie w DP-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, jeśli pompa samoczynnie przelewa dozowany płyn trzeba zdjąć głowice i od owa ułożyć wężyk, wężyk należy umocowac jak najbliżej przedniej ścianki głowicy i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety dozowniki Jebao nadają się raczej do automatycznego podlewania kwiatów. W większości przypadków kalibracja nie działa prawidłowo a najniższej jakości pompy nie gwarantują powtarzalności dozowania (oś silnika nie jest na stałe połączona z rolkami i przez to może się ślizgać, i o ile przy nowych pompach zdarza się to sporadycznie to po kilku miesiącach pracy już częściej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdej DP-4 wyświetlacz jest podświetlony przez 24h ? Można go jakoś wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wcześniej koledzy pisali że działa 24h ;) nie da się go wyłączyć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę niestety powiedzieć, że trafił mi się chyba jakiś felerny model. Chodził bez problemu około 2 tygodni, podając tylko płyny na kH i RO jako dolewkę. Po podłączeniu 2 nastepnych kanałów z Ca i MG. Po kilku dniach okazało się, że litrowa butelka z Mg jest pusta a było ustawione dozowanie 6 ml na dzień. Napełniłem butelkę płynem ale tym razem wężyk poszedł do drugiej butelki zamiast so akwarium, żeby sprawdzić, czy sytuacja się nie powtórzy. Dziś okazało się, że od niedzieli z litrowej butelki z Ca wypompowało mi do akwarium 2/3 płynu a ustawione było 30ml na dzień, czyli 1/10 z butelki.

Szajs odłączyłem, szkoda korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tej strony, kupiłem kiedyś na forum elektronikę, potem oddzielnie w chinach pompy. Stał w szafce dłuuugo...

Potem pojechał do firmy na upgrade - dodanie bt i inną klawiaturę. Obecnie śmiga i dozuje - bardzo przyjazna konfiguracja, pełna kalibracja i wybór ilości oraz pory dawek. I przede wszystkim, pełen serwis i helpdesk przez telefon.

Dlatego dziwię się trochę że ktoś kupuje jebao w chinach... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co najważniejsze ebtech ma komunikację po bluetooth wraz z polskojęzycznym programem. Za to piątka z plusem. pProducenci nie doceniają polskiego rynku i jest jak jest..


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ładnie wszystko działa. Podaje ok 80ml/dziennie ballinga i raz na miesiąc max dwa badam parametry i jest ok.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jak rozumiem zakupiłeś coś takiego http://allegro.pl/eb...5394867554.html i do tego pompy - czy tak?

EDIT:

bo gotowce od nich to cena dość duża w porównaniu do konkurencji...

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten. Ale kupowałem dawno temu. Wtedy nie widziałem gotowych pomp. Biorąc pod uwagę że otrzymujesz nowy produkt, w pełni profesjonalny pod względem ustawień, budowy i przyjazny w użyciu, dodatkowo konfigurowany muszką z laptopa (przez BT), muślę że cena jest akceptowalna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny konkurencji :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, nie patrząc na cenę Jebao to porównując do reszty producentów cena rzeczywiście jest spoko


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym dozowniku dioda POWER powinna swiecic sie czy nie ? Podlaczylem do pradu, poswiecila troche, i zglasla... diody od pomp swieca... POWER nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś wtyczkę u mnie jak nie jest dociśnięta do końca to się rozłącza


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z jebao dp-4. W weżykach wychodzący z pomp ( te które idą do sampa) zbiera się powietrze, czy ktoś miał taki problem? I jak go rozwiązać? Pompa jest nowa, ma dwa tygodnie więc nie sądzę żeby wezyki w głowicach miały jakąś nieszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może napisać opinie po dłuższym czasie użytkowania > 6 mscy ? Warto czy raczej tandeta i szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ludzie napiszą że lipa, ale mój działa i dozuje tyle ile ma.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi ponad rok i nie mam z nim problemów. Z czystym sumieniem mogę polecić. Bardzo rzadko go kalibruje i podaje tyle ile ma podać.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z jebao dp-4. W weżykach wychodzący z pomp ( te które idą do sampa) zbiera się powietrze, czy ktoś miał taki problem? I jak go rozwiązać? Pompa jest nowa, ma dwa tygodnie więc nie sądzę żeby wezyki w głowicach miały jakąś nieszczelność.

U mnie jest to samo, mam zaworki zwrotne i nic nie daja... Dziwne


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaworków. Końcówki wężyków za to są poniżej poziomu pomp. Same zbiorniki z roztworami są powyżej. Może tak pokombinujcie. Choć te zaworki jeśli działają poprawnie to te wysokości nie powinny mieć znaczenia. Dziwne faktycznie...może te zaworki są do d*py.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.