Skocz do zawartości
Kijun

boksująca vs percnon

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko możliwe,moja 3 dni temu dorwała po ciemku małego błazna,rano jak uciekała z nim za skały to się jeszcze ruszał ale nie mogłem nic zrobić bo wlazła w szczelinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił,mam od początku już drugą i moim zdaniem wyłapują tylko słabe/chore osobniki

karmisz ją? może głodna, mojej co trzeci dzień daje kawałek krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko podkreśla konieczność rozważnego dobierania obsady. Niestety próbując w jakiś sposób skopiować naturalny ekosystem, nieświadomie (albo i świadomie) kopiujemy zależności międzygatunkowe. Nadzieja, że boksująca nie złapie i nie zje nam ryby, chelmon nie zje nam przydaczni czy euphilii, lub, ze angel nie bedzie podskubywał nam polipów niestety w większosci przypadków jest szybko weryfikowana przez życie :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze czego wcześniej nie zrobiłem że błazenek nie był okazem zdrowia,trzymał się zawsze na uboczu, być może metodą naturalnej selekcji uchroniła inne ryby przed złapaniem jakiejś infekcji. Inne błazny odganiają ją gdy tylko zbliży się do ukwiała.Pozostałych zdrowych ryb nie złapie ,są za szybkie.Podobnie było ze ślimakiem,którego potarmosił krab próbując wyciągnąć go z muszli,zajęła się nim krewetka bo pewnie i tak by nie przeżył,do zdrowych się nie zbliża.Moim zdaniem to nie tylko ozdobny ale i pożyteczny zwierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oshimai chory nie był, ale wpuściłem go dzień wcześniej do akwa. Więc mógł być trochę zagubiony i krewetka chyba to wykorzystała w nocy, bo rano już był śniadaniem. Ma może ktoś jakiś pomysł jak ją złapać? Siedzi skubana pod półką skalną i muszę ją jakoś skutecznie wywabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw do środka słoik z kawałkiem krewetki, powinna wleźć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy to możliwe, że krewetka boksująca (dość spora) zapolowała na percnona (miał może ze 2 - 3 cm korpusu)? Właśnie jestem świadkiem tego jak go wcina :crybaby:

Może to wylinka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.