Skocz do zawartości
Caravela

Newa NMO 30r? Dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli przymierzam sie do założenia pierwszego morskiego (mini akwarium). Mini dlatego ze w chwili obecnej nie mam możliwości wygenerowania więcej miejsca. I tu podstawowe pytanie do doświadczonych akwarystów czy wskazany wyżej zestaw firmy Newa będzie umożliwiał w miarę bezproblemową obsługę i utrzymanie takiego małego akwarium? Przeczytałem wiele tematów na temat mini rafy i już sam nie wiem jak to do końca jest z jej utrzymaniem.

Akwarium jest do kupienia w sklepie erybka za 499zł.

Akwarium chciałbym zasiedlić:

-jakimś krabem

-krewetką

-ślimakiem lub 2-ma

-może jakimś karłowatym nemo

-koralami

Na początku postarałbym sie kupić skalę i wodę z już działajacego zbiornika (może ktoś z Wrocławia by pomógł). Na dolewkę wodę tez być kupował z działajacego lub ro i solenie.

Proszę tylko nie pisać żebym lepiej od razu kupił większe akwarium bo przez najbliższe 2 lata będzie to raczej mało możliwe.

P.S noże ktoś z was ma takie akwarium i będzie tez mógł mi powiedzieć czy sprzęty pracują cicho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprzęt wydaje się okej, ja jednak zdecydowałem się na aquaela 30l - oświetlenie ma 2 świetlówkami a nie LEDami jak w tym przypadku. Coś mi sie nie widzi z tymi ledami - niby działa, świeci ale co jeśli by coś się spsuło - w zestawie aquaela masz świetlówki które można dość łatwo dostać. No ale to Twój wybór, samo w sobie akwarium spoko.

Wystartować najlepiej na żywej wodzie z działającego zbiornika, lub przynajmniej połowie. Co do podmianek, to woda ro+solenie. A to dlatego że podmiana ma nie tylko część wody z syfem, ale też uzupełnić parametry wody - magnez, potas etc.

Jeśli chodzi o samą głośność sprzętu to nie wiem jak tu wygląda, ale mogę powiedzieć że mam aquaela 30l 1-1,5m od łóżka i da się spać :D


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiązanie, ale moim zdaniem strasznie drogie. Używanego aquela morskiego ze sprzętem sprzedałem za 100,- nowy kosztuje pewnie ze 200,-. Przy obsadzie jaką zaproponowałeś to pojedziesz na samych podmiankach bez odpieniacza. Jeżeli najdzie Cie na jakieś zmiany, czy dorzucenie absorbentów to tu wygrywa z kolei kaskada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z utrzymaniem tych "mitycznych" parametrów wody przy samej podmiance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę. Jedynie potrzeba systematyczności - ja co tydzień podmieniam 4,5-5l wody. Co tydzień robię testy, jeśli wszystko okej to dobrze. Czasem KH mi spada to zrobię test ze 2 razy w tygodniu


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie mierze i praktycznie nic nie robie poza podmianami. Nic nie dolewam poza roztworem sody by kh bylo na jako-takim poziomie. Rosnie wszystko i nie widac byc cos jakiemus zyciu cos dolegalo.

Wiec dawaj smialo hehe i trzymam kciuki

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Czytając wiele postów na forum miałem mentlik w głowie co do możliwości utrzymania takiego małego akwarium. A z waszych doświadczeń wynika, że jest to jak najbardziej możliwe.

Zestaw firmy Newa wstępnie bardziej mi sie podoba (pochowane kable, filtry itd.) tylko rzeczywiście muszę popytać w sklepie czy latwo do tego zestawu dokupić filtry zapasowe i ewentualnie lampy led gdyby popsuły sie te z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Czytając wiele postów na forum miałem mentlik w głowie co do możliwości utrzymania takiego małego akwarium. A z waszych doświadczeń wynika, że jest to jak najbardziej możliwe.

Zestaw firmy Newa wstępnie bardziej mi sie podoba (pochowane kable, filtry itd.) tylko rzeczywiście muszę popytać w sklepie czy latwo do tego zestawu dokupić filtry zapasowe i ewentualnie lampy led gdyby popsuły sie te z zestawu.

polecam iśc do szklarza zamówić kosteczkę a lampke z CREE, wyjdzie tanio i większe, Filterek FZN też da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zalazłeś kogoś z wodą na Wrocławiu ? ja też przymierzam się do kostki , wklejaj swoje foty na bieżąco ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies fotki postaram sie za jakiś czas wstawić.

Witam.

Kosteczka powinna się już rozkręcić. Sam ją miałem na oku, więc jestem ciekaw jak się prezentuje i jakie są ogólne odczucia na temat konstrukcji.


5181477ac67b1ad82f9b16181aa1ce4bu1485a1335.png

cube 40x40x40 64l Z panelem 12cm, cyrkulacja RW-4, Oświetlenie: 2x PC 24W (2 x Blue/white), Pienidło: AM Blue 1000, +100ml AquaTT NP Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucisz jakies zdjecia ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kosteczka powinna się już rozkręcić. Sam ją miałem na oku, więc jestem ciekaw jak się prezentuje i jakie są ogólne odczucia na temat konstrukcji.

Jak dla mnie konstrukcja jest super w sczególności w porównaniu do aquael-a. Wszystko w jedym kompaktowym sprzęcie. Raz na tydzień podmieniam 5 litrów wody i parametry są takie jakie powinny być. (raz robiłem wszystkie testy w sklepie "rybnym".

Dodam tylko, że moja obsada to nie byle co a i tak parametry są ok :)

2-błazenki

2-żagłówki

1-babka

1-rozgwiazda piaskowa

3-krewetki (2 małe i jedna duża)

1-wężowidło

1-krab ukwiałowy

20-ślimaków (ale maluskich - wychodzą w nocy na wszytskie szyby)

a co tam jescze siedzi w zakamarkach to bóg jeden wie:)

Jedynie czego nie mam za bardzo okazałego to korali: mam ksenie,i kilka innych, których nazw nie pamiętam (ale nic specjalnie kolorowego).

Pozdrawiam i polecam ten sprzęt i nie zgadzam się z tymi co twierdzą, że z małym akwa są problemy. Ja jestem laikiem i nie mam żadnych problemów a poświęcam na pielęgnacje akwarium 20 minut w tygodniu na zmianę wody.

Pozdrawiam!

wrzucisz jakies zdjecia ? :)

Zdjęcia postaram się niebawem wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie zwierzaki upchnąłeś w tej 30-stce??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.