Skocz do zawartości
Przemek

Sentry - system ATO(dolewka automatyczna)

Rekomendowane odpowiedzi

Świecąc na niebiesko Sentry jest w trybie czuwania i w tym czasie nie ma prawa dolewać.

Wszystkie dolewki są sprawdzane przed wysyłką więc nie sądzę że to jakakolwiek usterka(ale też trudno mi teraz powiedzieć co jest tego przyczyną - czy zawór RO itd.)

Proszę o kontakt z serwisem, w poniedziałek od 8:00 rano (tel. 58 778 17 17).

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje z pompka dc . Ok będę dzwonił w poniedziałek.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie jeszcze sprawdzić teraz jak zachowuje się dolewka po włączeniu do prądu - tylko z pompką DC.

Odłącz czujnik optyczny, podłącz pompę DC, włącz zasilanie.

Poczekaj chwilkę i podłącz czujnik optyczny.

Czyli jak dobrze rozumiem - elektrozawór otworzy produkcję wody do zbiornika RO a z tego z kolei nastpąpi dolewka do sumpa??? (przy czym czujnik autoamtycznej dolewki jest w SUMPIE!! a nie w zbiorniku RO) - a co za tym idzie zbiornik na wode RO w każdej chwili może posłuzyć jako zbiornik do przygotowania wody na podmianę ?? - Reasumyjąc zbiornik RO jest cały czas pełny - czy ta woda się zatem nie zepsuje ?

Tak to skumałem - pytanie czy dobrze - bo jestem tu świżaczkiem w "solance"

Przepraszam że dopiero teraz, uciekło mi.

Rozwiązanie o którym napisałem zadziała tylko wtedy kiedy zbiornik na dolewkę jest w obrębie sumpa(dedykowana wysoka komora) i posiada "rewizję" przy górnej krawędzi(przelew, otwór itd) który odprowadza nadmiar zgromaczonej wody do właściwej komory sumpa z pompą.

W t akie sytuacji dolewamy wodę z RO do komory na dolewkę, a czujnik umieszczamy w sumpie.

Zawsze będziemy mieć pełną komorę z RO, gotową np. na szybką podmianę wody(zasolenie).

Witam Przemku.

Nic a nic zagmatwane. Własnie nad takim rozwiązaniem się zastanawiałem. Idealnie by mi takie coś pasowało. Mam jednak kilka wątpliwości.

Po zasoleniu zbiornika na podmianę musimy czekać żeby się sól "przegryzła". Na ten czas pozbywamy się dolewki.

Po podmianie trochę słonej wody zawsze w zbiorniki na dolewkę zostanie. Wiec nie będzie już dolewki czystym RODI.

Używam takiego rozwiązania od niemal dwóch lat.

Sól mieszam najwyżej kilka godzin(do rozpuszczenia) w tym czasie dolewka normalnie pracuje.

Ile ona tej słonej wody tam wleje w tym czasie nie wiem ,ale pewnie ze szklankę, dwie?

Przy podmianie wyłączam pompę obiegową (czujnik Sentry jest zalany więc nie działa) i spuszczam/odmulam 4 wiaderka wody - następnie dolewam wodę soloną z komory RO do sumpa i ponownie uruchamiam akwarium(dolewam dedykowanym maxijetem 1000 umieszczonym w zbiorniku na dolewkę).

Nie używam pompki DC do dolewania słonej wody do sumpa, nie ma więc mowy o tym aby jakaś słona woda zostawała w zbiorniku na RO.

Dodam również, że ta pompka nie jest wstanie wyciągnąć wszystkiego z dolewki więc sporo tej solanki jednak zostanie w dolewce. Tak jak poprzednik napisał nie będzie to już czysta RODI.

Jak napisałem - ta pompka (od Sentry) nie ma dolewać solanki do sumpa :-)

Do tego trzeba użyć innej pompki gdyż Sentry ma wbudowany mechanizm przeciw przelaniu i po kilku nieudanych próbach dolania włączy się alarm/odłączy pompę DC.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tylko rozumiem mam czujnik podłączyć jak dolewka będzie włączona.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeśli nie pomoże dzwoń do serwisu - i najlepiej od razu proś Tomka lub Irka

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to samo cały czas pompka jest włączona. Ok dzwonie rano w poniedziałek .

