Skocz do zawartości
brawos

Morskie wynurzenie 1.0 [150+45]

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladne korale ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale, jak i cały baniak pierwsza klasa - Jarek: :clap: :clap: :clap:

Twoja pasja i zaangażowanie ewidentnie przekłada się na efekt całości - jak widać, da się bez tych różnych fajerwerków i produktów promowanych obrzydliwym marketingiem, "tylko" trzeba to czuć ;)

ps

zauważam u Ciebie początki sps-o holizmu, więc napiszę tak: acry z lps-ami da radę ale miękkich bym się pozbył - to oczywiście wyłącznie moja opinia

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne korale ! :thumbup:

Dzięki. Opinia z ust Fachowca przez duże "F" to dobry doping na przyszłość :thumbsup:

Korale, jak i cały baniak pierwsza klasa - Jarek: :clap: :clap: :clap:

Twoja pasja i zaangażowanie ewidentnie przekłada się na efekt całości - jak widać, da się bez tych różnych fajerwerków i produktów promowanych obrzydliwym marketingiem, "tylko" trzeba to czuć ;)

ps

zauważam u Ciebie początki sps-o holizmu, więc napiszę tak: acry z lps-ami da radę ale miękkich bym się pozbył - to oczywiście wyłącznie moja opinia

Dzięki. Sps-o holizm - oj tak, jak wchodzę do sklepu to od pewnego czasu baniaki z czymś innym niż spsy, a właściwie czymś innym niż acry to dla mnie jakaś odrębna kategoria, której jakoś nie widzę. To zaczyna uzależniać.

Odnośnie mieszania spsów z pozostałymi - też tak uważam - wszystko inne z czasem zniknie. Na szczęście z miękkich mam tylko zoasy na odrębnej skale i briareum, które trzymam tylko dlatego, że ładnie świeci w niebieskim i wieczorem cieszy oko. Duży kawałek skały idealny pod jakąś głębinówkę zajmuje mi caulastrea, która musi pójść do odstrzału.

Odnośnie stosowania masy suplementów to zgadzam się - u mnie tylko: dobra sól, sprawdzone mikro i aminokwasy, karmienie korali, utrzymywanie parametrów, dobra cyrkulacja i światło. Z wynalazków tylko Coral Snow raz na tydzień. Próbuję podglądać tych co mają pojęcie i wychodzi na to, że u nich królują proste rozwiązania. Marketing jest dla kogo innego.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chętnie przygarnę lps'y jak będziesz sprzedawał (za wyjątkiem Caulastrea) :whistle:

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chętnie przygarnę lps'y jak będziesz sprzedawał (za wyjątkiem Caulastrea) :whistle:

Blastomusę, acanthastreę, gonioporę i duncanopsamię na pewno zostawię, za ładne by się pozbywać. Jak będę usuwał caulastreę (ma już chyba ze 20-kilka mordek, które dalej się dzielą) to mogę wymienić na jakąś acrę, ew. oddać za darmo.

Jak anthiasy w tak malej gromadce sie czuja w takim baniaku?

Mają różne zachowania, czasem pływają razem, a czasem oddzielnie. Podczas karmienia cały czas ustalają jeszcze hierarchię - jeden pogoni drugiego, ale ten drugi za chwilę wraca i nic sobie z tego nie robi. Każdy ma inną dziuplę do spania: jeden pod talerzówką, drugi w dziurze w skale, a trzeci pod hiacyntusem. Ogólnie bardzo ciekawskie ryby, dużo bardziej kontaktowe niż błazny. Towarzyskie, potrafią pływać i z błaznami i z żółtkiem, nie zwracają uwagi tylko na mandaryna. Cały czas coś kombinują i stale są na widoku. Pierwsze do miski. Bardzo szybko się zaokrągliły.

Bardzo fajnie wygląda.

Dzięki. U Ciebie kolorystyka, gąszcz korali oraz same ryby też robią spore wrażenie :clap:

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolory...a co to jest na 4tym zdjęciu jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolory...a co to jest na 4tym zdjęciu jeśli można spytać?

blastomussa welssi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka aktualnych fotek. Na dwóch pierwszych zdjęciach opisywany przeze mnie niedawno hiacynthus, który najbardziej ucierpiał po przejściach z chemicleanem (fotka z anthiasem kilka postów wcześniej). Dzięki intensywnemu karmieniu, dozowaniu mikro i aminokwasów wychodzi chyba na prostą bo z kompletnego trupa w ciągu 2 tygodni przemienił się w coś co przypomina żywego korala. Ma już wreszcie wyciągnięte polipy (chociaż jeszcze nie tak jak normalny hiacynthus) i zaczęły mu się kolorować tipy (wcześniej cały był fioletowy). Dodatkowo po chemicleanie zaczął tracić tkankę na środku. Zakleiłem powstałą w ten sposób dziurę milliputem i jak widać na zdjęciach zaczyna zalewać się tkanką w tym miejscu. Ostatnie zdjęcie to porównanie acry (nie wiem co to za gatunek) z lutego zaraz po kupnie ze stanem obecnym. Koral ten również odczuł działanie chemicleanu i całkowicie zbielał. Teraz powolutku zaczyna nabierać barw.

uzl255f99a7o.jpg

5re3358p578j.jpg

gix59f6hvism.jpg

v1j5azsnb2dq.jpg

vqznrh7cxwyp.jpg

b8x9r3p0mlrq.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co to za lampa ? Też planuję zamianę LED-ów na T5 i waham się co wybrać. Akwarium "bajeczne".


