Skocz do zawartości
kosciej72

Tam gdzie da się żyć (2014)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na prawde Wam az tak zle w naszym kraju?

Ja rozumiem i zdaje sobie sprawe, ze Polska to nie Eldorado ale bez przesady.

Uwazam, ze jesli ktos jest w pelni zdrowy i ma troche checi to da sobie rade, bo niestety tutaj zgodze sie ze zwolennikami filmu jesli chorujemy to mamy przechlapane. Nasza sluzba zdrowia jest chora jak talala

Tyle.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze jesli ktos jest w pelni zdrowy i ma troche checi to da sobie rade

Pewnie że da ale czy tylko w pełni zdrowi ludzie pracują? Czy trzeba być w pełni zdrowym żeby pracować i dać sobie w życiu radę? w niektórych krajach nie w niektórych tak.

Ludzie o przeciętnych zdrowiu i chęciach raczej nie mają co liczyć na średni poziom chociaż ten dla każdego wygląda inaczej. Jeden potrafi zakręcić kaloryfery zimą inni nie.

Ja nie dziwie się tym co wyjeżdżają bo wiem jak się tam żyje z opowieści przyjaciół i rodziny najbliższej.

Mój najbliższy przyjaciel od 4 roku życia tydzień temu do Austrii wyjechał wiem ile tu zarabiał i wiem ile tam zarabia dostał też kwaterę z wyżywieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/

Ja nie dziwie się tym co wyjeżdżają bo wiem jak się tam żyje z opowieści przyjaciół i rodziny najbliższej.

Mój najbliższy przyjaciel od 4 roku życia tydzień temu do Austrii wyjechał wiem ile tu zarabiał i wiem ile tam zarabia dostał też kwaterę z wyżywieniem.

A ja nie wiem jak tam sie zyje i nie obchodzi mnie to. Dla mnie liczy sie moje podworko. Tez mam wielu znajomych a nawet z rodziny za granica ale jakos nie pytam sie jak im jest, nie licytuje sie z nimi kto ma lepiej.

Wole jezdzic autobusem do pracy w swoim kraju niz mercem gdzies na obczyznie.

Podsumowujac daj Im Boze jak najlepiej a mnie nie opuszczaj.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze kraje jak Kuba, Białoruś, Korea Płn, Somalia itp, zawsze można poprosić o azyl jak się komuś w Polsce nie podoba.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole jezdzic autobusem do pracy w swoim kraju niz mercem gdzies na obczyznie.

Tez mam wielu znajomych a nawet z rodziny za granica ale jakos nie pytam sie jak im jest

Teraz jest Unia i dyrektywy unijne, zresztą można być Polakiem mieszkającym za Polską z 2 paszportami.

A ja wole by moja rodzina jeździła bezpiecznym mercem i nie musiała w nocnych godzinach wozić się samotnie autobusami. Ja kaloryfera dla rodziny nie zakręcę ale kwestia podejścia może ci tak lepiej.

To że ktoś spyta co słychać to nie widzę w tym nic wścibskiego. Nie pytasz jak jest więc skąd masz wiedzieć?.Masz swoje przekonanie i tyle.Większość by wolała mieszkać w swoim kraju to raczej oczywistość ale życie to nie tylko kraj to też rodzina.

Są jeszcze kraje jak Kuba, Białoruś, Korea Płn, Somalia itp, zawsze można poprosić o azyl jak się komuś w Polsce nie podoba.

P.

Jest jeszcze rynsztok. Białoruś jest pod wieloma względami super warto tam pojechać zamiast stawiać Białoruś obok Somalii.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiali by sie nas gdybysmy potrafili sie trzymlac razem, ale my wolimy byc zawistni, zazdrosni. Przykre ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.