Skocz do zawartości
Rafal Stargard

Jakich wymiarów zbiornik? 300, 450, a może 600 litrów?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz miejsce na 70 to rób 70, abys nie źałował' te 5 cm robi sporą różnicę wizualną

Komin zewnętrzny z boku czy z tył

Akwabwidoczne z ilu stron i które szyby

Sumpnrobisz pod odpieniacz i metodę filtracji

Pozdr

Akwarium będzie widoczne od przodu, z lewej i prawdopodobnie z prawej strony. więc komin najwygodniej było by umieścić z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sknerzysz to solidny. Bk250, reefoctopus 3000 ale na pompie blaster. Ja mam szurana 200 ale ledwie wystartowalem wiec jeszcze nie polecam, zwlaszcza ze producent nie radzi sobie z klejeniem tych odpieniaczy :) Cyrkulacja jebao wp40 lub lepiej te nowsze o podobnej wielkosci. Do tego obiegowka dc9000 jebao i bedzie ok. To moje typy.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał a napisz co chcesz trzymać.

Może to pomoże w doborze odpieniacza i oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim SPSy obsada rybna jeszcze nie do końca przemyślana, ale na pewno nic specjalnego, same popularne gatunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam akwarium w kształcie kostki sam mam kostkę 80cmx80cmx80cm i wygląda rewelacyjnie zobacz fotkę poniżej z marca gdy zalewałem wodą

Jednak w moim dużym salonie jest trochę za mała planuję większe akwarium też w kształcie kostki lub narożne

Możesz wpaść i pooglądać może się sam przekonasz do kostki?

post-22867-0-65521100-1444812161_thumb.jpg

post-22867-0-32428400-1444812171_thumb.jpg

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzie na gotowca

REEF MASTER XL

od niedawna dostepny juz w naszym chorym kraju - posiada już ten zestaw ktoś może jakies opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego konkretnego modelu, ale z doświadczenia wiem, że gotowce mają raczej słabsze wyposażenie, a główny nacisk jest kładziony na ogólny wygląd. Choć nie twierdzę, że się nie da prowadzić akwarium na stockowym wyposażeniu. Widziałem kiedyś bajecznego ReefMaxa, ale jednak takich zbiorników jest mało.

Upewni się, czy jest tam wystarczające światło i pienidło oraz czy w ogóle jest możliwość ewentualnych zmian. Zawsze można wymienić odpieniacz na silniejszy czy pompę obiegową na cichszą.

Temat doboru akwarium przeszedłem gruntownie przy okazji pisania artykułu o sklepach akwarystycznych. Ogólnie rzecz biorąc, za tą cenę zbudujesz podobne rozmiarowo akwarium, ale z duzo lepszym wyposażeniem. Sklepy zrobią Ci szkło i stelaż, a zapewne i szafkę. Rozejrzyj się w dostępnych opcjach.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no temat musi poczekać do wiosny ale orientacja rusza już dziś.

reef max classic już nie wystarcza sytuacja stabilna więc poćwiczymy temat z koralami i ukwiałami zanim przejdziemy większy zbiornik.

Czas znowu spotkać się z naszymi miejscowymi wielbicielami morszczyzny i wymienić info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.