Skocz do zawartości
Jean_Pierre

30L AquaEl'a od samego startu - Olsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

chciałem z Wami podzielić się swoimi etapami zakładania akwarium, sprawa bardzo świeża bo dokładnie dziś mija 7 dni od zalania solanką.

Wodę kupiłem destylowaną - osmoza, w zwykłym baniaczku 5 litrowym w markecie po 2,49 za baniak ;)

Akwarium ze skałą i solą kupiłem w erybce - tak że standardowy komplet

post-24889-0-96375200-1423647594_thumb.jpg

post-24889-0-42316000-1423647619_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :).

Powodzenia,a co do kupowania wody,zainwestuj w filtr RO,nawet najprostszy http://www.woda.com.pl/p1241,rx-afro3-eco-odwrocona-osmoza-akwarystyczna.html plus do tego jakas puszka z zywica - pieniadze niewielkie,a komfort bezcenny :).

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cd...

kolejne zdjęcia, po wsypaniu piasku i włożeniu skał - 2 dni po zalaniu

dokupiona osmoza (nie wiedziałem że jest taka duża), na szczęście zmieściła się za pralką :)

6 dni po zalaniu - dokupiona grzałka i lampa UV-C

ostatnie zdjęcia pokazują co "urosło" :)

na tym ostatnim zdjęciu rosną takie czerwone/bordowe jak by włoski.

Teraz zastanawiam się kiedy i czy wpuścić jakąś krewetkę czy jeszcze poczekać ?

Czekam na podpowiedzi i sugestie :)

Dzięki !

Witaj :).

Powodzenia,a co do kupowania wody,zainwestuj w filtr RO,nawet najprostszy http://www.woda.com.pl/p1241,rx-afro3-eco-odwrocona-osmoza-akwarystyczna.html plus do tego jakas puszka z zywica - pieniadze niewielkie,a komfort bezcenny :).

bez polskich znakow/mobilnie...

Zakupiłem :-) ale taki szybki jesteś :), że nie zdążyłem dodać kolejnych zdjęć, które w 1 poście mi się nie zmieściły więc w 2-gim znacznie je musiałem zmniejszyć :)

post-24889-0-69497200-1423648293_thumb.jpg

post-24889-0-38656200-1423648436_thumb.jpg

post-24889-0-44648600-1423648448_thumb.jpg

post-24889-0-28618300-1423648462_thumb.jpg

post-24889-0-45592800-1423648465_thumb.jpg

post-24889-0-52958900-1423648468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dolej wody żeby woda tak nie chlupała :) Ja miałem wody pod same czarne narożniki. Te żyjątka to aiptasje - usuń jak najszybciej zanim się rozprzestrzeni.

Po co lampka uv? Nie potrzebna tutaj raczej. Co masz w kaskadzie? Sugeruję pół litra siporaxu do jednej komory, a w drugiej grzałka i węgiel.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9866666 ale te aiptasje to te czerwone włoski czy ta większa taka przezroczysta ? Normalnie wyrwać ? jak chwasta ? ;)

W kaskadzie mam standardowa gąbke i Boyd Chemi Pure Elite. A ten termometr zmieszczę w kaskadzie ? raczej ciężko będzie bo to 75W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bardziej przezroczyste: http://pl.reeflex.net/kategorie/48.html#Aiptasia. Spróbuj pęsetą wyrwać, później opłucz skałę. Jeśli się nie da, to nie rań jej - będziesz musiał kupić jakiś środek np. 'aiptasja-X' -bardzo dobrze działa. Gąbkę potrzymaj na początku z tydzień - później ją wyjmij. Gąbkę zastąp siporaxem - pół litra wchodzi idealnie do jednego koszyczka. Ja miałem wyrwaną klapkę w jednej z komór kaskady, i tam po ukosie grzałka się mieściła (co prawda była 50W, ale myślę że nie jest dużo większa).


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aiptasię zwalczyłem strzykawką z wrzątkiem ro - odessałem ją po chwili strzykawką jak się skurczyła. Było to prawie miesiąc temu i nie odrasta, w innych miejsach skały też się nie pojawia. Im szybciej to zrobisz tym lepiej. Wody rzeczywiście za mało, możesz spokojnie dolać pod narożniki. W kaskadzie oprócz ceramiki trzymam po 100 ml purigenu i phosguardu oraz watę, którą wymieniam raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia usunięta, przynajmniej póki co :-)

Mam pytanie, zaczął mi się pojawiać dosłownie od 2 dni czyli 9-10 dzień takie jak by rdzawe wykwity, zarówno na piasku jak i skałach, może na zdjęciach nie widać tego dobrze na piasku - na kamieniach lepiej, ale zapewniam że są na nim jakieś takie dziwne przebarwienia wyglądające jak by rdza. Powinienem tym się przejmować ? Czy to jest związane z dojrzewaniem akwarium i samo zniknie ?

Dzięki za wpsarcie.

post-24889-0-33130900-1423900528_thumb.jpg

post-24889-0-11719700-1423900537_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 3 plaga.... ?? jakaś bordowo/fioletowa rzecz zaczęła pokrywać mi skały i rośliny.... usuwać ?

Dzięki za podpowiedzi i wsparcie

post-24889-0-67537300-1433359326_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na Cyjano.

Ja zastosowałem Chemiclean. Po jednej dawce już odeszło. Jestem z Mławy jak jesteś chętny to mogę dać Ci troszkę ( kilka dawek ) tego specyfiku bo mam pełne opakowanie.

Ale przy nim musi być bardzo dobre napowietrzanie wody i odpieniacz szaleje.

Pzdr

Edytowane przez hex222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne cyjano :thumbup: Odsysaj wężykiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie odsysaj, a powinno zejść.

Chemia to ostateczność.

Kolejny Olsztynianin, fajnie...


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku odsysanie nie pomagało ( nie dało się odessać ) może to przez to ze wystąpilo na bardzo porowatej skale.

Edytowane przez hex222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam banieczek się miewa. Tez miałem cyjano, nie zrażaj się tym dziadostwem. Ja postanowiłem z tym nic nie robić. 4 tygodnie nie podmieniałem wody, uzupełniałem tylko co odparuje i lałem bakterie Seachem. Stability.

Powodzenia!!

PS. Na Olx.pl ktoś sprzedawał baniak wyglądający identycznie jak twój :whistle: :whistle:Mam nadzieję ,że nie odpuściłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodnie z Waszymi sugestiami odessałem to. Bez problemu się udało :) I nawet strat nie było :)

Bakterie też dolewam :) ale znowu zaczyna się pojawiać... może za duża temperatura bo mam prawie 26 stopni.

Edytowane przez Jean_Pierre (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.