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobiłem i też lipa pompka ciągle działa.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zastrzeżenia jakie miałem ja odnośnie tego elementu to:

albo brakowało śrubki

albo śrubka była za krótka aby porządnie trzymać się krawędzi sumpa;)

"pożyczyłem" śrubkę od czujnika optycznego bo bez jednej można tam się obejść;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy brakowało mi odpowiednich śrubek w uchwycie, zadzwoniłem do serwisu, i na następny dzień dosłano mi brakujące śrubki z zapasem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótsze śrubki są celowo dołączane do tego holderu - zdarzało się że za długie, dokręcane bez wyczucia łamały holder w miejscu gięcia.

Do tej pory Sentry zostało sprzedane w ilości ponad 800 sztuk i zapewniam że wspomniane tu przypadki są odosobnionymi zdarzeniami i serwis poinformowany o tym działa natychmiastowo.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wczoraj kontakt z serwisem , dzisiaj nowy sterownik. Już zamontowany w szafce bo wszystko gra. Teraz dolewka działa jak najbardziej prawidłowo. Teraz mogę ocenić produkt i powiedzieć ze jestem zadowolony, wygląd i estetyka produktu na plus. Pomimo problemu ze sterownikiem serwis zadziałał expresowo co jest chyba najważniejsze. Przy nowym produkcie usterki to chyba nic odosobnionego byle je wyłapać. Panowie życzę powodzenia.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem. Mam sump i zbiornik na dolewke na tym samym poziomie w sumpie mam poziom wody na 17 cm a w dolewke na 35 cm i koniec wężyk jakieś 2 cm od poziomu wody i jak załącza się pompa żeby dolać wodę i jak się wyłączy to dalej woda sobie pomału leci przestanie dopiero jak wężyk dzwigne powyżej poziomu wody w dolewce. Wiem ze jest to zjawisko naczyń połączonych i wężyk musi być wyżej niż poziom w dolewce tylko wtedy słychać jak woda leci i chlapie. Moje pytanie to czy można to jakoś inaczej rozwiązać poza dzwignieciem wezyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Niestety podniesienie wylotu wężyka powyżej poziomu wody w zbiorniku dolewki powoduje spory hałas, spróbuj ustawić tak wężyk, żeby woda spływała po szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ograniczenie "fizyczne" - zjawisko syfonu będzie zawsze występowało w takiej sytuacji - niezależnie od producenta dolewki ;-)

Możesz dolewać wodę do pierwszej komory sumpa(z najwyższym poziomem wody).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wiadomo już coś więcej na temat wersji V2?

Kiedy będzie dostępna, w jakiej cenie?

pozdrawiam

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mocuję czujnik poziomu wody i nie za bardzo wiem na jakiej wysokości powinien być zamontowany aby trzymał poziom. Wiadomo, że woda w akwarium się lekko buja ale nawet włożony ponad 1cm pod powierzchnię wody nadal dolewa wodę w trybie automatycznym. Coś robię nie tak?

u316_1459168253_thumb.jpg


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, mocuję czujnik poziomu wody i nie za bardzo wiem na jakiej wysokości powinien być zamontowany aby trzymał poziom. Wiadomo, że woda w akwarium się lekko buja ale nawet włożony ponad 1cm pod powierzchnię wody nadal dolewa wodę w trybie automatycznym. Coś robię nie tak?

u316_1459168253_thumb.jpg

Miałem podobny problem.

Sterownik z jedną pompą nie działał wcale, z drugą dolewał non stop...

Poziom wody utrzymywany jest na środku czujnika. Wymienili cały zestaw na nowy.

Ponoć każda dolewka jest sprawdzana przed wysyłką ;) mam trzeci sterownik i każdym razem było coś nie tak.

Pierwszy nie dolewał lub dolewał non stop.

Drugi resetował zabezpieczenie przed przelaniem.

W trzecim z uchwytem wężyka dostałem krótkie śruby mocujące, aby ich użyć musiałbym mieć zbiornik ze szkła 15mm.

W

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze czujnik powinien być przymocowany tam gdzie tafla wody jest spokojna i nie faluje ,albo sump albo jakieś spokojne miejsce w akwa .jeśli jest ruch wody to czujnik wariuje .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.