Skocz do zawartości
majek

Akwarium w angielskim domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.ma może ktos z posolonych baniak w angielskim domu na 1pietrze? W lutym zamawiam baniak i za cholere niemoge dojsc do wniosku jaki duży baniak postawić żeby nie wyladowac pietro niżej w salonie:)Na poczatku myślalem o 200 litrach ale po przeliczeniu wagi wody w akwarium i sumpie, skaly, piasku i samego akwarium z szawka wyszło mi okolo 350kg i zdaje mi sie ze to juz zaduzo.Dodam ze wynajmuje pokoj i nie dam rady go wcisnac na dol do salonu a baniak chcialbym maksymalnie duzy.jesli ktos mial podobny problem albo orientuje sie w temacie bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie powinienes najpierw ustalic z czego jest zbudowany strop i jak dawno budowany bo tak to ciezko cokolwiek powiedziec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę Tester posiada zbiornik w takim domu :) gdzieś pisał jak to wygląda wszystko :)

Oooo i znalazłem :)LINK

Edytowane przez Co-2 (wyświetl historię edycji)

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 kg to jest 3 porządnych facetów - jeżeli boisz się ze Twój pokój się zawali jak zaprosisz kilku kumpli to chyba czas pomyśleć nad nowym miejscem zamieszkania ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Tak jak kolega wcześniej podał linka zerknij do wątku testera.

A przede wszystkim pogadaj z właścicielem czy się zgodzi na akwarium.

Bo jeśli nie to może Ci nakazać rozebranie baniaka lub rozwiąże z Tobą umowę .

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom jest z 1904r.strop podtrzymuja belki drewniane.z agencja od ktorej wynajmuje pokoj jestem dogadany wiec nie ma problemu, jedyne co uslyszalem to zeby nie narobic balaganu:).Dzieki za szybka pomoc i linka.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak angielskie domy z tego okresu, ale ja mieszkam w kamienicy poniemieckiej z 1902 i udźwig stropu to 750 kg/m2 Więc trochę może ważyć i na pewno wytrzyma.Jeśli się boisz to sprawdź gdzie byłą ściana nośna i gdzie stał piec. Możesz postawić w miejscu pieca tak było dodatkowo wzmacniane :)

A najlepiej jak było napisane wcześniej sprowadź kilku chłopa poskaczcie trochę i zobaczysz, że w salonie nie wylądujecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak angielskie domy z tego okresu, ale ja mieszkam w kamienicy poniemieckiej z 1902 i udźwig stropu to 750 kg/m2 Więc trochę może ważyć i na pewno wytrzyma.Jeśli się boisz to sprawdź gdzie byłą ściana nośna i gdzie stał piec. Możesz postawić w miejscu pieca tak było dodatkowo wzmacniane :)

A najlepiej jak było napisane wcześniej sprowadź kilku chłopa poskaczcie trochę i zobaczysz, że w salonie nie wylądujecie ;)

Piec w angielskim domu? hehe kamienice w pl a angielskie domy z trzeszczącą drewnianą podłogą to zupełnie coś innego.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe racja polskie kamienice przezyja jeszcze angielskie bloki budowane 2 lata temu:).a tak na powaznie wyslalem wiadomosc do testera zobaczymy czy on mi cos pomoze a teraz jeszcze ide do sklepu akwarystycznego moze oni mi jeszcze cos podpowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko troche to ryzykowne, dom ma ponad 110 lat.... z agencja jestes dogadany ale zapewne nie na papierze? wiec jak sie cos stanie to Ciebie obciaza kosztami,

moze przemsl sprawe, poogladaj parter, poszukaj miejscowki na dole zebys spal spokojnie

a jeszcze odnosnie podlogi to akwarium 50x100 wazace 350 kg to nacisk 700kg na m2 a wiec sporo

Edytowane przez kuba503 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze odnosnie podlogi to akwarium 50x100 wazace 350 kg to nacisk 700kg na m2 a wiec sporo

No chyba nie

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko wiem:).akwarium bedzie mialo wymiary 80×50×50 i ani milimetra wiecej:).dzieki za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Spytaj się kogos kto ma uprawnienia budowlane i nie sugeruj się opniami ludzi którzy nie mają wykształcenia związanego z "mechaniką" i którzy znają się na wytrzymałości konstrukcji.

Akwarium o objetości 200 litrow będzie ważyło ok 300 - max 400 kg. To nie jest duzy ciężar.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie

troszke nie rozumiem, moglbys wyjasnic?

policzylem to tak: wymiary akwa 0,5m na 1m czyli 0,5 metra kwadratowego, wiec zeby znac nacisk na metr kwadratowy pomnozylem razy 2 i wyszlo mi 700, myle sie?

mimo wszystko uwazam ze takie rzeczy lepiej skonsultowac z fachowcem i wykupic ubezbieczenie na wypadek wypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinieneś ciężar podzielić przez dwa - czyli 175kg ;-)

Niezależnie od wyniku, dobrze skonsultować z kimś z branży.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Starem konstrukcje mają to do siebie że są stare. Kiedyś stosowano inne materiały budowlane i inne rozwiązania konstrukcyjne. Nawet dziś każdy dom jest inny. Wiele budynków buduje się tak żeby było jak najtaniej i żeby jak najwięcej zarobić. Jeżeli więc chcesz mieć porządny tom do zbuduj go sam. W dodatku przez 100 lat mogły zajść różne procesy korozyjne które obniżyły właściwości wytrzymałościowe budynku. Lepiej więc będzie jeżeli skonsultujesz się z fachowcem który obejrzy konstrukcje.

Jeżeli na powierzchni 1 m^2 postawisz przedmiot który na powierzchni ziemi ma ciężar 1 kg to na tą powierzchnię będzie wywierany nacisk 1 kg/m^2

Jeżeli na powierzchni 0,5 m^2 postawisz przedmiot, który na powierzchni ziemi ma ciężar 1 kg to na tą powierzchnię będzie wywierany nacisk 1kg / 0,5 m^2 = 2 kg/m^2.

Jeżeli na powierzchni 0,5 m^2 postawisz przedmiot który na powierzchni ziemi ma ciężar 350 kg to na tą powierzchnię będzie wywierany nacisk 350kg / 0,5 m^2= 700 kg/m^2

Oczywiście tak będzie jeżeli pominiemy anomalie pola grawitacyjnego ziemi i nierówności powierzchni planety na której mieszkamy...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.