Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem akwarium od kolegi za darmo bo nie daje rady z nim mam swoje 120 i teraz jego 60 ale skala jest cała porośnięta glonami zielonymi taki trawnik czy da się uratować ta skalę czyszczenie szczoteczka nie pomaga oraz preparat ultra algea x tez nie jest jakiś sposób na to ze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalać wybielaczem w słodkiej wodzie i zabić wszystko potem wypłukać


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da, i wcale nie trzeba wszystkiego zabijać.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuścić "żółtka" zebrasome - temat w dzień będzie załatwiony :)

Radość dla rybki - bezcenna :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, w 60 l baniaku zebrosoma, która by to przerobiła...

Raczej nie jest to dobry pomysł.

Odplamiacz też sprawdza się lepiej w praniu niż na skałach.

Jeżeli akwarium jest bez życia, zalej wodą "morską", zaciemnij na tydzień, bez grama światła, za to z cyrkulacją i odpieniaczem - jak nie masz odpieniacza, odpal brzęczyk z dwoma kostkami lipowymi.

Po tygodniu 100 % podmiany, dajesz dużo - bardzo dużo bakterii (np. nitro out II microbe lift, lub jeszcze lepiej pakiet startowy biodigest) i pomału zaczynasz świacic. Oczywiście odpieniacz/natleniacz i cyrkulacja. Po drugim tygodniu, podmiana 50% i na drugi dzień testy.

Będzie jeszcze "bogato", ale już możesz wprowadzić miękkie i proste lps (np eufilie) - żeby wyjadały nutrienty. Miękkie - polecam xenie - najlepiej na skałkach, które potem będzie można wyciągnąc.

Jak masz piach, po pierwszym etapie, solidne odmulanie przy sćiąganiu wody. U mnie to zadziałało - miałem taką samą sytuację.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtego w 60 litrach trochę szkoda. Może Dolabella, jeżowiec??? Zanim wymoczysz skałę w chemii warto spróbować.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mućkę zarzuć na pastwisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby sobie oszczedzic nerwow kup nowa skale. Do 60L to nie bedzie majatek. Zabijanie skaly uwazam za kiepski pomysl bo to nie jest rozwiazanie na pare dni. Rady kupna zoltka do 60L nawet nie komentuje


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie ktore posiadam to bio gro marine czyli zero swiatla duza cyrkulacja i bedzie ok odpieniacz mam hudor slim skin 250,65 a podniesieni dkh cos da czy nie bardzo jest aktualnie 7 , ph 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

raczej nowa skała - bo skoro "toto" na niej rośnie .. to w środku jest sporo bagienka

a tą "na balkon" - na słoneczko na kilka dni , potem szczoteczka , moczenie ... i do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nowa skała - bo skoro "toto" na niej rośnie .. to w środku jest sporo bagienka

a tą "na balkon" - na słoneczko na kilka dni , potem szczoteczka , moczenie ... i do sumpa

Miałem się nie odzywać, żeby nie było że złośliwy jestem, ale szkoda faceta na minę wsadzać.

Jeżeli zatłuczesz glony, będziesz w stanie zmyć ze skały wierzchnią warstwę glonów. Fakt - to usuniesz. Ale zapominasz o "tonach" mikroorganizmów (bakterie, pierwotniaki itp) z wnętrza skały. Te albo zabijesz, albo wejdą w stan przetrwalników. Nie wymyjesz ich wodą. Za to jak wsadzisz do sumpa, skała zacznie oddawać to wszystko do wody. A glony - ? Zostaną w przetrwalnikach.

Jak myślisz, dlaczego tyle osób ma problemy ze zbiornikami ? Ano właśnie przez taką wielokrotnie restartowaną skałę....

Dominiku, pozwól działać naturze. Brak światła sprawi że glony obumrą, bakterie i odpieniacz będą odpowiedzialne za usunięcie nadmiaru trofizmu z systemu. Jak zapalisz światło, będą mniej korzystne warunki do ich rozwoju. Dobrze by było potem, wrzucić jakieś makroglony w dużej ilości na jakiś czas - one sobie podjedzą, stanowiąc konkurencję dla glonów ze skał.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dale - przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałem a Ty zacytowałeś

bo chyba o niczym nie zapomniałem

za to Twoja metoda .. zabicia glonów brakiem światła oczywiście będzie skuteczna, tyle że WSZYSTKO pójdzie do .. wody a ja proponuję choć większość wysuszyć i zmyć

a pisząc do sumpa - mam nadzieję że w sumpie jest też ... odpieniacz, który wspólnie z bakteriami .. ale to już opisałeś (ja myślałem że to logiczne więc sobie darowałem)

(...)

Brak światła sprawi że glony obumrą, bakterie i odpieniacz będą odpowiedzialne za usunięcie nadmiaru trofizmu z systemu. Jak zapalisz światło, będą mniej korzystne warunki do ich rozwoju.

(...)

... świecić czy nie świecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.