Skocz do zawartości
r_33

Obiektyw Canon 50 mm 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze co to DPP? hehe

po drugie - nie mam statywu. W koncu musze sobie jakis sprawic i na pewno bedzie latwiej i przyjemniej.

A jeszcze jedno na poczatku prowadzenia zbiornika robilem kilka zdjec ze statywu ;)

DPP - Digital Photo Professional, program Canona służący do wywoływania plików RAW. Moim zdaniem, odszumia najlepiej ze wszystkich dostępnych na rynku. Oczywiście, nie ma nic za darmo, ceną za mniejsze szumy jest spadek szczegółowości zdjęcia. Sam program jest za to darmowy :)

Co do statywu, to nie musi być koniecznie zaraz statyw, może być cokolwiek, o co można pewnie oprzeć aparat, potrzeba jest matką wynalazków :)

Mariusz ten 1.2L to nic specjalnego, oczywiście to kawał szkła, jest znakomicie wykonany i wygląda jak milion dolarów, ale ostrość powyżej 1.8 jest taka sama, jak pozostałych obiektywów Canona o tej ogniskowej. Ten obiektyw kupuje się wyłącznie dla przysłony 1.2, jeśli ktoś takiej koniecznie potrzebuje :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statyw dobra rzecz. Nie trzeba sie prosic na wakacjach o cykniecie fotki :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale temat

chcialem napisac jedno, a sie tak rozwinął...

tak jak AquaManiac napisał Canon 50/1.8 dobrze rysuje dopiero powyżej przysłony 2

przysłona to taki układ "zasłon", który powoduje zmniejszenie średnicy otworu przez który moze przedostać się światło na czas naświetlenia kliszy/matrycy. Ten czas jest zależny od przysłony. Im bardziej skręcimy przysłonę tym dziura jest mniejsza, a co za tym idzie czas naświetlenia negatywu proporcjonalnie się wydłuża do wartości ustawionej przysłony.

Obiektyw 50/1.8 to konstrukcja ktora ma wiele lat i nie ma potrzeby jej poprawiania (cena niższa nie bedzie). W stosunku cena/jakosc obiektyw nikona bije na glowe canonowski 1.8. Canon jednak w swej stajni ma wersje ze swiatlem 1.4 (mam, jest solidny, ale przy upadku i tak się uszkodził) oraz z serii L 1.2, który zobaczyć można raczej na zdjęciu tylko :)

Co z tym statywem?

Jesli chcesz robic makrofotografie obiektywem stałoogniskowym, wiedz, że to nie jest takie proste nawet dla profesjonalisty, jesli nie ma odpowiedniego sprzętu lub odpowiednio zaaranżowanych warunków.

50mm to obiektyw o ogniskowej (50mm), która jest bardzo uniwersalna. We wspolczesnych aparatach cyfrowych, ktore maja mniejsze matryce ogniskowa 50mm w aparacie cropowym canona będzie wynosić ok 80mm. Czyli teoretycznie i praktycznie mozna w jakims stopniu wykorzystac ten obiektyw. Lepszy rydz niż nic!

Wracajac do glebi ostrosci byście to sobie wyobrazili na zywym przykladzie.

Obiektem jest twarz, ostrosc dajemy na oczy:

przy przesłonie 1,8 beda ostre tylko gałki oczu

przy przesłonie 3,2-3,5 ostrość dobijać będzie dopiero do uszu

tylko na tym odcinku zdjęcie będzie ostre, a przed i za tym odcinkiem rozmyte.

Czas od przeslony 1,8 do 3,5 dzielić może wiele czasu, który przełożyć może się na tym, że nie uda nam się zrobić ostrego zdjęcia ponieważ obiekt w akwarium się poruszy.

W tym celu należy podnieść wartość ISO

o tym wszystkim mozecie przeczytac w stopniu rozszerzonym na dedykowanych stronach

mam nadzieje, ze choc troche pomoglem

pozdrawiam

luft

Pewnie, ze w jakims stopniu pomogles ;)

W sumie to wiem jak to dziala ale jak napisalem mi sie taka mala glebia podoba. Zdjecie Andrzeja to mniej wiecej to co chce osiagnac - tyle.

I tez wiem, ze w moim aparacie z matryca aps-c bedzie 80mm, bo nie ma pelnej klatki czyli 35mm....

chyba wychodzi jakos 1.6 x 50mm czyli 80 hehe

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ten 1.2L to nic specjalnego, oczywiście to kawał szkła, jest znakomicie wykonany i wygląda jak milion dolarów, ale ostrość powyżej 1.8 jest taka sama, jak pozostałych obiektywów Canona o tej ogniskowej. Ten obiektyw kupuje się wyłącznie dla przysłony 1.2, jeśli ktoś takiej koniecznie potrzebuje :)

tak, dlatego wybrałem 1,4 światło. Pod to co robiłem 1,8 się nie nadawało, a 1.2 to przerost formy nad treścią.

Statyw dobra rzecz. Nie trzeba sie prosic na wakacjach o cykniecie fotki :)

Pozdrawiam mobilnie

statyw jest dobry i niezastąpiony tam gdzie chcemy czegoś "więcej", choć nierzadko "przeszkadza" jednocześnie.

co do statywów, lustrzanek i super aparatów. Ja z wygody zdjęcia lubie robić komórką :) Dlaczego? Bo w odróżnieniu od lepszego aparatu, ten w komórce nie powoduje zakrzywienia zdjęć, zniekształceń, aberracji, gdy robie zdjęcia pod różnym kątem przez szybę akwarium. A dwa, że szybko mogę wysłać te zdjęcia w net i się nimi podzielić bez zarywania wieczoru :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie lubię posiedzieć z statywem, pomyśleć, poszukać kadru itd... tylko czasu oczywiście brakuje. Co do aberracji to często po prostu przykładam obiektyw do szyby i ma to z głowy. Zdjęcia robię też komórką, ale raczej z konieczności niż z wyboru :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie czekam na taka okazje jaka byle w mediaexpert online - czyli 309zl Niestety juz nieaktualne


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie czekam na taka okazje jaka byle w mediaexpert online - czyli 309zl Niestety juz nieaktualne

tak jest z tymi okazjami często, że są tylko po to by o nich bylo glosno (pula promocji bywa tak mała, że są male szanse na zalapanie się...).

