Skocz do zawartości
r_33

Obiektyw Canon 50 mm 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Czy kos posiata ten obiektyw?

http://www.optyczne.pl/3.2-Test_obiektywu-Canon_EF_50_mm_f_1.8_II_Zdj%C4%99cia_i_parametry.html

Jesli ktos z Was posiada to moze cos o nim napisac? W szczegolnosci o awaryjnosci - jest plastikowy.

Jak z manualnym ostrzeniem, bo ponoc ciezko?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Af powolny ale ostrzy :). Brak stabilizacji troszke uciazliwy. Zalezy do czego potrzebujesz. Za ta kase fajne jasne szkielko. Niestety do obudowy dostaja sie paproszki :(. Ogolnie polecam.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ostry obiektyw. Jasne, trzeba o niego dbać, ale mam takowego od lat i jakoś jeszcze działa i ani myśli przestać. Zresztą, o każdy obiektyw warto dbać :) AF jest bardzo głośny i powolny, często przelatuje przez cały zakres zanim trafi, ale kiedy trafi, to na F2.8 obraz jest piekielnie ostry. Na pełnej dziurze jest gorzej, ale da się używać, przy 2.2 jest już całkiem przyzwoicie, przy 2.8 jak napisałem, jest wyśmienicie. Ogólnie za tą cenę brać i się nie zastanawiać. Używam na i cropie i na FF, jestem bardzo zadowolony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniac jak masz od lat to chyba wczesniejsza wersje ktora miala troszke wiecej metalowych czesci? One podobno byly troszke masywniejsze.

Ja tez jestem zdowolony :). Narazie cykam fotki synkowi ;P

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny obiektyw. Biorąc pod uwagę jego cenę można mu wiele wybaczyć. Obraz bajka... Obudowa delikatna, lądowanie na betonie często kończy się zgonem.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajac go w reku ma sie wrazeni ze to jakas zabaweczka - nic bardziej mylnego :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że się koledzy znają,.. A co moglibyście polecić do nikona d50? Chodzi mi o fotografowanie akwarium łącznie z makro mikro i takimi tam

:-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do macro mam Tamrona 90 2.8f. Super szkło za rozsądne pieniądze. Do tego pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki no i statyw bez którego ani rusz.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za opinie.

Jak dojdzie ekstra kasa - kupie go na bank. Bede sie z nim obchodzi jak z dzieckiem hehe

Jeszcze raz dziekuje za pomoc wszystkim.

Pozdtaeiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepito ... Ten Tamron to do Nikona?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O widzę, że się koledzy znają,.. A co moglibyście polecić do nikona d50? Chodzi mi o fotografowanie akwarium łącznie z makro mikro i takimi tam

:-)

Tokina at-x 100 pro, świetny obiektyw do makro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepito ... Ten Tamron to do Nikona?

Tamron 90 2.8f produkowany jest do systemów Sony. Nikon i Canon.

Tokina at-x 100 pro, świetny obiektyw do makro.

Tokina tez jest sświetna. Chciałem ją kupić ale nie była dostępna w sklepach wiec padło na Tamrona i wcale nie żałuję .


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i statyw bez którego ani rusz.

A ten statyw to po jakiego grzdyla? Aparat Ci za ciężki?

U mnie w akwarium wszystko pływa i się rusza w prądzie wody, no może jakieś grzybki są grzeczne i prawie się nie ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych zbliżeniach to ciężko z ręki robić zdjęcia.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten statyw to po jakiego grzdyla? Aparat Ci za ciężki?

U mnie w akwarium wszystko pływa i się rusza w prądzie wody, no może jakieś grzybki są grzeczne i prawie się nie ruszają.

A robiłeś kiedyś zdjęcia w odwzorowaniu 1:1 bez statywu? Pochwal się, chętnie obejrzę.

Należy pamiętać o tym, ze wraz ze wzrostem odwzorowania dramatycznie maleje głębia ostrości, zdjęcia makro robi się na przysłonach rzędu f11 - f16, powodzenia z fotografowaniem bez statywu... Można oczywiście kombinować z lampą pierścieniową, zamrozi nam ruch ale da dość płaski obraz.

Mając jeden z obiektywów makro nowej generacji ze stabilizacją, można ew. próbować robić zdjęcia makro bez statywu, aczkolwiek skuteczność stabilizacji spada wraz ze wzrostem odwzorowania i np. Canon 100L przy 1:1 stabilizuje ze skutecznością jedynie ok. 2EV. Jeśli puszka dobrze sprawuje się przy wysokich czułościach, to w miarę da się robić zdjęcia makro takim obiektywem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz się zapytam po co ten statyw. Rozszerz odpowiedz, a nie pisz podstaw fotografii.

Jeżeli mam miękkie i sporą cyrkulację to użycie wysokiej przysłony i co najważniejsze długiego czasu naświetlania to po prostu mrzonki.

