Skocz do zawartości
amsam

Która lepsza "sól bez soli"

Rekomendowane odpowiedzi

Niezupełnie. Post #17 poruszał tą sprawę.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie czytac. Powoli robi sie bicie piany.... Damian dosc dobrze to wyjasnil o co chodzi w sbs... Moje uzywanie AF jest dosc "przygodowe" czyli sprobowalem bo mialem taka sposobnosc przez chwilke... teraz przyznaje ze nic z AF nie podaje. Mam stare przyzwyczajenia... ale jedno mi sie podoba i tego zazdroszcze uzytkownika AF. Nikt nie udziela tylu informacji odnosnie stosowania produktow suplementujacych co ogolnie pojeteAF. Oczywiscie jest to w ich interesie. Ale nie znalazlem nigdzie tylu informacji o stosowaniu, skladow, zawartosci innych produktow typu KZ i inne . Mimo ze mam uczulenie na tak intensywny marteting roznych form to fajnie by bylo miec tyle informacji o produktach tych firm. One nie dbaja o to tak jak AF. Nawet jak totalny zieleniak cos probuje to ktos z AF sie odezwie podpowiadajac troche... oczywiscie nie kazdy potrafi z tego skodzystac. Sprobojcie zapytac o inne produkty na forum a najczesciej echem zostaja.. mimo ze przeciez tez sa ich dystrybutorzy... to mi sie w Af podoba. Sorki za off top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bob, jeśli chodzi o KZ - ma swoje forum na pewno dostaniesz odpowiedz na wszytko, NP - pytanie do dystrybutora Krzysztofa, pozostaje biodigest i FM jako systemy - mało popularne na naszym forum i dlatego mało dostaniesz odpowiedzi. Zapewne kilka pominąłem.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś nieopatrznie odniósł się do pewnej marki na rynku i zrobiła się z tego znowu dyskusja o której pewnie, co poniektórzy swoje zdanie mają.

Pytanie jednak było która sól bez soli jest najlepsza i ja też jestem ciekawy opinii. Są sole bez soli drogie (np. preis) i tanie, pytanie czy ktoś spostrzegł różnice w tych produktach.

Tak na logikę, te produkty są zapewne różne w składzie i można zakładać, że jedna są lepsze inne gorsze. Szczerze mówiąc argumentacja, że każda sól bez soli jest taka sama jest z gruntu nielogiczne skoro nawet składu nie znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuzylem pare paczek roznych producentow soli bez NaCl i powiem szczerze, nawet takie pytanie "ktora lepsza" nie przyszlo mi do glowy.

Powiem wiecej; jak jej nie uzywam to tez nie widze pogorszenia lub poprawy, wiec podziwiam dyskusje i dociekliwosc wielu uzytkownikow (czek). :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje 3 grosze na temat SBS , używałem pewnej soli w systemie nieważne jakiej oraz SbS innej firmy , parametry zaczęły sie rozjeżdzać , sama sól miała duzo magnezu z sobie i dodając sbS miałem wiecznie magnezu i potasu za dużo . W pewnym pomęcie potas w moim zbiorniku wyniósł 440 a magnez 1450 mimo iż nie dozowałem ich osobno. Stąd moje wnioski oczywiście prywatne są takie by stosować sól i SBS tego samego producenta w miarę możliwości , natomiast jesli ktos nie ma potrzeby jej stosowania to nie robic tego na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są takie, które zbrylają się łatwiej (wcześniej), a inne później lub w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób dalej nie rozumie co to jest sol bez soli a Damian ładnie to wytłumaczył. Dozowanie sbs nie ma nic wspólnego z dozowaniem mikro. Ogólnie to chodzi o eliminacje produktów ubocznych powstających przy Met.Ballinga. Wynika z tego, ze TEORETYCZNIE skład wszystkich SBS powinien być taki sam.

wysłałem z tapatalk

Dokładnie. Teoretycznie. Tak samo jak wyliczony jest cały Balling, To jest metoda która przybliża nam naturę, ale jak wszyscy wiemy wartości niektórych pierwiastków zmieniają się i w naturze występują w rożnych ilościach. Co moze dowodzić ze nie ma najlepszej soli bez soli.

Zuzylem pare paczek roznych producentow soli bez NaCl i powiem szczerze, nawet takie pytanie "ktora lepsza" nie przyszlo mi do glowy.

Powiem wiecej; jak jej nie uzywam to tez nie widze pogorszenia lub poprawy, wiec podziwiam dyskusje i dociekliwosc wielu uzytkownikow (czek). :clap:

A no właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teoretycznie. Tak samo jak wyliczony jest cały Balling, To jest metoda która przybliża nam naturę, ale jak wszyscy wiemy wartości niektórych pierwiastków zmieniają się i w naturze występują w rożnych ilościach. Co moze dowodzić ze nie ma najlepszej soli bez soli.

Skład glownych skladnikow wody morskiej jest wszędzie tak sam, jest tylko różne zasolenie skąd wiec te rewelacje?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o micro których nie ma w sbs, skład GŁÓWNYCH składników jest taki sam

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie oceany i morza otwarte zawierają takie same sole, będące w takim samym stosunku procentowym. Woda z poszczególnych zbiorników różni się między sobą jedynie stężeniem, czyli stosunkiem ilości wszystkich soli do ilości wody. Jest to podstawowa reguła stałości składu wody morskiej zwana regułą Dittmara."


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.