Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

!Chemiclean i jego tragiczne działanie w moim akwarium!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam wczoraj pięknie ładnie moje rybcie w pełni zdrowe przyjmowaly pokarm i szalały.

W akwarium od dłuzszego czasu walczyłem z cyjano no i....

Zastosowałem Chemiclean dokładnie tak jak w instrukcji przeliczyłem wraz ze znajomym akwarsyta a przed zastosowaniem przeczytałem wiele tematow o chemicleanie bo jak coś robie to staram sie dać i włozyc serca jak najwiecej w moje akwarium..Odpieniacz odłaczyłem ,nie sciagalem kubka..Alee za to dodałem cyrkulacji tak,ze konkret bujało i pompe silna w sumpie z kostką lipową dałem=odpieniacz bez kubka silne napowietrzanie...Jak zauwazyłem skutki ubocze po godzinach ok 15 sciagnalem kubek i jeszcze wiecej natleniania...Przyznam ,ze ilosci skały nie odjąłem przy sypaniu no ale...10 niepełnych miarek na niecałe 370 L w obiegu,rozmieszanych konkret.Czytajac tematy przedawkowałem i wszystko zyje dobijam sie bardziej a wiadomsc od kolegi ktory wsypał tego serio za duzo i nic mu nie padło zwala mnie z nóg :(..

Jestem poprostu załamany rybki pływały rok !akwarium nie jest za duze jak na hepka i olivaceusa ale taka rybka jak olivaceus nie była duzych wymiarow szalala z reki jadła a jak mnie widziała kazdego dnia to poprostu to czułem ,ze sie tak cieszyła ,ze zaraz jedzonko dostanie..Jak robiłem coś w akwarium pływala mi przy dłoni :(...Parametry mierzone nie tak dawno no3 zerowe po 4 lekko ponad zera kh mialem nieco za niskie ale pomalusku podbilem do 8 mg ,ca ok ,zaslonie 1.024 sól Aqua Forest temp 25 stopni swiatło geismana .Wszystko ok !!!!Reszta obsady tak pieknie wciaz tetni zyciem a moj hepek i olivka prosze zobaczcie co sie stało i ci którzy maja słabą psychike, nie ogladajcie tego.

Olivaceus najsilniejsza ryba w akwarium ktora dominowała została tak poparzona az do miesa normalnie płetwy zaczeły sie kruszyć rybka walczyła 2 godziny a ja dzwoniłem po kolegach ktorzy jechali tu Fastem z wodą na podmiane !starałem sie cały dzien jak mogłem dałem z siebie wszystko aby rybe ratować.Coś strasznego jak umierała,szok dla mnie

Hepek ma powazne rany ale chyba bedzie żył bo pływa

Krewecie mandaryn błazny chromiski tętnia życiem co najciekawsze.

Ogolnie ze znajomymi akwarystami tu u mnie badalismy przyczyne i to nie byle jakimi akwarystami i padło na chemiclean.Co moglo zrobic takie rany ?akurat u 2 pokolcow ?brak natlenienia ?parametry ?jeszcze pare godzin temu parametry swietne a po wsypaniu i moim niestety długo spaniu do 12 efekty chemii durnej cholernej daly sie we znaki....

Ogolnie to chyba rezygnuje z akwarium mam tego dosyć.Zbiornik ma ok rok a te ryby sa odpoczatku i nigdy nie chorowały nawet ..Jak ktos mi powie ospa ma w nos.

11016505_861127993939692_1371930294_n.jpg?oh=c8639a71981b1c34a9c947ddbe72cffe&oe=54EBA5A1&__gda__=1424723249_0d7456c33bbdf47d229c86114771f7f4

10944789_861191710599987_405791465_n.jpg?oh=4c89a0934e4a01698db737b99c4bd5f2&oe=54EB73E7&__gda__=1424709114_c9860a1e338412d8afc0d11903012612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczałeś Chemiclean w innym naczyniu czy wsypałeś bezpośrednio do akwarium?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu coś kolega pisał ..."Przyznam ,ze ilosci skały nie odjąłem przy sypaniu no ale...10 niepełnych miarek na niecałe 370 L w obiegu,rozmieszanych konkret"


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem z powodzeniem. Zawsze kubek z odpieniacza na bok i woda gazowana w baniaku. Poźniej podmiana. Nigdy nic nie padło a po cyjano ani śladu. Współczuję straty ale nie ma się co łamać. Bierz się w garść i do roboty. Nikt Ci nie mówił że bedzie łatwo i przyjemnie.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu dalem chemiclean i nic nie padlo odpieniacz chodzil na full bez kubka 300l akwa dalem 7 dawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph jakie?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłeś węgiel i inne "wsady"?

tyle ludzi używa ten produkt i nikomu nic nie padło... coś musiałeś namieszać.

