Skocz do zawartości
martinniemczyk

Czym sciac rewizje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym troche obnizyc rewizje (jakis cm moze poltora). Rura jest po calosci I nie usmiecha mi sie rozkrecac srubunka. Jakies domowe sposoby na sciecie gory o taki kawalek?

Za sugestie z gory dziekuje

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaje ponad komin?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystaje ponad komin?

No jest na wysokosci grzebienia. Mialo buc troche nizej, ale jak wkrecilem do konca srubunek, to poszlo do gory I tak zostalo :/

Musi byc cos delikatnego, zebym za bardzo nie szarpal, bo rura od dolu komina w gore ma jakies 55cm I nie chce rozwalic srububka szarpiac.

Nozyk do tapet-ciezka sprawa, mozna jakos na "goracy noz" lub cos?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nóż nad palnik gazowy do czerwoności i ciach.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremel ;)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman cholera jedyny ogien w domu to zapalniczka I plomyk w gazowym ogrzewaniu :D kuchenka na plycie :/


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lutownicę masz?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerób grot i masz gorący nóż. Może nie utniesz pięknie ale skutecznie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej nie wklejać rury rewizji do śrubunka ? szczelne jest bo ciśnienia nie ma a jest zawsze możliwość redukcji wysokości ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli lepiej nie wklejać rury rewizji do śrubunka ? szczelne jest bo ciśnienia nie ma a jest zawsze możliwość redukcji wysokości ?

Nie jest wklejone do srubunka, tylko przez niego przechodzi. Szczelne jest, dlatego nie chce rozkrecac


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób tylko wycięcie V,bardzo łatwo to wykonać.

Marek juz gdzies to u Ciebie czytalem I chcialem "zgapic", ale muslalem zeby najpierw troche przyciac, a pozniej zrobic "dziubek" jak woda dochodzi do rewizji, to mam praktycznie rowno z grzebieniem. Generalnie na bramowym jestem wstanie sobie wyregulowac zeby bylo troche nizej, ale wystarczy kilka "paprochow" na sitku I juz sie podniesie za jakis czas do rewizji...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalałem ostatnio w białych rurach calowych otwory do słodkiego - dobrze że robiłem to na balkonie. Opary były tak drażniące że w mieszkaniu mogły by stanowić realne zagrożenie dla zdrowia. Może szare rury "inaczej się topią", ale bym nie ryzykował że gaz się w wodzie rozpuści. Bo rozumiem że akwarium działa ? Ja osobiście, kupił bym za jakieś 20 zł piłkę włosową modelarską w obi - jak tylko masz około 20 cm miejsca (wzdłuż komina), spokojnie ciachniesz pod kątem - żeby był spływ..


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale miejsce mam, ale nie mam obi ;) nie wiem gdzie tego szukac I nawet nie wiem jak wyglada, choc to drugie moge zaraz wygooglowac


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy skracałem rewizję i moim zdaniem najlepiej złamać brzeszczot ( odcinek około 15 cm) i trzymając jedną ręką za rurę drugą delikatnie ciąć.Nie jest to szybka i łatwa metoda ale gwarantuje nie naruszenie szczelności śrubunka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewny czy po rozkręceniu po dłuższym czasie te uszczelki będą tak samo pełnić funkcję, już z pewnością są ugniecione i ułożyły się do śrubunku, ja bym kupił nowe i rozkręcił lub porobić dziury lutownicą i odłamać to nawet nie głupi pomysł bo każde inne wibracje mogą różnie wpłynąć na szczelność.

Mnie by się też nie chciało tego rozkręcać.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/16665-wycinanie-czesci-z-sklejki/ Tutaj masz zdjęcie :) Rączkę możesz zdemontować, tylko ostrze piłki musisz pod kątem prostym wkręcić.

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/16665-wycinanie-czesci-z-sklejki/ Tutaj masz zdjęcie :) Rączkę możesz zdemontować, tylko ostrze piłki musisz pod kątem prostym wkręcić.

No z czyms takim to chyba moge tylko zrobic skos nie w tym kierunku co bym chcial :/ (zbrojenia etc).

Kawalek brzeszczotu I cierpliwosc brzmi fajnie, ale musialbym zaczac ciac od tylnej szyby do przedniej w dol. komin jest z lewej strony a zbiornik ma 180cm przy scianie I jestem prawo reczny ;) . Ciac od przodu zbiornika moge narobic gorzej niz jest(ciac do siebie). Teraz mnie tu jeszcze oparami na goraco straszycie, a dopiero wczoraj zalozylem kubek po akcji z odpieniaczem ;)

Jak Ben napisal- ze srubunkiem jest ryzyko.

Chyba zaczne od v-ki (troche glebszej) jak Marek mowi I jak nie pomoze, to wtedy do v-ki bede probowal dociac skos...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.