Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano 25 listopada 2015 - 21:26

piękne ci te zdjęcia wychodzą z daty powyżej ale jako posiadacz nexa to wiem że tak ładne nie wyjdą nawet na funkcji pop ukryty kontrast w opisie fotki(vivid), fotka przeszła niesamowitę podbicie kontrastu i uzupełnienie kolorów, cs6?. Czy mogę prosić o fotki(prosto)z nexa z opisem jaka funkcja? chętnie zobaczę zdjęcia ale chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia, być może jestem gorszym fotografem i chętnie bym wykorzystał lepiej potencjał.

pzdr

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam wrażenie ze koledzy powyżej nie rozumieją czym różnią sie przenosiny życia od zakładania akwarium. Myśle ze warto czasem odejść od komputera i wsadzić nos w swoje akwarium niż swoje frustracje wnosić w dziennik mojego.

Ben_sage: jestem poza domem ale jutro sprawdzę czy mam oryginał któregoś zdjęcia z tego dnia. Obawiam sie ze nie bo to daleka data a staram sie nie gromadzić.

Jakiego aparatu Sony Nex używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzilem nosa w watek Egona pierwsze zdanie wypowiedziane przez egona

http://nano-reef.pl/topic/78404-projekt-akwarium-full-sps-528l/

Lista zakupow zwlaszcza skaly

Pewnie woda i korale przeniesione czesciowo

Sorki ja juz zmykam nie zasmiecam wiecej


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora nie zapominaj że piszesz publicznie. Jak chcesz aby nikt nie komentował to pisz w zeszycie albo się z tym pogódź. Dopuść do wiadomosci że ludzie juz nie łykają takich tematow. A moze dopusc mozliwosc pisania tylko Och i Ach reszte kasuj. Przecież to Twoj temat - dziennik. No i jestes moderatorem. Kiedys już o tym rozmawialismy i zostałem uznany przez Ciebie i popleczników za wywrotowca.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bardzo rozumiem waszą polemikę , nie przepadam za stylem pisania i odnoszenia się Debory jednak muszę się wypowiedzieć , że tak się zapytam z czym macie problem ?

Chyba nie z tym ,że zbiornik prowadzi na AF i jej się korale wybarwiają a Wam nie ? , jeśli jesteście morszczakami z krwi i kości to doskonale wiecie ,że jest bardzo dużo zależności żeby zbiornik wyglądał bajecznie. Gdyby wszystko było takie proste , to po co prowadzić zbiornik na metodzie AF , lub Zeo , przecież wystarczą zwykłe biopellets i wszystko będzie piękne przecież tak prowadzi akwarium Krzysiek Tryc i z całym szacunkiem do Was , ale jakoś w wątku Krzyśka nie widzę waszej polemiki bo idąc waszym tokiem myślenia ja powinienem zwymyślać Krzysztofa ,że on ma takie piękne korale a ja nie a przecież prowadzimy zbiornik tą samą metodą , tymi samymi bakteriami i co ? No właśnie jest jedna zasadnicza różnica on ma mega dużą wiedzę a ja nie więc z tego powodu chyba nie powinienem obrzucać go błotem ? Panowie trochę pokory

A odnośnie wprowadzania ,życia do akwarium to jeśli się nie mylę zeovit pozwala w przeciągu chyba 14 dni zasiedlać akwarium acroporami , jeśli się mylę to mnie poprawcie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam ten wątek na bieżąco , i będę czytał nadal . Nie interesuje mnie ,na jakiej soli oraz ,na jakich pożywkach jest prowadzony. Ważne , że cieszy moje oko , a jest co podziwiać i najważniejsze , że cieszy właściciela .

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - akwarium piękne. Wręcz wzorowe. Także bez wzgledu na rozne głupoty uznanie sie należy.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by mi tak ktoś zaspamował wątek, to bym poprosił moda o wyczyszczenie.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze koledzy powyżej nie rozumieją czym różnią sie przenosiny życia od zakładania akwarium. Myśle ze warto czasem odejść od komputera i wsadzić nos w swoje akwarium niż swoje frustracje wnosić w dziennik mojego.

Ben_sage: jestem poza domem ale jutro sprawdzę czy mam oryginał któregoś zdjęcia z tego dnia. Obawiam sie ze nie bo to daleka data a staram sie nie gromadzić.

Jakiego aparatu Sony Nex używasz?

Mam wrażenie ze nawet niektóre zbiorniki :) nie rozumieją czym różnią sie przenosiny życia od zakładania akwarium "Egona zbiornik tego chyba nie zrozumiał... A fakt ze jak sie samemu zbyt namiesza to nawet mając takie autorytety jak Damian czy Debora trudno pewne tematy odkręcić...Trzymam kciuki aby sie wyprostowało u Ciebie Egon!!! Potwierdza sie teoria Damiana z wstrzemięźliwością od szybkiego wsadzania Sps ale wszyscy to wiedzą a jak jest to proponuje aby każdy odpowiedział sobie przed lustrem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części trzeba zrozumieć obie strony no bo ... zazdrość :) ja też zazdroszczę Deborze baniaka i sam bym chciał taki mieć .

