Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno być problemu z czyszczeniem (sprawdzałem).

Skała, aż tak blisko nie dochodzi - to tylko takie złudzenie na zdjęciu. W rzeczywistości jest w "bezpiecznej" odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie "Solniczka". Wodę także brałem od nich.

To chyba jedyny sklep w okolicy więc pewnie nie raz jeszcze zrobię tam zakupy.

A dlaczego pytasz o skałę?

Pytam z czystej ciekawości :) Również brałem skałę od nich. Zaobserwowałeś już jakieś życie wychodzące ze skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie cisza w akwarium ale mam kilka dni młodsze od Twojego. Mam nadzieję, że niedługo doczekam się pierwszych oznak życia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne godziny życia mojej nano-rafki mijają bardzo spokojnie. Póki co jedynie dolewam RO.

Większość czasu spędzam na obserwowaniu skały i… chyba coś wypatrzyłem. Nie wiem jeszcze co to i czy to pożyteczne czy nie ale zamieszczam zdjęcie. Nie jest jakoś super czytelne ale może ktoś z forumowiczów będzie w stanie określić co to za cudo. Dodatkowo w kilku miejscach pojawił się na skale 1-2mm zielony trawniczek.

post-24660-0-98665200-1420485685_thumb.jpg

post-24660-0-14024200-1420485690_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień i kolejne dwa wypatrzone organizmy:) Niestety są tak usytuowane, że nie ma szansy zrobić zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydawało ale wolałem zapytać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powolnym dojrzewaniem mojego zbiornika zacząłem zabierać się do kompletowania reszty akcesoriów. W związku z powyższym chciałbym poznać Waszą opinię na temat:

1) testów - wybrać testy Salifert czy jakieś inne (nie chciałbym wydać majątku ale zależy mi także na rzetelności wyników). w oko wpadł mi taki zestaw w dobrej cenie http://erybka.pl/pro...o-Test-Kit.html

2) sól - Red Sea? Kent?

Co jeszcze uważacie, za na prawdę przydatne i pomocne przy prowadzeniu pierwszego (i w dodatku małego zbiornika)?

Edytowane przez erwisnia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie odpowiedział na moje pytania z poprzedniego posta, no ale trudno. Trzeba radzić sobie samemu.

Mała aktualizacja po kilku dniach przerwy.

Rurówki rosną w szybkim tempie, ale akwarium wygląda coraz "gorzej". Na piasku i skale pojawiło się brązowe coś. Wygląda mi to na okrzemki. Robić coś z tym czy na razie zostawić i cierpliwie czekać?

post-24660-0-03397700-1420914922_thumb.jpg

post-24660-0-27917100-1420914924_thumb.jpg

post-24660-0-91043200-1420914966_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy saliferta se kup a sól Aquaforest Reef Salt. Okrzemki to są faktycznie, same przyszły to same pójdą ale lepiej odsysac i zastosować adsorber krzemianow aby nie przerodzily się w jakąś plage .

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki nadal są:( Jeśli chodzi o absorber krzemianów to mam w filtrze Seachem SeaGel, dołożyć coś jeszcze?

Dziś dorzuciłem do akwarium Aquael Moonligt, gadżet ale daje fajny efekt:) - nówka sztuka kupiona w sklepie firmowym Aquaela za 25 PLN:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko o lampkę czy kupiłeś ją gdzieś na necie jak tak to proszę o link bo ja znalazłem najtaniej za 55 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zakupiłem w sklepie stacjonarnym - sklep firmowy Aquael. W Częstochowie też mają swój salon, więc może warto się wybrać, różnica w cenie na prawde spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki poległy to znaczy "same przyszły, same poszły":) Akwarium znów wygląda ładnie (no może nie aż tak bardzo ze względu na glony) ;)

Dziś do zbiornika trafiły pierwsze zwierzaki (nie licząc oczywiście tych, które przybyły razem ze skałą):

- tectus

- nassarius

- mitrax

Póki nie ma w akwarium nic ciekawszego, fajnie popatrzeć na nie jak wykonują swoje zadania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś najadłem się trochę strachu… znajdując, jak mi się wówczas zdawało, mojego krabika leżącego na dnia akwarium na plecach.