Co do cen canona to ceny kwartalnie byly w dystrybucji ustalane. Od grudnia dolar podrożał wzgledem złotowki nawet 20% (obecnie mniej), wiec jesli ktoś z Was ma jakis sprzet foto upatrzony to niech śmiało bierze (by cena sie nie zmienila czasami).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba zaryzykuję i kupę jakiś używany na allegro.

Nawet za około 200 zl z przesyłką można kupić - niby w stanie idealnym;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie dziś zainspirowaliście ustawieniem tak dużej przesłony - F13, że spróbowałem, robione z ręki na, powiedzmy szybko, po piwku :turned:

canon 60mm 2.8 USM

IMG_7076_DxO.jpg

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne zdjecie.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie dziś zainspirowaliście ustawieniem tak dużej przesłony - F13, że spróbowałem, robione z ręki na, powiedzmy szybko, po piwku :turned:

canon 60mm 2.8 USM

IMG_7076_DxO.jpg

A mozesz sprawdzic,jaki miales czas przy tak przymknietej przyslonie? Bo jesli zrobiles takie zdjecie bez lampy,to znaczy,ze lapki masz stabilne niczym statyw :). A zwazywszy,ze robione po piwku,to ho,ho...;).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data 6 lut 2015, 12:38:37 Szerokość 1600 Wysokość 1067

Rozmiar pliku 323760 Aparat Canon

Model Canon EOS 60D

ISO 3200

Ekspozycja 1/80 s Przesłona 13.0

Ogniskowa 60mm

Użyta lampa błyskowa false

Dzięki, że się podoba - kurde i mi się podoba, to już duży sukces

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Data 6 lut 2015, 12:38:37 Szerokość 1600 Wysokość 1067

Rozmiar pliku 323760 Aparat Canon

Model Canon EOS 60D

ISO 3200

Ekspozycja 1/80 s Przesłona 13.0

Ogniskowa 60mm

Użyta lampa błyskowa false

Dzięki, że się podoba - kurde i mi się podoba, to już duży sukces

Aaaaaa... nie wzialem pod uwage mozliwosci tak wysokiego ISO,ja zawsze robie max. 400 do 800,ale faktycznie,jesli sie robi obrazek do wrzucenia na forum,to szumy mozna miec w glebokim powazaniu :).

A przy czasie 1/80s wiekszosc korali mozna smialo focic,gorzej bedzie w przypadku ryb,zwlaszcza tych plywajacych,bo jakiegos slizga czy babke od biedy tez sie ustrzeli ;).

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem nie kombinowałem, jestem 8 bitowy i pomyślałem tylko o przysłonie ;) ale faktycznie ze statywu zapewne można by było zdecydowanie zaniżyć ISO


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statyw fajna sprawa, tylko aby w 100% spełnił swoją rolę należało by zatrzymać też życie w bezruchu taki FEED dla fotografa :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jak robi zdjecia makro pan Knopp podczas targów w Norymberdze

(kluczem sukcesu jest bezprzewodowy transmiter komunikujący aparat z lampą błyskową, którą można ustawić w dowolnym miejscu, dzięki czemu doświetlimy plan zgodnie z życzeniem. Dzięki temu zmniejsza się czas naświetlenia zdjęcia ponieważ dzięki lampie błyskowej otrzymujemy większą wartość. To duzy komfort)

iz10.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można do tego celu użyć taniej fotoceli (koszt 30zl), która wyzwoli dodatkową lampę za pomocą błysku wbudowanej w aparat lampy błyskowej. Oczywiście nic z tego nie wyjdzie jeśli błyśniemy prosto w szybę dlatego wbudowaną lampę należy odizowować / przysłonić czymś tak aby jej odbite od przeszkodzy światło padło tylko i wyłacznie w przeciwną stronę do akwarium (z powrotem na fotografa lub do góry).


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jaki ten Pan ma sprzęt. jego wartość przewyższa cenę nie jednej solniczki.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jaki ten Pan ma sprzęt. jego wartość przewyższa cenę nie jednej solniczki.

e tam

nie same pieniądze robią robote. oblukaj to

transmiter na dwie lampy kliknij

trzeba tylko poczytać opinie

zakupiłem kiedyś na szybkiego transmiter, na którego reakcją nie szło zapanować (odpalał flesza na max, niezależnie od ustawień)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jaki ten Pan ma sprzęt. jego wartość przewyższa cenę nie jednej solniczki.

Wszystko się zgadza jednak jeśli nie mówimy o sprzęcie profesjonalistów za "miliony" a chcemy pobawić się w troche lepsze zdjęcia po kosztach fotocela ma przewagę nad transmiterem. Poza niższą ceną wspólpracuje z każdą nawet najtańszą lampą którą możecie kupić za przysłowiowe 50zł na aukcji, również manualna. Czasem też zalegają jakieś stare lampy w naszych szafach produkcji np zsrr które również można wykorzystać bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Lampa współpracująca z transmiterem przez wireless to wydatek od kilkuset zł w zwyż, czy to dużo czy nie to pojęcie oczywiście względne.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.