Skocz do zawartości
remkowski

Dozownik Jebao DP-4

Rekomendowane odpowiedzi

Zapamiętuje ustawienia po odłączeniu prądu. Moja zapomina po godzinie co ma podawać pomimo ze w ustawieniach widać zapis co ma podać. Jest to problem z danym urządzeniem bo inni nie mają tego problemu ale ponieważ kupiłem w Chinach nie opłaca mi się reklamować.

Podłączyłem ją pod wyłącznik czasowy i raz na godzinę ją wyłączam. Po takim wyłączeniu działa poprawnie przez następna godzinę więc jak dla mnie jest ok za tę cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiliście swoje Dozowniki bo chce sobie zamówić ale niem skąd będzie najtaniej i najlepiej.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mieliście na wyposażeniu swojego dozownika jakieś inne gadżety w pudełku typu. podstawka, wężyk , mocowanie wężyków na sumpie.???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy mieliście na wyposażeniu swojego dozownika jakieś inne gadżety w pudełku typu. podstawka, wężyk , mocowanie wężyków na sumpie.???

Ja miałem tylko uchwyt do wężyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tylko zasilacz . po odłączeniu prądu nie trzyma godziny, natomiast programy trzyma. będzie dozowała ale o innych godzinach


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tylko zasilacz . po odłączeniu prądu nie trzyma godziny, natomiast programy trzyma. będzie dozowała ale o innych godzinach

Dzisiaj u mnie nie było prądu przez 4 godziny, po przerwie dozownik ma prawidłową datę i godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki - może warto podpiąć jakiś nawet najtańszy UPS - to nie żre wiele prądu, poza tym tam musi być w środku CR 2032 lub inna do pamięci parametrów urządzenia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja sie zapytam, jak z glosnoscia tego urzadzenia ? Do czego mozna porownac dzwiek ? Nie wiem czy w szafce bym go zmiescil (i tak musialbym zrobic jakas polke.) Czy jest sens robienia pojemnikow do ballinga w ktorym maksymalnie mozna wlac po ok 250ml kazdego z elementow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa mruczy przez chwilę , można się przyzwyczaić . Ogólnie akwarium troche hałasuje , w związku z tym praca pompy jest prawie nie słyszalna . A po co rozrabiać Ballinga po 250 ml? Po to masz pompe ,żeby dozowała z dużych baniek po ...ml. (nawet 1 ml. ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam bo mam problem z ustawieniem pompy, ustawiam sobie 2 dawki dziennie jednego płynu ca, jedna dawka 30ml i druga dawka 30ml i ustawiam czas i jak już zaczyna dozować to dozuje mi pierw 20 a później 10 czyli łącznie 30 a nie jak ja chce 60 dlaczego tak jest??? a druga sprawa tam gdzie mamy dni trzeba ustawić 30 by dozowało co dzień??? czy jak bo nie czaje tego.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz co ile dni dajesz 0 bo jak zrobisz 30 to Ci będzie dozowało co 30 dni :)

Wieczny opisz jak to progamujesz bo może coś źle robisz.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a więc tak :

Pompa 1

Time per Day 2/24 Interval Day 0/30 Dosing Volume 30ml Dosing Time 1:00

Dosing Time 13

i tak ustawiam każda z pomp zmieniając tylko godziny dozowania.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem tak i zobaczę pierwsze dozowanie powinno być 21:30 początek i zobaczę czy będzie bujało :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mieliście w pudełku w nowym egzemplarzu ? Ja chyba kupiłem w sklepie używaną jako nową , w pudełku nie było nic poza zasilaczem i instrukcją no i pompą oczywiście. pompa nr 2 zaczyna skrzypieć przy podawaniu płynu po 2 tygodniach . Próbował ktoś zdjąć osłonę pompki i w jakiś sposób nasmarować mechanizm?

Moje wątpliwości wzięły się z tąd :

W pudełku kilka potrzebnych dodatków Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo co Ty miałem, pompa, zasilacz, instrukcja.

powinno się dać otworzyć i nasmarować, ale nie wiem bo nie próbowałem.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe , zawsze można taki uchwyt sprzedać za ok 40zł na allegro...


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo potrzebuję Polskiej instrukcji do jebao dp 4 , w cele tego programowania nie ogarniam proszę :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tym dozowniku i sam już nie wiem czy warto. Czy jak byście mieli kupić ją jeszcze raz to byście się zdecydowali?

Edytowane przez Danq76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tym dozowniku i sam już nie wiem czy warto. Czy jak byście mieli kupić ją jeszcze raz to byście się zdecydowali?

Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadl mi do wody mój stary grotech i zaczolem rozglądać się za nowym dozownikiem. Oczywiście ze względu na cenę od razu wpadł mi w oko dozownik Jebao. Jednak po przeczytaniu paru opinii na reefcentral się nie zdecydowałem. Dozowanie płynów to jednak zbyt poważna sprawa by zaufać tej firmie. Pompy cyrkulacyjne to jedno a dozowanie ballinga drugie. Po przeczytaniu paru wątków zdecydowałem się na dozownik Kamoer. Naprawdę ciężko się doszukać w internecie negatywnych opinii na jego temat a w większości ludzie piszą ze jest lepsza i przede wszystkim prawie 30% tańsza alternatywa dla Ghl czy Grotecha. Moje pierwsze spostrzezenia są naprawdę pozytywne . Łatwość obsługi i kalibracji jest naprawdę na najwyższym poziomie. Do tego takie opcje dodatkowe jak np alarm gdy kończy się nam płyn w kanistrze z płynem. Z tego co wiem to produkcja zajmuje się jakaś firma medyczna. Mogę szczerze polecić.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.