Skocz do zawartości
dale

Zmiana w regualminie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o umieszczenie w regulaminie, bądź w zasadach, w jakimś czytelnym miejscu, że Właściciele forum nie życzą sobie by na ich forum wymieniać pewne nazwy firm akwarystycznych. Że są wprowadzone w moduł cenzury forum. Ułatwi to życie nowym, a i starym, użytkownikom, którzy piszą post, potem poprawiają a na końcu i tak nie wiadomo o co chodzi.

Moduł ten działa również w wiadomościach prywatnych, A dobrze by było wiedzieć że jest to wycinane automatycznie, a nie że ktoś ręcznie sprawdza, czego oczywiście nie robi, bo było by to per analogiam naruszenie tajemnicy korespondencji.

ps. jeśli gdzieś jest taki zapis, przepraszam, ale nie byłem w stanie go znaleźć, prosił bym o wskazanie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram -właśnie chciałem wysłać priv z nazwą firmy i mi wycenzurowalo. I swoją drogą cenzura priva jest przesadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum sponsorowane wiec normalne że broni się interesy sponsorów. Każde forum tego typu ma cenzurę firm które nie opłacają 'abonamentu' a moderacja czuwa nad interesem sponsorów. Normana rzecz i nie wiem czego się czepiacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poker no chyba nie jest to normalne i nie zgodne z prawem aby ingerować w prywatne wiadomości co innego na ogólnym ale najlepiej jak by się wypowiedział jakiś prawnik


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek popieram w 100%.

W regulanimie powinien pojawić się również zapis że niepochlebne opinie na temat sposorów będą usuwane, czego sam doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobrowolnie jest na tym forum. Są przecież inne niemoderowane jak ktoś woli. Tutaj odkąd pamiętam była ostra moderacja. Nie wiem jak wygląda aspekt prawny, myślę że ta sprawę administracja ma ogarnięta. Cała ta cenzura z biznesowego punktu widzenia jest jak najbardziej trafna, a ze forum jest sponsorowane to ten punkt widzenia jest bardzo ważny. No może w regulaminie powinien pojawić się odpowiedni zapis.

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapiszą w regulaminie

to mogą chyba robić co chcą. Nawet wplatać peany na rzecz sponsorów w nasze posty. :)

a tak na poważnie to jest ta cenzura do zaakceptowania. To tylko biznes nothing personal ...

Edytowane przez ben73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sponsoring sponsoringiem ale prywatna korespondencja jest nietykalna, choćby miały być w nie nazwy firm, które nie współpracują z forum.

Co do uwag niepochlebnych pod kierunkiem sponsorów forum, to wydaje mi się, że również powinny być zamieszczane aby firmy mogły się obronić.

W końcu mamy demokrację, komunizm upadł 25 lat temu.

Ludzie biznes biznesem, a gdzie w takim razie jest klient ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o cenzurę, nie chodzi mi o wolność opinii czy wypowiedzi, to jest forum prywatne. Ze wszystkimi konsekwencjami. Ale lubię jasne zasady. Czytelne i dostępne dla wszystkich. Inaczej jest to zachowanie mocno niepoważne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wsparciem i pomocą, chciałbym mocno rozwinąć serwis akwarystyczny, bez właśnie typowego sponsoringu.

Zainteresowanych proszę o priv


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat Rzecznika Praw Obywatelskich:

"Podsłuchiwanie prywatnych rozmów telefonicznych i czytanie korespondencji e-mailowej jest naruszeniem art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Obywatela."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zaskarż. Ale odradzam, cenzura działa na poziomie skryptów, więc nie ma potrzeby "podglądania, podczytywania czy innego podpatrywania" korespondencji, a jeśli nie masz dowodów, to jest to zwykłe pomówienie, które skierowane w stronę firmy handlowej może niekorzystnie odbić się na wizerunku, co może skutkować procesem odszkodowawczym na drodze cywilnej i w konsekwencji odszkodowaniem.

Pirotechnic, fajnie, ale nie o tym jest wątek, prosił bym nie uprawiaj marketingu w tym wątku, Ok ?

