Skocz do zawartości
Darecki

bakterie na start

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dojrzewający zbiornik 540l start 11,03,2015 i lałem bakterie special blend i moje pytanie czy dalej podawać to samo czy zmienić na coś innego i jak długo to podawać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cz do bakterii dodawałeś pożywkę dla nich w postaci Niteout II ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzupełnić szczepy o inne populacje, no i jakaś tam odżywka by się przydała , chociażby w postaci wódki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam dojrzewający zbiornik 540l start 11,03,2015 i lałem bakterie special blend i moje pytanie czy dalej podawać to samo czy zmienić na coś innego i jak długo to podawać ?

Jeżeli widzisz efekty to lej jedne, nie ma sensu zmieniać. Masz żywą skałę czy suchą/sztuczną?

cz do bakterii dodawałeś pożywkę dla nich w postaci Niteout II ??

Z tego co się orientuję to Nite Out II to same bakterie bez pożywki, a Special Blend to bakterie z pożywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to Nite Out II to same bakterie bez pożywki, a Special Blend to bakterie z pożywką.

Tak, Special Blend jest bardzo dobry na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała to 60kg suchej i 10 żywej podawałem tylko special blend i nic więcej nie dawałem ani nie wyczytałem żeby dawać jak coś trzeba to bardzo proszę o podpowiedź co i jak ,na razie to były glony brązowe teraz są zielone testy jakie robiłem to Po4-0 , No3 myślę że 10 firmy salifilter i myślałem żeby może jakąś ekipę wpuścić żeby coś już się działo tylko czy to już czy jeszcze poczekać? co do bakterii to patrzyłem też na prodibio biodigest i wychodzi taniej i na dłużej starcza niż special . Mam jeszcze jedno pytanie mam na szybach i piasku pełno białych robaczków ale nie jestem w stanie im zrobić zdjęcia bo są aż tak małe widzę tylko że mają ogonki i to tyle co to może być ?

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaka jest tendencja NO3 i czy NO2 jest 0. Jak NO3 spada zauważalnie w przeciągu kilku dni, to możesz wpuścić ekipę.

co do bakterii to patrzyłem też na prodibio biodigest i wychodzi taniej i na dłużej starcza niż special

zazwyczaj jest tak, że jak coś wychodzi taniej i na dłużej starcza to jest gorsze. Biodigest akurat nie jest zły, ale special blend jest lepszy, bo ma pożywkę, w postaci tego szambiastego smrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smrodek ze speciala jest i to jeszcze jaki .Mierzyłem teraz No2i jest 0 i jeszcze jak patrzycie na buteleczkę z testem z góry ,z boku i przykładacie do karteczki z kolorami bo wynik dużo zależy jak patrzyłem z rożnych stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.