Druga strona medalu to taka , że ilość hejtu który wylał się na aquaforest chyba tez ma coś z tym wspólnego ale ... i tutaj ponownie trzeba się skupić na tym dla czego i skąd ten hejt . Przypadkiem nie jest tak , że sklepy którym "nie pasuje" aquaforest puszczają niefajną opinie swoim klientom? a dalej idąc ludzie Ci nie mając podparcia w rzeczywistości dalej to głoszą ? i tak rodzi się to co dziś obserwujemy ?

Może jeszcze dalej idąc i nie wymieniając po nickach :) można zaobserwować "piękne" według ich właścicieli baniaki z sps-ami pod ledami bądź wątpliwą jakością wody które otwarcie za niepowodzenie które ponoszą obwiniają aquaforest a nie samych siebie.Bądź też sami wiedzą mimo rad AF jak zrobić najlepiej

To są tylko przykłady.

Druga strona o której chciałbym powiedzieć to taka , że jeżeli faktycznie zdjęcia mają sztucznie podniesioną barwę to nie rozumie takiego rozumowania z jednego powodu ... Co z tego , że na forum będzie Ach i Och jak patrzymy na słabe kolory w rzeczywistości . Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo . Lecz widać jasno i wyraźnie , że ludzie wierzą , ponieważ taką opinię o kolorowaniu biorą jako reklamę AF i stąd ten hejt. Tak ja to widzę .

Słyszy się też opinię , że AF słabo pomaga swoim klientom :) komu Tropic , Corralen-zucht , Microbe lift , Nyos ostatnio pomagał wyprowadzić indywidualnie zbiornik , bądź radził jak to robić poza ulotkami które czytacie? Może poprzeczka którą podnosicie jest zbyt wysoka?

Z swojego doświadczenia powiem tyle , że jak się chce to zawsze AF pomoże bądź doradzi

PS. Debora sorry za off ale musiałem :)

Edytowane przez Evoker (wyświetl historię edycji)

100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części trzeba zrozumieć obie strony no bo ... zazdrość :) ja też zazdroszczę Deborze baniaka i sam bym chciał taki mieć .

Druga strona medalu to taka , że ilość hejtu który wylał się na aquaforest chyba tez ma coś z tym wspólnego ale ... i tutaj ponownie trzeba się skupić na tym dla czego i skąd ten hejt . Przypadkiem nie jest tak , że sklepy którym "nie pasuje" aquaforest puszczają niefajną opinie swoim klientom? a dalej idąc ludzie Ci nie mając podparcia w rzeczywistości dalej to głoszą ? i tak rodzi się to co dziś obserwujemy ?

Może jeszcze dalej idąc i nie wymieniając po nickach :) można zaobserwować "piękne" według ich właścicieli baniaki z sps-ami pod ledami bądź wątpliwą jakością wody które otwarcie za niepowodzenie które ponoszą obwiniają aquaforest a nie samych siebie.Bądź też sami wiedzą mimo rad AF jak zrobić najlepiej

To są tylko przykłady.

Druga strona o której chciałbym powiedzieć to taka , że jeżeli faktycznie zdjęcia mają sztucznie podniesioną barwę to nie rozumie takiego rozumowania z jednego powodu ... Co z tego , że na forum będzie Ach i Och jak patrzymy na słabe kolory w rzeczywistości . Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo . Lecz widać jasno i wyraźnie , że ludzie wierzą , ponieważ taką opinię o kolorowaniu biorą jako reklamę AF i stąd ten hejt. Tak ja to widzę .

Słyszy się też opinię , że AF słabo pomaga swoim klientom :) komu Tropic , Corralen-zucht , Microbe lift , Nyos ostatnio pomagał wyprowadzić indywidualnie zbiornik , bądź radził jak to robić poza ulotkami które czytacie? Może poprzeczka którą podnosicie jest zbyt wysoka?

Z swojego doświadczenia powiem tyle , że jak się chce to zawsze AF pomoże bądź doradzi

PS. Debora sorry za off ale musiałem :)

Mam wrażenie, że pijesz do mnie

Nie interesuje mnie co radzi AF, czy radzi czy nie radzi, niech sobie mają kolorowe zbiorniki ale jest jeszcze jako taka wolność w Polsce i będę kupował to co ja chcę do swojego akwarium a AF nie chcę i już. Woda w moim zbiorniku Ca=450, Mg=1450, Kh=7,3, No3=0, Po4=0 wszystkie testy robione salifertem, jak nie wierzysz to przyjdź i sam sprawdź.

Korale rosną kolory mają nie złe i uważam, że jak na to jak się zajmuję zbiornikiem czyli ilość czasu jaką mu poświęcam plus nakład finansowy jaki idzie w akwarium to wygląda za***iście a przynajmniej takie opinie słyszę.

Choć jadę na chińszczyźnie, wątpliwej wodzie, chemii spożywczej i z moją marną wiedzą to ludzie mówią "piękne"

Ciekaw teraz jestem jakby wasze kolory wyglądały na takim sprzęcie?