Panie i Panowie, proszę bardzo, powściągnijmy emocje i podejrzenia, Moja intencją było tylko i wyłącznie wyjaśnienie sytuacji i nadzieja na czytelniejszy regulamin. Żeby Nam się lepiej współegzystowało.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zaskarż. Ale odradzam, cenzura działa na poziomie skryptów, więc nie ma potrzeby "podglądania, podczytywania czy innego podpatrywania" korespondencji, a jeśli nie masz dowodów, to jest to zwykłe pomówienie, które skierowane w stronę firmy handlowej może niekorzystnie odbić się na wizerunku, co może skutkować procesem odszkodowawczym na drodze cywilnej i w konsekwencji odszkodowaniem.

Pirotechnic, fajnie, ale nie o tym jest wątek, prosił bym nie uprawiaj marketingu w tym wątku, Ok ?

Panie i Panowie, proszę bardzo, powściągnijmy emocje i podejrzenia, Moja intencją było tylko i wyłącznie wyjaśnienie sytuacji i nadzieja na czytelniejszy regulamin. Żeby Nam się lepiej współegzystowało.

dale nie mam zamiaru nikogo zaskarżać. Chodzi mi tylko aby nie było sytuacji dziwnych z prywatną korespondencją.

Co do tematów na forum to się zgadzam, że powinniśmy promować naszych sponsorów. Jednak jeśli przydarzyła im się jakaś wtopa to też powinniśmy o tym napisać - tak aby mieli szansę na obornę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fora nie sponsorowane i tam można o różnych wtopach poczytać. Na takich jak to forum jest sporo ciekawych artykułów opisów, bardzo pomocnych ale logiczne ze opinie o produktach trzeba brać przez palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fora nie sponsorowane i tam można o różnych wtopach poczytać. Na takich jak to forum jest sporo ciekawych artykułów opisów, bardzo pomocnych ale logiczne ze opinie o produktach trzeba brać przez palce.

Dlatego zobacz ile jest pytań, że ktoś coś przeczytał na forum "obok".

Tu na forum jest ta zaleta, że masz sklepy, dystrybutorów, hurtownie uczestniczące w forum i możliwość zadania tematu bądź pytania nawet jeśli jest ono nie wygodne.

Dlaczego miałbym nie poruszyć tematu niewygodnego dla naszego sponsora ???

Wydaje mi się, że to forum jest też po to stworzone aby wszyscy mogli się wypowiedzieć czy to jest zwykły człowiek interesujący się akwarystyką morską (forumowicz) czy to jest sponsor forum (sklep, hurtownia).

PokerFace zobacz ile jest krytykowania na innych forach - myślę, że podobna ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wsparciem i pomocą, chciałbym mocno rozwinąć serwis akwarystyczny, bez właśnie typowego sponsoringu.

Zainteresowanych proszę o priv

no toś mnie ubawił :D

każde Twoje pytanie na forum dotyczy - co i jak się robi.. a serwis akwarystyczny będzie zakładał? Powodzenia... :)

Dale - skrypt dotyczy całego forum. I jest pewnie dokładnie taki sam jak do brzydkich wyrazów - o ile nie ten sam...

Więc to nie jest cenzura tylko prywatnych wiadomości...

Każdy cms, każde forum takie coś posiada i jest to sprawą admina, co wpisze w słownik...

Wystarczy, że napiszesz d u p a na forum i PW - działanie jest dokładnie takie samo...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, ja to wiem, więcej czasu spędziłem na konserwacji takich i wcześniejszych skryptów niż to forum istnieje :) Dlatego pisze wyraźnie że nikt nie musi czytać PW, co nie znaczy że nie czyta, są całe moduły dla adminów, tych co nie potrafią bazy używać :). Nie twierdze że tutaj tak jest. Nawet nie podejrzewam - mają ciekawsze rzeczy do roboty niż czytać, kto, kogo i za co...

A omijać jest prosto wystarczy, jak piszesz, napisac ze spacjami, kropkami itp. Ale nie o to chodzi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdołami się zajmujesz, ja bym był za wprowaszeniem obowiązku wpisywania miejscowości do ogłoszeń na targowisku. Niektórzy piszą odbiór osobisty to już trudno dopisać obok np. Katowice, dużo ludzi czyta forum mobilnie, a tam niestety nie widać pochodzenia .

