Skocz do zawartości
Aleksander

No i pierdykło, czyli szczęście w nieszczęściu

Rekomendowane odpowiedzi

Wesele mam. Ale tak to bym przyjechał pomóc ale i nauczyć się też sporo :). A roboty zdaje sobie sprawę ile będziesz miał bo miesiąc temu malawi przenosiłem to mi to 2 dni Zajęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

462 litry z 10mm szyby ??

mój Boże ,nie spałbym po nocach


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
462 litry z 10mm szyby ??

mój Boże ,nie spałbym po nocach

Grubość szyby dobiera się do wysokości i wzmocnień. Z tego co pamiętam 55 cm wysokości to 10 mm. Też tak mam i spokojnie śpię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość szyby dobiera się do wysokości i wzmocnień. Z tego co pamiętam 55 cm wysokości to 10 mm. Też tak mam i spokojnie śpię :D

no nie do końca

czyli co? jak będziesz miał akwarium 55cm wysokie a 4m szerokie i 4 głębokie to też 10 szyba?

chyba żartujesz hehehe

możesz mieć wzmocnień od góry do dołu 10 razy

a jak zrobisz baniak z 4mm szyby to i tak zrlobi się beczka

a i im ciensza szyba tym styk klejenia też się zmniejsza :smiling:

na takich rzeczach jak grubość szyby raczej się nie powinno oszczędzać

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję... no nie do końca... :)

Milimetr szyby, niby nie dużo, ale przy dużych zbiornikach to i wagowo zauważalne i optycznie. Ale oszczędzać nie powinno się.

ps. mam 60x60x60 bez grama wzmocnień z 10 mm OW


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić akwarium nawet o wym 300x60x60 (10mm), ale przemyślane pod względem konstrukcyjnym .

Odnośnie mocy klejenia szczeliw silikonowych do akwarii ,dobry klej posiada wytrzymałość rzędu 25-35 kg na cm2 oznacza to że aby zerwac spoinę na odcinku 100 cm należy zadziałać siłą 2500 kg . Niestety jeżeli "fachman"" spartoli powierzchnię klejenia najlepszy klej nie pomoże.

A tak na marginesie jako ciekawostka co się ostatnio dowiedziałem ,jest taka jedna firma z Wrocławia co klei akwaria 24/h i wszystko na podłodze :p

Ba a silikon jest wstrzykiwany pomiędzy szyby :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,4 m to skrajność. Tego nawet z jednej tafli nie zrobisz.

Mniejszy z 10 ki,przy odpowiednich wzmocnieniach owszem. Tu nie ma mowy o jakimś koszmarnie długim i wysokim jamniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

462 litry z 10mm szyby ??

mój Boże ,nie spałbym po nocach

No i tu Ci powiem że szkło nie jest tak delikatnym tworzywem jak się większości wydaje. Mimo że silikon puścił z jednej strony szyba się odgięła to i tak utrzymała napór wody który był w środku co świadczy o znacznej wytrzymalosci tych 10mm. Niewiem czy tak samo by było bez górnego wzmocnienia ale testować nie mam zamiaru.

Za to szkło jest kruche i to już inna sprawa i jak zainicjujesz pęknięcie jakimś dostatecznie twardym przedmiotem to i grubość niewiele pomorze.

Bez wzmocnień przy wysokości 60cm rekomendowana jest szyba grubości 10mm do 120cm szerokości dla 140cm jest to 12mm. Wzmocnienie poza ograniczeniem wyskakiwania ryb zmniejsza odkształcenia i naprężenia tafli co pozwala zastosować szybę o mniejszej grubości. Ja spać będę spokojnie :)

Niemcy unormowali grubości w DIN 32662 może się komuś przyda

http://www.aquaforum.ua/attachment.php?attachmentid=206010&d=1327398703

Podejrzewam również że technologicznie i wytrzymałościowo to zarówno szkło jak i spoiny znacznie się poprawiły od czasu opracowywania tej normy która bazowała na wówczas dostępnych materiałach.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

462 litry z 10mm szyby ??

mój Boże ,nie spałbym po nocach

To bardzo dobrze dobrane szkło wszystkie akwaria robione tzw.seryjnie 150/50/60 co daje 450l. Są robione ze szkła 10mm. Więc nie sądzę , że to byłaby przyczyna rozczelnienia.

