Skocz do zawartości
MiHalik

Lampa T5 własnej roboty!

Rekomendowane odpowiedzi

Zmajstrowałem sobie lampę T5 8x54W i wyszła trocHę ciężka!. I teraz mam pytanie: czy mocować ją do korony( korona jest z płyty meblowej 18 mm), czy raczej zawiesić ją na ścianie?


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ciężka ??? 10 kg czy 50 ?


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomiędzy 10 a 20 kg!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 10x54 waży ok 15 kg więc twoją bym dla pewności powiesił .


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi rekina,waga niemała wiec dobrze przymocuj ja do ściany. Ja bym tak właśnie zrobił. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś kupić gotowe haki z linkami, czy muszę sam coś wystrugać?

Edytowane przez MiHalik (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis bedzie później , teraz zdjęcie jak świeci!

post-22802-0-79981500-1419085380_thumb.jpg


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się czy ona jest na jednym wspólnym odbłyśniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są stateczniki do T5 sterowane pwm ? ostatecznie 1-10v ?

Producent / model


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do mojego wytworu, bo wyszła jakaś taka kobylasta. Bazą jest spienione pvc 2cm i to na nim zainstalowałem elektronikę i świetlówki. Odbłyśnik jest z grubej lustrzanej foli samoprzylepnej.

Stateczniki zwykłe , zrobiłem 3 obwody. Do tego 2 wentylatory wdmuchujące i 2 wydmuchujące na 7 volt. Świetlówki nakryte pleksą 4mm w szynie. Od gory plyta z tubondu.

Edytowane przez MiHalik (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się boje ze tracisz tam mnóstwo światła w tej lampie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens stosowania jednego wspólnego odbłyśnika jest lekko mówiąc "średni".

Ani one nie działają jako odbłyśniki, nie skupiają światła w środku a ogólna sprawność takiego zestawu w porównaniu do lampy bez odbłyśników to będzie pewnie z +30-40%, nie więcej.

Najprostszy nawet trapezowy odbłyśnik mocowany klipsem do swietlówki(za 10-15zł szt) dałby conajmniej dwukrotnie lepszy efekt..

Rozumiem że DIY cieszy :-) - ale na przyszłość podpytaj na forum, to oszczędzisz sobie roboty, kosztów itd.. :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dołożyć obowiązkowo odbłyśniki!. Nie mogę znzleźć jakiegoś mocowania do ściany. Jakby ktoś podesłał linka byłoby fajnie!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens stosowania jednego wspólnego odbłyśnika jest lekko mówiąc "średni".

Ani one nie działają jako odbłyśniki, nie skupiają światła w środku a ogólna sprawność takiego zestawu w porównaniu do lampy bez odbłyśników to będzie pewnie z +30-40%, nie więcej.

Najprostszy nawet trapezowy odbłyśnik mocowany klipsem do swietlówki(za 10-15zł szt) dałby conajmniej dwukrotnie lepszy efekt..

Rozumiem że DIY cieszy :-) - ale na przyszłość podpytaj na forum, to oszczędzisz sobie roboty, kosztów itd.. :-)

Przemku a podpowiesz producenta stateczników sterowanych ? ja znajduję tylko na DALI


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dołożyć obowiązkowo odbłyśniki!. Nie mogę znzleźć jakiegoś mocowania do ściany. Jakby ktoś podesłał linka byłoby fajnie!

Mocowanie czego do ściany? Odbłyśników?? :-)

@marekurf

DALI to jakby "sposób" ściemniania - producentów masz wielu - Tridonic, Osram, Philips, Lutron.

Zwróć tylko uwagę czy chcesz/będziesz ściemniał 1-10V czy też 0-10V(takie też istnieją).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie lampy do ściany, nie do sufitu. Odbłyśników w cenie 10-15 zł. Raczej nie dostanę. Wszyscy mają po 25 zł!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup odbłyśniki od Przemka ( jedne z lepszych na rynku)

Jeżeli zrobiłeś lampą to i zrobisz do niej mocowanie (ja zrobiłem z deski 6mm , pozioma plus poprzeczna 2 szt i trzyma jak jasna d*pa a ścian a z ytonga :)


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\kupisz w praktikerze mocowanie/podpory do pólek,są różnej długości mocowane do ściany na kołki rozporowe,są solidne estetyczne i bez problemu wytrzymają 7 zł.szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie lampy do ściany, nie do sufitu. Odbłyśników w cenie 10-15 zł. Raczej nie dostanę. Wszyscy mają po 25 zł!

A nie możesz do sufitu zawiesić? Najprostsze rozwiązanie to zawiesia typu kanlux i mocne kołki do sufitu..

W sprawie odbłyśników - proszę o priva.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do podwieszenia lampy mozna zastosować łącznie lub osobno :

system linkowy np Kanlux ROPE-NT 150

lub jakiś system sklepowy np : VARIANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Lampę zawieszę na Kanluxie Rope-Nt 150. Dzisiaj zważyłem lampę i waży 13,2 kg. Myślałem , że będzie coś koło 20 kg.A co do odbłyśników , to nie wiem czy w tym projekcie je zmieszczę.lampa w środku ma tylko 30 cm szerokości. Chyba tylko paraboliczne po lekkim dogięciu tam wejdą, a może już nic na siłę tam nie pchać!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podziel się z innymi wyglądem lampy, ile Cie kosztowało wykonanie takiej lampy razem ze statecznikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.