Na szczęście było to tylko zrzucone "za małe ubranko" a krabik ma się dobrze:)

Do akwarium trafił jeszcze drugi, malutki Tectus - pierwszy pomimo, że pracowity, nie dawał sobie sam rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pojutrze kończy 4 tygodnie i dzisiaj przeszło swoje pierwsze testy. Parametry wyglądają następująco (testy Salifert):

temperatura: 25C

zasolenie: 1,022

PO4: niewykrywalne

NO3: niewykrywalne

Pytanie czy faktycznie wyniki są tak dobre, czy może popełniłem jakiś błąd przy wykonywaniu testów (robiłem zgodnie z instrukcją)?

W piątek planuję pierwszą podmianę wody w akwarium (zdecydowałem się na sól Red Sea) i wtedy powtórzę jeszcze raz testy. Jeśli wyniki ponownie będą tak dobre pomyślę nad wprowadzeniem kolejnego życia do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Wczoraj zrobiłem kolejny raz testy i wyszły dokładnie takie same jak za pierwszym razem, czyli:

temperatura: 25C

zasolenie: 1,022

PO4: niewykrywalne

NO3: niewykrywalne

Wczoraj zrobiłem także pierwszą podmianę :) 4 litry nowej solanki (na soli Red Sea Salt) trafiły do zbiornika.

A w dniu dzisiejszym w przedwczesnym walentynkowym prezencie od mojej małżonki do akwarium trafiła parka małych Nemo:) Aklimatyzację przeszły bez problemu, a i "kolację" w postaci solowca z chęcią skonsumowały. I tutaj pytanie czy jedna kostka solowca, raz dziennie starczy? jak karmicie swoje zwierzaki?

Kilka fotek sprzed chwili.

DSC_2867.jpg

DSC_2872.jpg

DSC_2868.jpg

post-24660-0-15611000-1422902684_thumb.jpg

post-24660-0-73876800-1422902690_thumb.jpg

post-24660-0-70240700-1422902731_thumb.jpg

Edytowane przez erwisnia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają przecież niebieskie tło:P

A tak na poważnie, oczywiście jakieś korale niedługo się pojawią - właśnie, przy okazji mogę zadać pytanie: czy ktoś z okolic Bydgoszczy nie ma jakiś szczepek żeby się podzielić (oczywiście nie za darmo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach pobytu w nowym domu dwóch pomarańczowych mieszkańców, postanowiłem sprawdzić jak wyglądają parametry wody:

temperatura: 25C

zasolenie: 1,024 - udało mi się trochę zwiększyć, z czego bardzo się cieszę

PO4: niewykrywalne

NO3: 0,5 mg/L (a tak na prawdę to coś pomiędzy 0,2-1 mg/L, ciężko mi określić jednoznacznie, który kolor wyszedł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie nocne które masz, nie jest zbyt intensywne jak na nocne? Właśnie zastanawiam się jakie oświetlenie nocne wybrać...

Czyli parametry są w porządku - można jakieś miękkie wrzucić :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spytać rybek czy im pasuje ;)

W mojej ocenie jako oświetlenie nocne sprawdza się dobrze. Nie jest za mocne, a światło ładnie rozchodzi się po akwarium.

Parametry są w porządku i faktycznie na dniach planuję coś do akwarium dołożyć, ale sam jeszcze nie wiem co… Muszę to dobrze przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć jakies xenie przynajmniej zeby mialy "las" ale na osobnym kamyczku - to sie rozrasta szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że najbardziej podobają mi się Euphylie różnego rodzaju, a nie korale miękkie...

Dlatego muszę się poważnie zastanowić jak zaaranżować moją małą kostkę.

Chociaż coraz bardziej skłaniam się jednak do korali miękkich na początek, a może dopiero w późniejszym czasie LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.