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla jednego istotne jest żeby pohandlować, dla drugiego żeby dowiedzieć się. Od handlu jest allegro, od wymiany wiedzy, forum.

ps. o tym co Ty, pisałem zanim jeszcze na forum się zarejestrowałeś :) Temat nie przeszedł, może z "pierdołami" przejdzie....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę - ten temat wraca do nas jak bumerang :)

Proponuje aby na przyszłość zadać sobie odrobinę trudu i poszukać czy ktoś już o tym nie pisał - a pisał i to nie raz :)

W jednym z tematów Skoczek wytłumaczył o co chodzi z automatem który wycina pewne zwroty, nazwy czy bluzgi i nie ma co kolejny raz rozpisywać referatów na ten temat wystarczy przeczytać - nic się w tej kwestii nie zmieniło :)

Temat ingerencji w prywatna korespondencję proponuje po prostu zostawić w spokoju - to jest bzdura wyssana z palca i do tego naprawdę mało śmieszna. Było i na ten temat kilka teorii spiskowych na naszym forum - wszystkie tak prawdzie jak bajki braci Grimm

(Dla zainteresowanych archeologów wszystko jest dostępne na forum)

Dziękuje :reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker wydaje mi się, że nikt teraz nie snuje teorii spiskowych dotyczący korespondencji priv.

Natomiast co do automatu to powiem szczerze jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi coś wyciął, a jako świeży forumowicz obracam nazwami różnych sklepów. Bluzgów nie używam bo powinniśmy się kulturalnie wypowiadać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby komuś się chciało czytać pierdylion prywatnych wiadomości :)

Zresztą... w dzisiejszych czasach to nie muszą czytać administratorzy, a i tak KGB wszystko wie :D

polecam do obejrzenia film Jack Strong... tam widać jak jesteśmy 100 lat za Murzynami yyyy znaczy Czarnoskórymi.

w latach 70tych wywiad amerykański miał możliwość przesyłania maili :D przez WIFI :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby komuś się chciało czytać pierdylion prywatnych wiadomości :)

Zresztą... w dzisiejszych czasach to nie muszą czytać administratorzy, a i tak KGB wszystko wie :D

polecam do obejrzenia film Jack Strong... tam widać jak jesteśmy 100 lat za Murzynami yyyy znaczy Czarnoskórymi.

w latach 70tych wywiad amerykański miał możliwość przesyłania maili :D przez WIFI :)

Widziałem film całkiem dobry.

Fakt już w latach 70-tych wysyłali wiadomości przez WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę - ten temat wraca do nas jak bumerang :)

Proponuje aby na przyszłość zadać sobie odrobinę trudu i poszukać czy ktoś już o tym nie pisał - a pisał i to nie raz :)

W jednym z tematów Skoczek wytłumaczył o co chodzi z automatem który wycina pewne zwroty, nazwy czy bluzgi i nie ma co kolejny raz rozpisywać referatów na ten temat wystarczy przeczytać - nic się w tej kwestii nie zmieniło :)

Masz rację, Przemek to dokładnie napisał http://nano-reef.pl/topic/58109-dyskusja-ognista/page__st__40__hl__cenzura#entry583477

Post 47 bodajże.

A nie prościej umieścić wpis w regulaminie, że nie wymieniamy nazw firm które nie są sponsorami foru, a stanowia konkurencję dla właścicieli ?

Prościej, czytelniej i z honorem. A nie dodawać firmy do słownika autocenzury, a potem twierdzić że nic takiego nie ma miejsca - ot zwykła cenzura wulgaryzmów, nazw czy "pewnych zwrotów".

A potem user pisząc post zastanawia się czemu post ma poszatkowany ?

Skoro powiedziało się "A", trzeba mieć odwagę powiedzieć "B".

Macie ?

Szacunku nie zdobywa się zza węgła.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytelności zasad, jakiś czas temu napisałem ofertę sprzedaży, nierozpakowanego odpieniacza , dostałem informację, że post wymaga zatwierdzenia moderatora czy coś i zaginął.. bez żadnej informacji ....

Nie wiem czyje i jakie interesy?/dobre imię?/ zasady naruszyłem - trudno .

Ale czy takie powody nie mogłyby również bardziej przejrzyste i jasne?

Np. pw z wiadomością pkt ten i ten regulaminu?

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.