Sam kilkukrotnie dawałem większe dawki niż zalecane i nic się nie działo...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Arturowi nie chodzi o liste osób, którym chemiclean nie sprawił kłopotu.

Czy inne ryby miały jakieś podobne nadżerki?

Czy poza rybami były straty w akwarium?

Czy cyjano odeszło?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,2 Wszystko wyciagnąłem Darku .Robiłem badnia wody przed zapodaniem,wyszły ok ..Co ciekawsze testy robiłem u siebie i kolega robił ,na 2 baty.Jak ja coś robie to staram sie jak moge.Nic nie dotykałem a jedynie mniej swiatła swieciłem podczas kuracji.Przed zapodaniem środka wszystko tetniło zyciem.Jutro biore po kuracji 100 L wody z wzorowego baniaka i podmieniam po 48 h.....Coś strasznego ryba ma powazne poparzenia ludzie jakby ktoś ją dosłownie oskalpował...efekty chemii ....

A mówiłem sobie 0 chemii nie uzyje jej nigdy i sie doigrałem.

Panie Tester.

Błazny ,chromiski,pizamki jak i mandarynek wraz z krewecia czyszczaca ktora czyscila biedaka jak lezał i umierał Nawet nie drgneły!!!

Acropora mam jedna tetni zyciem.

Spsy ogolnie takie jak i były takie są ..Miekasy ladnie sie pompuja lps takie jak i były są.

Dałem troszke pokarmu hepcio jadł ale za skałami chowa sie pionowo głowką do góry o skałke chyba cierpi...

Bede wiecej solanki juz dolewał aby bardziej rozcienczyc chemicleana,innego wyjscia nie widze.

Rana u hepcia jakby coraz bardziej sie powiekszała...Rana wyglada mi na dosłowne wyjaranie ryby kwasem.

Cyjano oczywiscie odessałem przez wate przed zabiegiem ile sie dało.Ciezko stwierdzic tak serio bo i swiatła mniej było a wiadomo swiatło utradnia dla cyjano rozwijanie sie.

Tutaj nie dam Ci odpowiedzi ale moge jedynie wywnioskować z moich obserwacji bo sporo z cyjano walcze.

jakby troche pomogło.

Prosze nie mowic mi ,ze sciaganie cyjano tak dało sie we znaki bo sciagalem wiele razy.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zero stresu u reszty. Podejrzane. Ja bym się skłaniał do tego że główną przyczyna było coś innego a chemia może tylko dokończyła.

Może przez jakiś stres pokolce miały zatarg i się poobijały wzajemnie a chemia tylko podrażniła rany dodatkowo.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Wg mnie chemia nie była tu głównym winowajcą - ona tylko może dokończyła dzieła :(

Współczuję. Hepatus to wbrew pozorom twarda sztuka - wyliże się.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olivaceus jadł mi z reki .Jak wsadzałem reke to wszystkie rybki w skale a on obok pływał.Jak podchodziłem do akwarium to odrazu sie cieszył tak fajnie pływał z hepatuskiem razem szczesliwy.Ta ryba była głową tego akwarium bez niej te akwarium juz nie ma sensu dla mnie totalnie jestem załamany na amen łzy w oczach stoją spać nie moge dla mnie to jest tragedia poprostu i tyle;(

Rybka była rok czasu nigdy nei chorowała jadła jeju wszystko było super z nia.Czasem dla hepka kilka kropek wywaliło jak sie zestresowała a olivka to jak czołg była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Arturowi nie chodzi o liste osób, którym chemiclean nie sprawił kłopotu.

Szukasz przyczyny jego kłopotów w chemiclean?


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak ryba umiera gdy ma pasozyta pracowałem w aquelu widziałem mase rybek umierających i dlatego tez już nie pojde do takiej pracy wiecej.