Bez 1/90, 1/125 nie mam co robić fotek bo jest ruch.

Nie każdy ma twarde lub je lubi i na ruch w akwarium nie musi zwracać uwagi.

Potem powstają tego typu posty, że lekarstwem na dobre zdjęcia jest statyw. Amator kupuje statyw ustawia f16 i powiedzmy 1/4 bo jeszcze gdzieś doczytał ze najlepiej 100iso i się dziwi, że zdjęcie xeni mu nie wyszło. Nie śmie zapytać się potem na forum swoich wspaniałych, z wieloletnim doświadczeniem kolegów co zrobił nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały czas piszę o makrofotografii, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym ruchem w akwarium? No chyba wyłączasz cyrkulację robiąc zdjęcia makro, czy nie? Już pisałem, pochwal się swoimi zdjęciami makro robionymi bez statywu i przy właczonej cyrkulacji, ja pochwalę się swoimi robionymi na statywie i wtedy pewnie zrozumiesz "po co ten statyw".

Nigdzie nie pisałem, że statyw jest receptą na dobre zdjęcie. Statyw z dobrą głowicą ma mi przede wszystkim ułatwić kadrowanie, oraz zredukować drgania mojej ręki, co umożliwi mi uzyskanie nieco dłuższych czasów. Oczywistością jest, że mi nie zamrozi ruchu :) W makrofotografii oś obiektywu MUSI znajdować się prostopadle do szyby, jak chcesz to osiągnąć fotografując z ręki? Kompletnie nie rozumiem, dlaczego uczepiłeś się tego statywu, przecież w makrofotografii statyw to podstawa, poczytaj o tym, jak fotografują najlepsi makrofotografowie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały czas piszę o makrofotografii, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym ruchem w akwarium? No chyba wyłączasz cyrkulację robiąc zdjęcia makro, czy nie? Już pisałem, pochwal się swoimi zdjęciami makro robionymi bez statywu i przy właczonej cyrkulacji, ja pochwalę się swoimi robionymi na statywie i wtedy pewnie zrozumiesz "po co ten statyw".

Tak się wtrącę jako założyciel tego tematu ;)

Wiesz co Andrzej??

Moje wszystkie zdjęcia makro i nie makro robię z włączoną cyrkulacją. Tylko, że moją cyrkulacją jest kaskada i tyle i w dodatku w makro focę raczej spsy ale zdarzają mi się czasami falujące lpsy i ricordee czy grzybki.

Więc moim skromnym zdaniem coś się da uchwycić oto przykład poniżej.

IMG 8408

IMG 8256

IMG 8156

IMG 8242

Może nie są do końca idealne (ale też nie uważam by były jakieś ostanie) ale jak tylko kupię właśnie obiektyw z tematu i ustawie iso na 200 i migawkę na około 1/50-1/60 a może i większą przy f 2.8 to myślę, że i będą jeszcze lepsze.

Zdjęcia powyżej robione kitowym obiektywem plus pierścienie pośrednie iso 400 migawka 1/25-1/30 f 5.6.

Ale będę się mądrzył (albo i nie) jak kupię w/w obiektyw.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. Powtórzę jeszcze raz: statyw nie jest konieczny, jest bardzo bardzo pomocny. Jeśli mam wybór - to znaczy jeśli mam na to czas - wtedy rozkładam statyw. Jeśli czas mnie goni, robię z ręki. Oczywiście, jeśli fotografuję ryby czy inne szybko ruszające się stwory, jestem zmuszony robić zdjęcia z ręki.

Romek przy f2.8 będziesz miał minimalną głębię ostrości, oczywiście może to być środek wyrazu artystycznego, ale zobacz np. na pierwszym zdjęciu, jak mała jest GO przy F5.6.

Może pokażę na przykładzie, o co mi chodzi z tym statywem.. To jest zdjęcie robione z ręki:

gallery_7231_3293_3524233.jpg

Ekspozycja to 1/125s f/8.0 iso 1600

Widać, że głębia ostrości jest tak mała, że zoa z przodu już mi z niej uciekają, nie jestem przez to zadowolony z tego zdjęcia. Mógłbym bardziej przymknąć obiektyw, ale przy ogniskowej 100mm przy f/13-14 poruszyłbym to zdjęcie. Mógłbym także podbić iso, ale nie lubię, bo tracę na rozdzielczości i rozpiętości tonalnej, mimo iż moja puszka raczej dobrze sobie radzi na wysokoch czułościach. Gdybym miał czas rozłożyć statyw, w ogóle nie martwiłbym się o ekspozycję, ustawiłbym sobie taką, jaką bym chciał.

Dało się bez statywu? Dało. Byłoby lepiej ze statywem? Byłoby. O to właśnie mi chodzi i tylko o to.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. Powtórzę jeszcze raz: statyw nie jest konieczny, jest bardzo bardzo pomocny. Jeśli mam wybór - to znaczy jeśli mam na to czas - wtedy rozkładam statyw. Jeśli czas mnie goni, robię z ręki. Oczywiście, jeśli fotografuję ryby czy inne szybko ruszające się stwory, jestem zmuszony robić zdjęcia z ręki.