Jeśli akwarium jest w kostkę ( kwadratowe ) nawet wzmocnień nie potrzebuje jeśli jest długie jak powyżej -wzmocnienia szyb po długiści załatwiają sprawę.

Olek współczuje dopiero co przeniosłeś i odnowa zabawa:( tak to jest kupić używane sam kupiłem używane i d..y nie urywa. Musiałem podklejać . Na szczęście jeszcze nie ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium od LLS 150/60/60 z 10mm + wzmocnienia górne, bez wałków silikon bezbarwny jestem zadowolony i odkształceń nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić akwarium nawet o wym 300x60x60 (10mm), ale przemyślane pod względem konstrukcyjnym .

Odnośnie mocy klejenia szczeliw silikonowych do akwarii ,dobry klej posiada wytrzymałość rzędu 25-35 kg na cm2 oznacza to że aby zerwac spoinę na odcinku 100 cm należy zadziałać siłą 2500 kg . Niestety jeżeli "fachman"" spartoli powierzchnię klejenia najlepszy klej nie pomoże.

A tak na marginesie jako ciekawostka co się ostatnio dowiedziałem ,jest taka jedna firma z Wrocławia co klei akwaria 24/h i wszystko na podłodze :p

Ba a silikon jest wstrzykiwany pomiędzy szyby :)

Wiesz dlaczego zrezygnowałem z zamawiania szkła u Ciebie? Bo nie trawie takiej pseudo reklamy gdy próbuje się wywyzszyc siebie oczeeniając innych A robisz to na prawo i lewo. Jeśli ktoś musi pisać o konkurencji to jest na tyle cienki, że się jej obawia.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dygresja na temat konkurencji Robercie była w formie żartu .Nie wyczułeś tego .Sam wiesz czemu nie zamówiłeś więc po co to wyciągać .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

462 litry z 10mm szyby ??

mój Boże ,nie spałbym po nocach

Tak dla otuchy można zobaczyć jak obchodzą się ze szkłem szklarze, szczególnie polecam obejrzeć jak jest tafla "kładziona" na stół.

Przenosiny planujemy urządzić 8go (poprawka 9go sobota) tak żeby silikon miał z 2 tyg na związanie.

Ktoś jeszcze wpada? Bo niewiem ile piwka zorganizować :cheers::laughing:

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiny planujemy urządzić 8go tak żeby silikon miał z 2 tyg na związanie.

Ktoś jeszcze wpada? Bo niewiem ile piwka zorganizować :cheers::laughing:

He he Jak tak dalej pójdzie to wyjdzie impreza a nie przenosiny.Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a godzina bo to piątek jest


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wolne sera cube 130 litrów jakby co to mogę podrzucić. W tym baniaku zwierzęta możesz trzymać i miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9go będziemy walczyć w sobote, już poprawiam datę.

Pablus ja 5am jestem jak najbardziej za, podeślij mi prosze swój nr tel na PW to się zdzwonimy.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, dzwoń, powinienem być w robocie w Wawce. Po pracy powinienem mieć chwilę, to akurat wpadnę na koniec, żeby się nie przemęczyć :)

Edytowane przez helmofon (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę się nie odzywałem bo w między czasie córka mi się urodziła :)

Akwarium jeszcze nie przełożone choć nowe stoi obok a i reszta sprzętu jutro powinna być już w komplecie. Na sobotę zaplanowana przesiadka i już się nie mogę doczekać jak już wszystko będzie na swoim miejscu.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację Olek!!!

Niech się mała chowa zdrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystkiego najlepszego :)

A akwarium na malucha działa wyśmienicie.

Zgłaszam gotowość bojową, po robocie (15) mogę przybyć na mopie pojeździć i posprzątać bajzel jaki od rana narobisz :D

Edytowane przez helmofon (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójne szczęście w nieszczęściu ;) Gratulacje.

Będziesz miał niezłą zabawę w sobotę ;)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.