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne szkiełko i jak blisko Radomia. Trzeba będzie kiedyś wprosić się na kawę ;-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne akwarium, zazdroszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co to za lampa ? Też planuję zamianę LED-ów na T5 i waham się co wybrać. Akwarium "bajeczne".

Ati Sunpower 6x24W.

Fajne szkiełko i jak blisko Radomia. Trzeba będzie kiedyś wprosić się na kawę ;-)

Pozdrawiam, Marek.

Pewnie, zapraszam, zapraszam! Chociaż litraż skromny i specjalnie nie będę miał się czym pochwalić, ot takie pierwsze amatorskie akwarium.

Przepiękne akwarium, zazdroszczę :)

Dzięki, chociaż tak jak piszę wyżej mam do niego dystans i sam oceniam je dosyć surowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz świetlówki i jaki układ ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne kolorki bardzo miło się ogląda :)

Dzięki!

Jakie masz świetlówki i jaki układ ?

Od przodu:

Blue Plus

Blue Plus

Coral Plus

Purple Plus

Blue Plus

Blue Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty dwumiesięcznej reanimacji hyacynthusa zniszczonego chemicleanem (największą trucizną pakowaną świadomie i bez zastanowienia do akwarium):

s1kfzs6rnyr6.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przedawkowałeś chemicleana,bo mi nigdy spsów nie podtruł?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przedawkowałeś chemicleana,bo mi nigdy spsów nie podtruł?

Dawkę dałem dokładnie wyliczoną na litraż. Duża podmiana i odpieniacz bez kubka również były zgodnie z instrukcją. Przedawkowanie mogło wynikać jedynie z dwukrotnego podania chemicleanu w odstępach 3-dniowych, ale to też jest teoretycznie dopuszczalne. Być może dla acropor to zbyt dużo. Tak, czy inaczej w ciągu tygodnia, czy dwóch (nie pamiętam już dokładnie) stanął całkowicie wzrost wszystkich acropor i monti. Przy cotygodniowym pomiarze parametrów okazało się, że mocno skoczyło do góry Ca i Mg, na szczęście kH trochę mniej, ale również. Tak więc korale przestały pobierać makro i zapewne również mikro. Korale stały tak w miejscu kilka miesięcy. Dwie acry zeszły całkowicie. Wszystkie acry straciły kolory i zrobiły się bardzo jasne. Wnioskuję więc, że chemiclean mógł "wybić" zooksantelle, tym bardziej, że zawiera antybiotyk. W tej chwili nie ma już po tym żadnego śladu. Drugi raz chemicleanu bym już nie podał, na szczęście nie muszę.

Przy okazji jeszcze jedno zdjęcie, tym razem powoli wybarwiająca się i rosnąca a. plana. Wcześniej stała w miejscu przez jakieś dwa miesiące. Ostatnio zaryzykowałem i przestawiłem ją w bardzo silny prąd. W efekcie ruszyła i zaczęła zalewać podstawkę.

uou737s47jwq.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

Bardzo ladnie prowadzisz to akwarium. Widac, ze akropory az chca cieszyc oko.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

Bardzo ladnie prowadzisz to akwarium. Widac, ze akropory az chca cieszyc oko.

Dzięki Stani. Od Ciebie takie słowa to jak już kiedyś pisałem prawdziwy komplement.

Kilka aktualnych fotek:

zqqkrm2zrlk9.jpg

0u4i4snx5rek.jpg

6ivq3mckdbmo.jpg

7pm08jc1arq3.jpg

llemurebsf7x.jpg

9lpjgkxocreq.jpg

c7tncovrh8d3.jpg

m5sjw2hpbv40.jpg

9c5k2he2g9dz.jpg

qwo80e5os0j7.jpg

Jeszcze parę fotek:

s07aomj5wbct.jpg

krcpuiuubo9r.jpg

tds38s65523i.jpg

kq7fy9pi4yxm.jpg

n4xq7bbaop23.jpg

df3tszi7xhwj.jpg

c1lii81j0p2t.jpg

jka23f2iql97.jpg

l7xqd2799his.jpg

srjftw235267.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.