Ta ryba poprostu szalała po akwarium !!!coś strasznego!!!obijała sie głową o szyby skały i traciła płetwy naskórek wyzerało jej coś jak diabli z minuty na minute ..

Jej na bok nie kładało chłopaki nie ocierała sie ,dusiła sie nic .Ona poprosto zachowywała sie jakby płoneła.

Coś strasznego widok koszmar.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie do przodu...ludziska mają większe tragedie!!!!!I jak o tym tak pomyślisz to wszystko staje sie łatwiejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem teorie, ale cienką - te 16 godzin mi nie pasuje

Jak Ci się wydaje, czy te nadżerki mogą być pochodzenia bakteryjnego ewentualnie wirusowego?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Arturowi nie chodzi o liste osób, którym chemiclean nie sprawił kłopotu.

Bartek - oczywiście, że nie o to mu chodziło.

Mnie chodziło o to, że skoro tyle osób stosuje i nie ma strat, to nie chemia była przyczyną - była skutkiem.

Poza tym, skoro producent zaleca stosowanie chemicleanu profilaktycznie co miesiąc - więc nie wierzę, że sam strzelałby sobie w stopę. Bo jeśli pisze coś takiego - to jest pewny za swoje badania. Chyba, że się mylę...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twoja teoria być prawdziwa.Poszedłem spać jak tylko wsypałem i wstałem po południu.Wiec kto wie kiedy to tak naprawdę zaczeło sie dziac ?Wiesz wydaje mi sie ,ze nie.

To zaczeło sie dziać bardzo szybko rybka niczym w ogniu płoneła

Dzien wczesniej ryba szalała nic ją nie rozbierało... to sie stało tak gwałtownie ,ze brak mi słów.

Nie tylko ja jako jakiś tam pseudo akwarysta to widziałem.Moj znajomy Akwarysta do mnie o boże nie widziałem czegoś takiego jakby coś ja oskalpowało dosłownie wyzerało,przeraził sie chłopaczyna.Do tego znajomy doświadczony i moim zdaniem bardzo dobry akwarysta był poprostu w szoku.

Darku z tymi co byli u mnie i to widzielismy doszlismy do wniosku ,ze to chemiclean.Nic innego nie robiłem.

Wsypałem chemicleana rozmieszałem i bum do akwarium.Zgasiłem swiatełko dodatkowe napowietrzanie dałem i zaraz spac poszedlem.

4 znajomych widziało akwarystów u mnie w domu dzien przed jak rybki olivka itp tętniły zyciem i były pieknie wybarwione ! Przeciez to jest kilka ,kilkanascie godzin przed zgonem ryby i jak widzicie na zdjeciu tragicznym.....

Ludzie drodzy przeciez z tej ryby nic praktycznie nie zostało.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że po zapodaniu chemicleana było do akwarium wpuszczone nowe życie w postaci 2 szt. chromisków, którym nic nie jest. Nie sądzę też, że coś przywlokły, bo z tego co Artur mówił spędziły tydzień u innego kolegi i nic tam się nie działo. No ale w akwarystyce wszystko jest możliwe. Też się zdziwiłem widokiem rybek, bo sam zapuszczałem chemicleana 3 razy i nigdy nic takiego nie miało miejsca. Szok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chromiski przyszły zdrowiutkie jedzą ...

U znajomego z hepciem pływały już od jakiegoś czasu,wiec...Nawet jakby były chore miały ospe to zaraziłyby pokolca znajomego a tym bardziej nie ziałyby ogniem na moje 2 pokolce ktore spia w 2 innych kątach,wiec to odrazu wykluczyłem.Dzieki Leszek ogólnie za pomoc i fatyge z wodą.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z otoczenia sie dostało, jakieś świeczki zapachowe w połaczeniu z chemicleanem, albo jakieś sprzatanie było i użyte było Pronto na kurz czy coś.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche przychorowałem i mam niezły kaszel ale czy to od tego ?Może jakas reakcja zaszła.W sumie sprytnie szukać zacząłeś przyczyny.Mam jeszcze w domu kota ale nie sika tutaj nigdzie.Świeczke zapale jak jest dziewczyna a ostatnio nie było wiec to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że po zapodaniu chemicleana było do akwarium wpuszczone nowe życie w postaci 2 szt. chromisków,

Ludzie, myślcie trochę.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.