Skocz do zawartości
rafik73

Apokalipsa u Rafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem - zaczynają mi umierać korale. Mogłoby nie być w tym nic dziwnego gdyby leciały same acropory grymaśne stworki lecz giną też inne SPSy i LPSy.

Akwarium 150x50x50. Oświetlrnie 2x250W hgi +50W świetlówki zawieszone 32cm.nad akwarium. Cyrkulacja w sumie 2x4000l/h+WP25 jako falownik+obieg 4500l/h.

Parametry wody niby w porządku lecz mam problem z podniesieniem potasu. Jest niedobór.

I już zgłupiałem.

f8c81a45d9.jpg

6a51ac8095.jpg

8f1df9d62c.jpg

c9b4bd9d2a.jpg

Cdn........

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie parametry są? Jakie żarniki, jakie świetlówki? Co lejesz do baniaka? Jakaś suplementacja, jaka sól? Czy coś ostatnio zmieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry kh 7,7, Ca 420, NO3 0,2, K 280-300, Mg 1300. Testy salifert.

Fosforany 0.00 mała Hanka.

Sól Prais

Baling Ca,Mg,Kh.

lampy hqi 20000k, świetlówki actynik.

Gdzieś jest błąd , coś źle robię ale nie wiem co.

Korale ogólnie nie trzymają kolorów jak kupuję są ładne a umnie tracą kolor.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu padaja z glodu bo nie ma NO3 i PO4 w systemie? Jaki masz sprzet typu odpieniacz kulki itd. masz calustrea fluo? jak wyglada?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie mam tego korala.

Odpieniacz H&S200 na najmocniejszej pompie tunze z igłą.

Nie mam kulek ani absorbentów póki co nie potrzebowałem.

Jest to jakaś rada , że za sałabo karmie . Ale nie z powodu skąpstwa lecz mam brązowy glon na żwirku i na szybach.

I nie chciałem za dużo go dokarmiać. Też nie wiem czemu On jest skoro mam takie parametry wody. Masakra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem i nie wiem o co chodzi parametry mam ok

Myślałem ze to temat z reaktorem ale to nie w tym przyczyna

Jak coś ustalisz daj znać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalej wody do pojemnika i jedz do sklepu niech potwierdza poprawność testów łącznie z zasoleniem i ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony sie zawsze wyżywią, one sobie radzą dobrze zawsze, za to jak są silne zdrowe korale będą słabe warunki dla glonów, to taka wojna chemiczna, jak w roslinnym zbiorniku, silne rosliny wyzsze glony nie zyją, gdy podupadają rośliny wyższe to glony szaleją.

Ja przynajmniej tak to widzę.

Ale tu u Ciebie do konca nie wiadomo bez potwierdzenia testów, to jedna z hipotez.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chce mi sie wierzyc ze masz tak niski potas... Moze niech ktos Ci go zmierzy dla pewnosci.

Z potasem nie ma żartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wierzyc ze masz tak niski potas... Moze niech ktos Ci go zmierzy dla pewnosci.

Z potasem nie ma żartów.

Zamówiłem już w naszym sklepiku i czekam na test redsea na potas żeby porównać wyniki z salifertem.

Podobno ten pierwszy jest bardziej wiarygodny.

Co do zasolenie to już kiedyś korygowałem spławik z pomiarem w sklepie , nawet pisałem o tym na forum. Także zasolenie raczej jest wporządku. Tu nie doszukiwałbym się błędu.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(

Parametry kh 7,7, Ca 420, NO3 0,2, K 280-300, Mg 1300. Testy salifert.

Fosforany 0.00 mała Hanka.

Sól Prais

Baling Ca,Mg,Kh.

lampy hqi 20000k, świetlówki actynik.

Gdzieś jest błąd , coś źle robię ale nie wiem co.

Korale ogólnie nie trzymają kolorów jak kupuję są ładne a umnie tracą kolor.

)

Proponuje zacząć od kH


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jest błąd pomiaru K i uzupełniasz go przekraczając bezpieczny poziom. Zrobił bym test w sklepie na amoniak i no2 być może jest zachwiany rozkład amoniaku do no3.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamówiłem już w naszym sklepiku i czekam na test redsea na potas żeby porównać wyniki z salifertem.

Podobno ten pierwszy jest bardziej wiarygodny.

Co do zasolenie to już kiedyś korygowałem spławik z pomiarem w sklepie , nawet pisałem o tym na forum. Także zasolenie raczej jest wporządku. Tu nie doszukiwałbym się błędu.

Mozesz mi wyslac wode- sprawdze zasolenie i potas;) jaki masz potas czystej solanki? I co by ci go mialo zjadac w takich ilosciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już w naszym sklepiku i czekam na test redsea na potas żeby porównać wyniki z salifertem.

Podobno ten pierwszy jest bardziej wiarygodny.

Co do zasolenie to już kiedyś korygowałem spławik z pomiarem w sklepie , nawet pisałem o tym na forum. Także zasolenie raczej jest wporządku. Tu nie doszukiwałbym się błędu.

Test na potas Z Salifierta jest dość dobry,porównywałem z testem z Red Sea,ten drugi jest masakryczny w wykonywaniu,producenta chyba pogięło jak go projektował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

()

Proponuje zacząć od kH

Powoli do 8

Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby robić cokolwiek w akwarium trzeba by się upewnić ze wyniki testów są prawidłowe. Wiec jak juz wspomniałem wcześniej trzeba by je zweryfikować w sklepie czy u innego morszczaka bo zwyczajnie są dość "zaskakujace". Kh bym się nie czepiał bo jeśli jest prawdziwe to jest spoko a nawet ciut przy duże - wszystko zależy jak kolega prowadzi zbiornik. No3 na pewno masz spore bo jak piszesz masz glony dlatego testy pokazują Ci zaniżone wartości a co za tym idzie Po4 tez pewnie jest jakieś. Może być że masz zwyczajnie "brudną wode" od przedawkowania mikro i stad te osady i padające korale.

Reasumując - zweryfikuj wyniki testów i nie sugeruj się tym że kiedyś coś tam kalibrowaleś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wyslac wode- sprawdze zasolenie i potas;) jaki masz potas czystej solanki? I co by ci go mialo zjadac w takich ilosciach?

Przy czystej solance na Praisie mam 400 . Test Salifeta . Nie mam pojęcia co mi tak wciąga potas. Wlałem już 100ml. k balance KZ i dalej jest niedobór. Oczywiście wlewałem 1ml./100l dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak grzeniu, proponuje większa podmianę, tak 30%. Jeśli to niemożliwe organizacyjnie to kilka mniejszych w krótkim czasie.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej i lepiej- bezpieczniej jest juz zrobic podmianki jak lac kz ;) u mnie 1ml strong podnosi k o 40 w 1 litrze wody w 100l bylo by to 0,4. Wez lutr eidy z akwa, zmierz potas, dolej 1ml kz , zmierz ponownie i zobacz czy masz szanse cos tak podniesc. Oczywiscie nie bedac pewnym poziomow odradzam podawanie czegokolwiek

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Fox. Nie znam się na tyle ale ten potas to są chyba jakieś dwa rodzaje związków. K-balans podajesz przy odpowiednim poziomie potasu. Zeolity i mocne odpieniacze osuwają potas. K-strong z KZ nie kupuj bo stracisz kasę, taniej wyjdzie podmianami z tym że na soli bogatej w ten związek. Inaczej na allegro za jakies 10zł kupisz potas ale dozowanie go i sprawdzanie wyników sprawia duże kłopoty.

Ponieważ nie koniecznie musi to być wina tylko potasu lepiej zrobić duże podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.