Skocz do zawartości
Izusia

Wrocławska 30 - tka!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem założenia morskiego cudeńka, jednakże zawsze było jakieś ale… a to nie ma miejsca, czasu, a to są inne wydatki, a to boję się, że nie za bardzo znam się na tym i tak można wymieniać i wymieniać wink.png ale w końcu noworoczne postanowienie 2015 – będzie własna nano rafka! No i jest – stanęła piękna 30 z zestawu Aquael Nano Reef. Zalana wodą z dojrzałego zbiornika (15l) oraz zakupioną wodą RO zasoloną solą Kent Marine. W sobotę do kosteczki trafiła skała – oczywiście nie obyło się bez "oszukania" początkującego i wciśnięcia skałek jako żywych - pozdrowienia dla sprzedawców z jednego bardziej polecanego akwarystycznego we Wro i cóż myślę, że z podejściem "To Twoje akwarium co nam do tego" nowych Klientów nie zyskają, no ale na błędach człowiek się uczy i staram się nie zniechęcać i myśleć, żeby było tylko lepiejwink.pngTeraz tylko czekać, aż zbiorniczek dojrzeje! Do filtra włożyłam (jak niektórzy tutaj polecali zamiast gąbek) seachem matrix oraz gruz koralowy. Skała na razie ułożona jest bez klejenia - myślicie, że ułożenie może być? dodatkowo żywy piach mam w planie wyłożyć pod koniec miesiąca jak trochę zbiornik się ustabilizuje- nie za późno? Liczę na wasze cenne uwagi, spostrzeżenia oraz porady :)

Pozdrawiam!

post-24690-0-68966900-1420485406_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najlepiej, jak piach wsypiesz stosunkowo szybko, np. po kilku dniach działania zbiornika. Jak dasz go po miesiącu to wywołasz tym powtórne dojrzewanie zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie mozesz poczekac aż dojrzeje i wsypac suchy lub żywy teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie mozesz poczekac aż dojrzeje i wsypac suchy lub żywy teraz

w wątku mowa jest o żywym, więc tej drugiej możliwości nie brałem pod uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci piach?Ja w takiej kostce na dnie dał bym szczepke jakiegoś szybko rosnącego briareum np...fajnie będzie wyglądało.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady :) bober6662 na razie jako bardzo początkująca zacznę jednak od tego piasku ale pomysł bardzo fajny:) może w przyszłości:) na razie za poradą użytkowników zakupie na dniach żywy piach :) a jak byście go wsypywali? pytam, gdyż ja wyciągnęłabym skały wsypała piach i poukladała wszystko na górze, ale słyszałam opinie, że można sypać na około(?) nie wyciągając skał.

Edytowane przez Izusia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej piach naokolo nasypac bo ci zabezpieczy od razu skaly - niektore slimaki podobno lubia podkopywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sypałabym piach od razu. W końcu po to sypiesz żywy, by sobie przyspieszyć dojrzewanie. Zwłaszcza, że skała wygląda na faktycznie.. niezbyt żywą. Zastanawiam się czy tego wysokiego gruziku nie spróbować przestawić na bok, tak asymetrycznie. Może tylko mi, ale jakoś tak fallicznie się to kojarzy.. B)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi z urzadzeniem komunikacyjnym starozytnych :D

Zrob tak, na dolnej czesci w odpowiednich odstepach 5 owalnych skupisk jakis zielonych lub czerwonych zoa, pomiedzy tym Xenie i grzybki

na tej wysokiej kolumnie cos niebieskiego plaskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy my nadal trzymamy sie morszczyzny? ;)

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja zacząłem o kształtach fallicznych :p

A tak na serio można różne kompozycje - może wulkan ułożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak tu się zabawowo zrobiło ;) heh mi się tak nie kojarzyło ale już zaczęło ;D a na poważnie to docelowo będzie inaczej, gdyż już zastanawiam się nad zmianą co by może kupić "prawdziwą" żywą skałę do góry na ten tarasik i iść z kimś kto się bardziej na skale zna niż ja (chociaż już dostałam tyle porad jak co rozróżnić tylko szkoda że za późno;) - bo widać nie można ufać "fachowcom" bo tylko szukają jak cię zrobić w balona i zarobić ;/ a na stronce tak pięknie opisane fachowe porady...heh. jeszcze chodzi mi po głowie myśl iść odwiedzić ich z tą skałą i spytać z której strony żyje;) - czy skały obejmuje 10 dniowy zwrot za niezgodność z umową? - żarcik :D

Edytowane przez Izusia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało być 45 zł/kg ale kupowałam jeszcze kilka rzeczy i "promocyjnie" za 40 policzyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni ci ją sprzedali suchą czy wyciągali z sumpa?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro akwarium jest jeszcze świeże to warto skałę zareklamować i wsadzić żywą. Drugą opcją jest zostawienie tego tak jak jest i zwrot różnicy w cenie skały żywej i suchej. Ja wybrałbym tą pierwszą opcję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ci sprzedali skałę która była w sumpie i czekała na ożywienie,ale zapewne była tam wsadzona kilka dni przed zaku[pem i nic nie zdążyło się na nią przenieść...żywej skały z frachtu we Wrocku nie kupisz,a ta którą ci sprzedali hmmm następnym razem będziesz wiedziała żeby już się nie sugerować zdaniem sprzedawcy.Napisz gdzie ci wcisnęli ten suchy cud natury?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lesiu23 skąd wiedziałeś ?;) a tak można głośno pisać gdzie? nie zbanują mnie? :) ogólnie powiedzą, że sama sobie taką wybrałam ;) pokazali mi miejsce, że tu jest żywa skała - było tam kilka skałek podobnych do siebie to wybrałam te które mi się podobały sama i po aprobacie sprzedawcy i drugiego tekście to pani akwarium niech pani wybiera co sie podoba;) Najbardziej denerwuje mnie nawet nie to że zapłaciłam więcej tylko fakt oszukiwania i chęci zarobku na wszystkim ...ehhh... byłam przekonana że jednak w takim miejscu powiedzą co i jak i wesprą cennymi uwagami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego sklepu/sprzedawcy trzeba zachować dystans.

Skała wygląda na zamoczone kawałki suchej, mają tam takie na półce.

Możesz od kogoś ze zbiornika wziąć kawałek też coś zawsze się "rozpyli".

Tak czy inaczej da radę i na tych kawałkach - ułożenie na mój gust bardzo ładnie :clap: .

Dodaj trochę bakterii, wsyp piasek i cierpliwie obserwuj co się będzie działo.

To jest ten zestaw Aquael na ledach (szkoda ze nie ma w tych zestawach odpieniacza) ?

Napisz też coś o filtracji, jak chcesz rozwiązać kwestie dolewki (piszesz, że woda RO kupiona więc wnioskuję że nie masz osmozy)... jaka planowana obsada ?

Powodzenia !! :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzili pewnie tak dlatego ze to ty masz koncepcje na ułożenie sobie w baniaku więc po co Ci ktoś ma wciskać kawałki z których nic nie ułożysz. A co do tego czy żywa czy ożywiona to już dziesiątki razy było. Sam nie wiem czy ważniejsze bakterie czy lasy aiptazji i krabów gapowiczów :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak skasowac za martwa jak za zywa to skandal.. ja za sucha dalam bodaj 20zl/kg...

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak skasowac za martwa jak za zywa to skandal.. ja za sucha dalam bodaj 20zl/kg...

- Areyka nadaje mobilnie -

Jak sucha jak mokra ;) ... no ale z pewnością nie żywa więc fakt cena kosmos


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.