Skocz do zawartości
Andrar

Nasze pieniadze...czyli produkty ktore polecacie i ktorych nalezy unikac jak ognia

Rekomendowane odpowiedzi

skoro mamy oszczędzać to ja się wypowiem

Zamiast pomp tunze lepiej kupić jvp bo:

-tunziakom rdzewieją magnesy

-jvp są niesłyszalne

-itp.

i na przykład zamiast kupować drogie lampy t5 czy led lepiej kupić chińczyka lub DIY różnica tylko w wyglądzie lampy i ceny lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz zostalem upomniany wysylam zmieniony post

moj drogi Kolego jesli porownujesz lampy giessemana lub Ati do chinczyka t5 itp to gratuluje wiedzy i pozostaje jeszcze wiele do czytania i przede wszystkim testowania :)

jesli chodzi o jvp to sa super bo je mialem ale trzeba nadmienic ze jak Ci sie uda bo jedne halasuja drugie sa cichutkie

o tunze sie nie bede wypowiadal.....

pozdrawiam i zycze udanego weekendu :p

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc JVP,która jest podana na pompie to tylko teoria,miałem kiedyś 202,która ma przepływu 12000,później dokupiłem Tunze 8000 i chciało mi wodę wychlapać więc mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście inmar nie ma nic za darmo. Gdyby nie określony budżet też może bym bujał Tunze. Choć powiem Wam, że mam pompy, JVP, jebao, NJ, Tunze, każde do innych celów ale tylko jedna miała awarie i to oczywiście ta na którą najwięcej kasy wydałem.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 hydor koralia evolution, jestem bardzo zadowolony cicha, ładna, łatwa do czyszczenia. Lampa ATI lub giessemana to inny świat różnice widać gołym okiem. Widziałem 2 akwaria świetlówki takie same przechodzenie takie samo tylko nad jednym był chińczyk nad drugim giesseman było widać że markowa lampa daje o wiele jaśniejsze światło. Pomimo tego w obu akwariach korale wyglądały podobnie i teraz podstawowe pytanie różnica jest tylko czy ta różnica jest warta ponad 1000 zlotyszy, może lepiej wydać te fundusze na lepszy odpieniacz, preparaty, reaktor wapienny. Jeżeli ktoś chce trzymać tylko miękkasy i LPS nie ma co się bawić w markowa lampe (bo świetlówki to inna sprawa :-) )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam pomp TUNZE ... zakupilem 7 miesiecy temu Tunze 6015 i po pol roku uzywania ( fajnie dmucha ) magnes zaczal zachodzic na pomaranczowo i brudzic szybe ( rdza lub rdzawy nalot ) . Dla mnie to nie do pomyslenia , ze mozna sprzedawac taki towar za taka cene . Jesli chodzi o mnie firma TUNZE jest skreslona ( moge wyslac i reklamowac ale wtedy pompa na miesiac wylaczona z obiegu co wiaze sie z przymusem kupna czegos nowego/pozyczenia itp ) Skoro wszyscy wszem wobec wiedza , ze to bolaczka Tunze lacznie pewnie z producentem to po co ten bubel jest sprzedawany/oferowany w sklepach z morszczyzna :(


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecił bym nikomu tunze - w mojej notorycznie łamały się uchwyty - od zwykłej pracy ciągłej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4500l/h tunze i miałem/mam jvp 5000l/h w mojej ocenie wali lepiej mimo tych rzekomych 500l/h więcej tylko szerszy strumień.

Jeśli nawet się mylę to różnica jest bardzo mała.Jedyny ból to estetyka(wielkość)jvp kuleje ale nadrabia ceną.

Jestem zachwycony pompami jebao do niedawna był vortech i tunze za kupe kasy .Teraz jest jebao za dużo mniej. U mnie sprawdza się blisko rok .Nie odnotowano bardzo wielu awarii widząc po ilości użytkowników tego cuda. Nie jest idealne ale wystarczające dla przeciętnego wyjadacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, że JVP sa niesłyszalne. Mam (3 szt.) te na 12000 l/h, (2 szt. ) 8000 l/h i słabszą. Mocne pompy JVP (12000 i 8000) są słyszalne tak samo Jebao RW 15 i WP 40 Jebao. Słabsze pompy rzeczywiście mogą być niesłyszalne ale dużo zależy od mocy.

Stwierdzenia co do głośności nie mają sensu jeżeli nie piszemy jaki model mamy na myśli - inaczej 800 l/h a inaczej 12000 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja JVP 12000 l/h po paru tygodniach stała się nieslyszalna dla mnie chyba, że jestem głuchy. Za to WP40 słyszę bardzo dobrze.

Może mi chińskie lampy zagluszaja te JVP albo coś innego :)))

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 pomp jvp 102 - 2 w zbiorniku jedna na wodę do podmianki, reszta zapas. Dmuchają dość dobrze, ale bardzo ciężko było ustawić magnes aby nie przekazywał drgań na szybę co strasznie mnie denerwowało. Polecam wszystkim nowe przyssawki do tych pompek. Trzymają rewelacyjnie i nie przekazują żadnych wibracji na szybę. Koszt ok 9zł na allegro. Wszystkie falowniki na metalowych ośkach są praktycznie nie słyszalne.


420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.