Dobra w końcu to dziennik więc dawaj foty a nie będziemy tak gadać o głupotach


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nikogo z Was akurat nie pije a druga sprawa to czy ktoś Cię tu zmusza do AF ?


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałam tylko przypomnieć że to jest wątek Debory Długopolskiej z Jaworzna a nie egona z Mielca czy AF z Sączą!

Niestety macie to nieszczęście ze wychodzi mi akwarium,wychodzą mi zdjęcia, jestem kobieta i używam AF:)

Ostatnio w innym wątku pisaliśmy o fotografi wiec wklejam przy okazji mojego wątku szybkie zdjęcie z telefonu:

7da6c1010f60ccf2881787f6fda14a39.jpg

Montipory które już parzyłam kalkwasserem,zaklejalam klejem szpecą mi coraz bardziej i wychodzą cały czas wiec chyba zacznę sie nastawiać psychicznie na częściowa wymianę skały.

Jest niedziela-zachęcam do spędzania czasu z rodzina a nie pastwienie sie na forum.

Miłej niedzieli!

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, ma dziewczyna talent do tego hobby.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa miejsca w Polsce , gdzie jadąc w trasę nie mogę sie doczekać by sie wprosić na kawę i wspólna pogawędkę . Takich osób przybywa na mojej liście . Zbiornik Debory i sposób prowadzenia zbiornika powoduje to ze jadąc w odwiedziny zawsze jestem miłe zaskoczony . To wielka sztuka utrzymywać tak wysoki poziom i to jest w tym wszystkim najważniejsze , stała prosta linia , bez eksperymentów i cudowania . Tak trzymaj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, pomimo, że jesteś kobietą i do tego z zagłębia ;)

Debora jakimi rurami świecisz ? - nie chce mi się wertować tuzina postów, leń jestem ;)

Na efekt amazing składa się bardzo wiele czynników, to nie jest tylko kwestia lania tego i owego. Sam odpuszczam pewne rzeczy i takich efektów nie osiągam. To jest taki sport, że musisz pilnować każdego najdrobniejszego czynnika. Nieliczni potrafią dopiąć wszytko, reszta prawie dopina wszytko i dlatego jest mało efektów amazing. Zapewne znalazło by się jeszcze dużo podobnych kondycyjnie zbiorników do Debory, foxa czy Krzysztofa tylko mało kto potrafi zrobić tak piękne zdjęcia żeby mógł sprzedać swój zbiornik na forum.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Sam jestem jeszcze początkującym morszczakiem - słony baniak w domu gości dopiero od 2 lat.

Może i Debora upiększa swoje fotki - nie wiem.

W każdym bądź razie we wtorek byłem u niej i powiem wam - nie ma co upiększać!!!

Przed jej szczepkowym padłem na kolana ( dosłownie bo niskawy stelaż :) )

Jej prywatne zbiorniki to po prostu bajka.

Jak ktoś nie wierzy to polecam odwiedziny.

Nie wiem dokładnie jakie kropelki AF dodaje ale efekt jest porażający.

Do siebie do domu zabrałem kilka szczepek.

Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać te kolory jakie teraz akry mają.

Pozdrowienia dla wszystkich

I mniej stresu proszę :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, pomimo, że jesteś kobietą i do tego z zagłębia ;)

Odezwała się we mnie regionalny nacjonalizm, Jaworzno to nie jest zagłębie. Nigdy w zagłębiu nie było.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwała się we mnie regionalny nacjonalizm, Jaworzno to nie jest zagłębie. Nigdy w zagłębiu nie było.

Hehe moja kulpa - ale można powiedzieć, że prawie Galicja ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Klifu wrzuciłem żeby tak dyskusję rozładować :ninja:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko przypomnieć że to jest wątek Debory Długopolskiej z Jaworzna a nie egona z Mielca czy AF z Sączą!

Niestety macie to nieszczęście ze wychodzi mi akwarium,wychodzą mi zdjęcia, jestem kobieta i używam AF:)

Ostatnio w innym wątku pisaliśmy o fotografi wiec wklejam przy okazji mojego wątku szybkie zdjęcie z telefonu:

7da6c1010f60ccf2881787f6fda14a39.jpg

Montipory które już parzyłam kalkwasserem,zaklejalam klejem szpecą mi coraz bardziej i wychodzą cały czas wiec chyba zacznę sie nastawiać psychicznie na częściowa wymianę skały.

Jest niedziela-zachęcam do spędzania czasu z rodzina a nie pastwienie sie na forum.

Miłej niedzieli!

Debora

No i bajka, kolorki aż kują w oczy, same cukierasy

Ta różowa mega za***ista, może znalazła by się szczepeczka ale raczej wysyłkowo bo wątpię że mnie do domu wpuścisz ;) ?

Wiem, że ja nigdy takich nie będę miał bo brak czasu i kasiorki niestety


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora , zgniatasz kolory wciskają w ziemię , naprawdę wielki szacun.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, współczuję przekładania skały. Jednak faktycznie jak montipory atakują, ze skały, a zaklejanie nie pomaga to faktycznie trzeba wymienić skałę. W takim razie czekamy na akcje wymiany. Pewni nowy wątek będzie walka z montiporami chwastami.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.