Romek przy f2.8 będziesz miał minimalną głębię ostrości, oczywiście może to być środek wyrazu artystycznego, ale zobacz np. na pierwszym zdjęciu, jak mała jest GO przy F5.6.

Co do glebi ostrosci to racja nie jest jej duzo ale cos za cos ;)

Z pierscieniami i moim obecnym obiektywem to troche ciezko o duze "f" ale jak kupie w/w obiektyw to poprobuje z duzymi f ;)

Ale jak pisalem w poprzednim poscie bede sie madrzyl (albo i nie) po zakupie nowego szkla hehe

Pozdrawiam

A mi wlasnie o takie zdjecia chodzi jakie pokazales w swoim ostatnim poscie.

Bajka gratuluje.

Tylko, ze moja puszka to ma max iso 1600 a w takim ustawieniu to szum i tyle (eos 1000d).

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie ma czego gratulować, wszystko robione na szybkiego, nie jestem z nich zadowolony, wstawilem je, bo już dawno nowych zdjęć nie wstawiałem....

Co do szumów, to nie da się tego jakoś rozsądnie odszumić w dobrej wywołarce? Spróbuj w DPP, moim zdaniem najlepiej odszumia.

Albo po prostu, użyj statywu, nie będziesz musiał podbijać czułości ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie ma czego gratulować, wszystko robione na szybkiego, nie jestem z nich zadowolony, wstawilem je, bo już dawno nowych zdjęć nie wstawiałem....

Co do szumów, to nie da się tego jakoś rozsądnie odszumić w dobrej wywołarce? Spróbuj w DPP, moim zdaniem najlepiej odszumia.

Albo po prostu, użyj statywu, nie będziesz musiał podbijać czułości ;)

Po pierwsze co to DPP? hehe

po drugie - nie mam statywu. W koncu musze sobie jakis sprawic i na pewno bedzie latwiej i przyjemniej.

A jeszcze jedno na poczatku prowadzenia zbiornika robilem kilka zdjec ze statywu ;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale temat

chcialem napisac jedno, a sie tak rozwinął...

tak jak AquaManiac napisał Canon 50/1.8 dobrze rysuje dopiero powyżej przysłony 2

przysłona to taki układ "zasłon", który powoduje zmniejszenie średnicy otworu przez który moze przedostać się światło na czas naświetlenia kliszy/matrycy. Ten czas jest zależny od przysłony. Im bardziej skręcimy przysłonę tym dziura jest mniejsza, a co za tym idzie czas naświetlenia negatywu proporcjonalnie się wydłuża do wartości ustawionej przysłony.

Obiektyw 50/1.8 to konstrukcja ktora ma wiele lat i nie ma potrzeby jej poprawiania (cena niższa nie bedzie). W stosunku cena/jakosc obiektyw nikona bije na glowe canonowski 1.8. Canon jednak w swej stajni ma wersje ze swiatlem 1.4 (mam, jest solidny, ale przy upadku i tak się uszkodził) oraz z serii L 1.2, który zobaczyć można raczej na zdjęciu tylko :)

Co z tym statywem?

Jesli chcesz robic makrofotografie obiektywem stałoogniskowym, wiedz, że to nie jest takie proste nawet dla profesjonalisty, jesli nie ma odpowiedniego sprzętu lub odpowiednio zaaranżowanych warunków.

50mm to obiektyw o ogniskowej (50mm), która jest bardzo uniwersalna. We wspolczesnych aparatach cyfrowych, ktore maja mniejsze matryce ogniskowa 50mm w aparacie cropowym canona będzie wynosić ok 80mm. Czyli teoretycznie i praktycznie mozna w jakims stopniu wykorzystac ten obiektyw. Lepszy rydz niż nic!

Wracajac do glebi ostrosci byście to sobie wyobrazili na zywym przykladzie.

Obiektem jest twarz, ostrosc dajemy na oczy:

przy przesłonie 1,8 beda ostre tylko gałki oczu

przy przesłonie 3,2-3,5 ostrość dobijać będzie dopiero do uszu

tylko na tym odcinku zdjęcie będzie ostre, a przed i za tym odcinkiem rozmyte.

Czas od przeslony 1,8 do 3,5 dzielić może wiele czasu, który przełożyć może się na tym, że nie uda nam się zrobić ostrego zdjęcia ponieważ obiekt w akwarium się poruszy.

W tym celu należy podnieść wartość ISO

o tym wszystkim mozecie przeczytac w stopniu rozszerzonym na dedykowanych stronach

mam nadzieje, ze choc troche pomoglem

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tez podepne co to jest DPP? Mam tez czasem problem z szumami i chetnie sie ich pozbede :)

Pozdrawiam mobilnie

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.