Skocz do zawartości
dyukatk75

centropygi prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich kolegow

Prosze was o pomoc gdyz posiadam Centropyge Bikolor i chcialbym dokupic jeszcze jedna z gatunku centropyg lecz innej grupy. Chodzi mi po glowie zakup Centropygi Laricula lub Centropygi Acanthots i tutaj pytanie co wy o tym myslicie nie bedzie walk? a moze cze ma ktos z was takie centropygi razem?

Z gory bardzo dziekuje za jakiekolwiek uwagi i za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży zbiornik?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Bispinosę i Vroliki, nie widziałem żeby się atakowały kiedykolwiek.

Z drugiej zaś strony nigdy nie pływały koło siebie, zawsze na dystans, jak jedna z jednej strony zbiornika, to druga z drugiej.

Na noc też miały kryjówki po dwóch stronach skał. Niestety Vroliki jako pierwsza zaczęła skubać acropory, a później Bispinosa i musiały się przeprowadzić.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czy bedzie spokojnie jak jedna bedzie wieksza ta co posiadam bicolor a druga zakupiona pewnie bedzie mniejsza czy z tym nie bedzie problemow ? zeby ta wieksza malej nie zagonila na smierc? :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie, mialem juz kiedys chec miec w zbiorniku kilka gat centropyg np loricula, paracentropyge, eibli, bicolor i flavissima. Ogladalem filmik pieknego zbiornika na youtube

i plywa tam wlasnie kilka gat, da to rade, wiem ze pewnie sps-y nie dadza rade ale cos za cos :)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sie naogladaja glupich zbiornikow, bo inaczej tego nie mozna nazwac by pchac bialobrodego i regala do wiaderka a potem maja chore wyobrazenie ze sie "da".

Jeszcze powinien wiecej korali i ryb napchac tam, niech pokaze ten zbiornik po paru latach funkcjonowania... z doklad ie tymi samymi rybami.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo je lubie. Mimo, ze nastawiony jestem na sps-y, musialy byc zawsze. Pewnie mam z 3-4 roznych gatunkow (choc czerwona stracilem). Reszta plywa zwawo i schodzi sobie z drogi. To super rybki, mimo ze niektorzy pisza, ze moga obcinac sps-y. Jeszcze tego nie zauwazylem.

Ostatnio (ups - to juz 5 lat :blushing: ) mialem duza mozliwosc wpuszczenia 4 gatunkow jednoczesnie. To chyba najlepsze rozwiazanie. Zanim sie polapia, kogo by tu na...straszyc, to juz sie do siebie przyzwyczaja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO i ja coś dopowiem :)

Tak jak kolega wyżej powiedział najlepiej razem wpuścić, ja np. miałem centropyge argi i goniła przez dwa pierwsze dni każda nowa rybka w zbiorniku a potem najlepsze psiapsiuły pływały razem jakby nigdy nic nie zaszło ^^

a co do podgryzania to moja nigdy się na korale nawet nie popatrzyła :)

Teraz zmieniłem obsadę rybna i właśnie leci do mnie centropyge multifaciata (moje odwieczne marzenie :) ) mam nadzieję że bedzie tak bezproblemowa jak poprzednia . :)

post-23624-0-27651000-1427227261_thumb.jpg

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka,

u mnie plywaly obydwie i to raczej loricula musiala uwazac, choc wielkiej agresji zadna nie okazywala.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw będzie mały lub większy łomot nowej potem spoko w 450l. U mnie dopóki były dopóty spsy nigdy nie były w pełni rozwinięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie sie naogladaja glupich zbiornikow, bo inaczej tego nie mozna nazwac by pchac bialobrodego i regala do wiaderka a potem maja chore wyobrazenie ze sie "da".

Jeszcze powinien wiecej korali i ryb napchac tam, niech pokaze ten zbiornik po paru latach funkcjonowania... z doklad ie tymi samymi rybami.

Myslisz,ze te ryby tam zostana permanent bo mi sie Nie wydaje. Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktoś doświadczenie w trzymaniu Centropyg w parach? Zmieniają płeć więc powinno być łatwo dopasować, ale czy nie będzie problemów?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.